Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Колію перегону Рожнятів – Кропивник повністю укладено новими залізобетонними рейкошпальними решітками

28 жовтня, 08:35
Переглядів: 1344

На важливому для ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» перегоні Рожнятів – Кропивник, по якому тепловози залізничного цеху цілодобово здійснюють перевезення вантажів, цього тижня завершили капітальний ремонт останніх ділянок колії, де ще експлуатувалися рейкові решітки на дерев’яних шпалах.

Роботи із їх заміни на сучасні залізобетонні решітки, які є більш стійкими до негативних впливів навколишнього середовища, витримування великих навантажень та безпечними для руху поїздів, виконали спеціалісти Дублянської колійної машинної станції регіональної філії «Центр з будівництва та ремонту колії» АТ «Українська залізниця».

– За три перші дні цього тижня підрядники із використанням важкої автоматизованої техніки, що рухається по колії, та допоміжної малої механізації на перегоні зробили все, що зобов’язувалися в договорі з товариством «КАРПАТНАФТОХІМ», – констатував начальник залізничного цеху підприємства Микола Хома. – Будівельно-ремонтна бригада Дублянської КМС зняла зі шляху стару рейкошпальну решітку, очистила забруднений баласт на звільнених ділянках, уклала нову рейкову решітку на залізобетонних шпалах, а спеціальними рухомими машинами виконала комплекс робіт з виправлення, підбивки та оздоблення залізничної колії. В результаті на перегоні було замінено на трьох ділянках майже півтора кілометра старої дерев’яної рейкошпальної решітки з виконанням примикання нашої колії на нових рейках із залізобетонними шпалами до рейок на стрілочному переводі станції Рожнятів. Отож тепер, виконавши ці роботи, колія перегону Рожнятів – Кропивник повністю укладена залізобетонними рейкошпальними решітками.

Ефект від завершеної реконструкції колії матимемо чималий. Передусім рух поїздів по всьому перегоні з рейковими решітками на залізобетонних шпалах буде більш безпечним, що є найголовнішим при перевезенні вибухонебезпечних вантажів. По-друге, збільшиться його пропускна здатність, адже по всій довжині колії від станції Кропивник до станції Рожнятів локомотиви залізничного цеху ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» зможуть рухатися з мінімальною швидкістю до 40 км/год. Досі рух по перегоні обмежувався 5-10 км/год. і тільки на окремих ділянках машиністам тепловозів дозволялося розвинути швидкість до 25 км/год.

Хочу також відзначити те, що під час виконання робіт із заміни рейкошпальних решіток на колії перегону Рожнятів – Кропивник перевезення вантажів по ньому не проводилося тільки в світлу пору доби. А вночі вони відновлювалися та проводилися в обмеженому режимі зі швидкістю руху тепловозів 5 км/год.

Своєю чергою начальник виробничого структурного підрозділу Дублянської колійної машинної станції Тарас Чернега повідомив, що до виконання капітального ремонту трьох ділянок залізничної колії ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» вони завчасно підготувалися. Група колійників-ремонтників у кількості 52 чоловік, вся необхідна техніка і частина виготовлених на станції ланок залізобетонних рейкошпальних решіток завдовжки по 25 м і 12,5 м уже з самого ранку в понеділок, 21 жовтня, були на станції Рожнятів.

– Перевезти на платформах всі ланки рейкових решіток на залізобетонних шпалах одним потягом було неможливо, бо їхня загальна вага становила 2800 тонн, – уточнює Тарас Васильович. – Тому ми сюди притягнули 1500 тонн. Решту ланок решіток тимчасово залишили на станції в Стрию. Їх притягнули вночі, коли за перший день нові решітки уклали на 625-метрову криволінійну ділянку колії залізничного перегону «КАРПАТНАФТОХІМу», яка примикає до станції Рожнятів.

На колії в Кропивнику ми за наступні два дні провели заміну дерев’яних рейкошпальних решіток на залізобетонні на ділянках загальною довжиною 875 м.

Тарас Чернега також пригадав, що в грудні минулого року на перегоні Рожнятів – Кропивник працівниками Дублянської колійної машинної станції під його керівництвом теж проводився капітальний ремонт колії із заміною старих рейкошпальних решіток на нові. Тоді було укладено 3 км рейкових решіток на залізобетонних шпалах.

На його думку, проведена на всій колії перегону Рожнятів – Кропивник заміна дерев’яних рейкошпальних решіток на залізобетонні не тільки поліпшить надійність цього залізничного шляху, а й дозволить збільшити швидкість руху потягів до 60 км/год.

Василь ТКАЧУК.

На знімку: ремонтники виконують роботи з приєднання нових рейок колії «КАРПАТНАФТОХІМу» до рейок на стрілочному переводі станції Рожнятів.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: