Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Через малі зарплати з ПАТ “Івано-Франківськгаз” масово звільнються працівники

20 вересня, 12:56
Переглядів: 95527

Через малі зарплати з ПАТ “Івано-Франківськгаз” масово звільнються працівники

Торкнулася ця проблема і Калуське управління товариства

З початку 2018 року з ПАТ "Івано-Франківськгаз" звільнилося 350 (14 відсотків) працівників. Головною причиною масових звільнень газовиків є низький рівень заробітної плати, який на 32% менший від середньої зарплати по галузі. Про йдеться у повідомленні прес-служби підприємства.

Сьогодні середня зарплата прикарпатських газовиків складає нині 6,5 тисяч гривень, в той час, як середньомісячна зарплата по галузі в області становить – 9,6 тис. грн. Невеликі зарплати призводять до відтоку кваліфікованих спеціалістів, які шукають більш високооплачувану роботу.

Уже сьогодні на підприємстві вакантними є 20% робітничих професій.  Це – слюсарі, зварники, монтери – люди, які цілодобово забезпечують безаварійний розподіл газу.

 –Так, лише в аварійно-диспетчерській службі, яка цілодобово ліквідовує витоки газу, не вистачає  близько 50 фахівців, ще 60 спеціалістів – в службі, яка здійснює комплексно-приладне обстеження: перевіряє мережі та виявляє витоки газу на них. Через незаповненість вакансій, збільшується навантаження на працівників,  а зарплата незмінно залишається низькою», – розповідає технічний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський.

Зарплата газовиків обмежена тарифом на розподіл природного газу, що є складовою ціни на газ. Ця складова не змінювалася з 2016 року. З діючої ціни природного газу для населення – 6,96  грн/м куб.  газорозподільна компанія отримує лише 85 копійок. Із них лише 32 копійки  спрямовуються на заробітну плату, решта коштів – на заміну та ремонт мереж, утримання АДС, встановлення безкоштовних лічильників  тощо.

Підвищити тариф, не збільшуючи ціну на газ, можна, кажуть газовики.  Достатньо лише перерозподілити її складові.  Без внесення змін в структуру тарифу та забезпечення гідного рівня оплати праці стане неможливе подальше втримання фахових спеціалістів.

Наразі усі звернення газорозподільних підприємств України, їх профспілкових організацій до НКРЕКП щодо встановлення економічно обґрунтованого тарифу на розподіл у структурі ціни на газ залишаються без розгляду.

У той же час посадові особи, які причетні до розподілу коштів у структурі ціни на газ, єдиним варіантом вирішення питання з підняття рівня зарплати для працівників, які зайняті експлуатацією газової системи та її обстеженням, вважають підняття ціни на газ для населення, тоді як самі експлуатаційники газового господарства так, як бачимо, не вважають, а вимагають справедливого перерозподілу діючого тарифу, зокрема зменшення частки відрахування для НАК «Нафтогаз України».

Редакція «НК» спробувала поспілкуватися на цю тему з працівниками Калуського управління ПАТ «Івано-Франківськгаз». І вони нам підтвердили, що низький рівень заробітної плати теж має негативний вплив на їхній колективу. Звільняються як робітники, так й інженерно-технічні працівники. Окремі з них працевлаштовуються на інших підприємствах Калуша, зокрема в ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», а інші виїжджають на заробітки за кордон.

А ще в ході розмови з калуськими газовиками дізналися, що в цілому колектив дуже надіється на позитивні зміни у найближчі кілька місяців.

– Живемо нині надією, що ситуація зміниться на краще, – говорили люди,– тоді вже й поговоримо.

1 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: