Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Андрій Найда: «До 2022 року завод має стати найсучаснішим підприємством з виробництва полімерних труб у Східній Європі»

16 грудня, 08:27
Переглядів: 1495

2019 рік, що добігає кінця, для ТОВ «Калуський трубний завод» був найуспішнішим за всі роки діяльності підприємства. Більшість ідей, які роками напрацьовувались, були його колективом втіленні в життя.

– Для нас рік розпочався з переходу на кардинально іншу технологію формування розтрубної частини труб з ПВХ, – говорить директор ТОВ «Калуський трубний завод» Андрій Найда. – Це дозволило відійти від морально й фізично застарілої технології. Було закуплено в компанії Desheng відповідне обладнання з інноваційним інфрачервоним методом формування розтрубу, за рахунок якого ми не тільки зменшили використання електричної енергії в два рази, але й удвічі наростили продуктивність праці та ефективність формування якісних розтрубів труб в діапазоні діаметрів 90-200 мм.

Другим нововведенням стало освоєння технології виробництва попередньо ізольованих полімерних труб на основі поліолу й ізоціанату в діапазоні діаметрів 75-180 мм. Для цього була закуплена італійська лінія на основі гофратора Olmas. В результаті ми змогли випускати попередньо ізольовані труби для мереж теплопостачання в діапазоні 75-200 мм.

Потім колективом заводу було успішно освоєно нову технологію виробництва безнапірних полімерних гофрованих труб для мереж дренажної каналізації, безнапірної каналізації, мереж електричних кабелів в діапазоні 63-160 мм. Для цього придбали й змонтували нову лінію виробництва компанії ITIB (Італія).

Черговим досягненням стало освоєння технології виробництва поліетиленових труб з використанням захисного шару на основі поліпропілену в діапазоні діаметрів 225-400 мм (так званих труб «Протект» для мереж газопостачання і водопостачання).

І останнім великим здобутком колективу підприємства були успішні випробовування і освоєння виробництва «броньованих» труб для мереж теплопостачання. В Україні і Європі є декілька виробників полімерних попередньо ізольованих теплових труб, однак тих, хто освоїв виробництво посилених армованих теплових труб, – одиниці. Зокрема, Калуський трубний завод став першим і єдиним заводом в Україні, хто освоїв цю технологію. Нова труба марки Європіт-А вже  використовується в Україні для систем гарячого водопостачання, теплопостачання при робочій температурі води до 80°С на робочий тиск до 1,0 МПа, з максимальною температурою експлуатації 95°С.

Це одні з найбільших досягнень заводу в цьому році, що дозволили нам залишатись в Україні найбільшим і найсучаснішим підприємством з виробництва полімерних труб.

– Чи плануєте подальший розвиток заводу?

– Звісно, бо маємо намір стати найсучаснішим підприємством з виробництва трубної продукції в Східній Європі. Практично зараз на заводі випускається понад 280 номенклатур трубної продукції. І їхню кількість будемо надалі збільшувати.

Вже наступного року плануємо освоїти виробництво тришарових труб з поліетилену для мереж газо- і водопостачання. Внутрішній і зовнішній шар в цих трубах буде сформований з тріщиностійкого поліетилену, що дозволить значно покращити технічні характеристики полімерних труб порівняно з традиційними в діапазоні 315-630 мм. Зараз ми перебуваємо на стадії підписання контракту на купівлю цієї нової технології.

Також будемо розширювати діапазон випуску труб із захисним шаром «Протект». Уже ведемо роботу щодо купівлі обладнання для виробництва труб «Протект» в діапазоні 75-200 мм.

Багато нововведень, зокрема лазерне нанесення маркування на труби на основі ультрафіолетових променів, збільшення діапазону теплових труб й інші запланували до впровадження в 2021 році.

– Наскільки тісно співпрацюєте з ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», де виробляється і поліетилен, і ПВХ?

– Наша співпраця ніколи не припинялася. А щодо використання на Калуському трубному заводі полівінілхлориду виробництва ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», то ми продовжуємо роботу з підбору технології для виробництва ПВХ орієнтованих труб. Це є моя захищена кандидатська дисертація. Зараз ми можемо випускати труби лише з аморфного полівінілхлориду, тобто сировини, де молекули полімеру розташовані хаотично. На ринку вже є спеціальне обладнання, яке дозволяє модифікувати сировину, упорядковувати розташування молекул полімеру.

Використання цієї технології дозволить нам досягнути потрібних параметрів міцності й надійності при значно меншій товщині стінки труби і за рахунок економії сировини зменшити собівартість продукції орієнтовно на 40%. Якщо вдасться реалізувати цей задум, то ми зробимо величезний прорив у виробництві ПВХ труб, які будуть унікальними для цілої Східної Європи. Сподіваюсь, що в 2020-2021 роках ми цього досягнемо і вже тоді точно станемо одними з найбільших і найсучасніших виробництв полімерних труб не тільки в Україні, а й в Східній Європі.

Розмову вів Василь ТКАЧУК.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: