Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Нововведення у процедурі приватизації комунального майна

11 вересня, 11:23
Переглядів: 1116

На останній сесії Калуської міської ради депутати розглянули питання, які стосувалися процедури приватизації комунального майна. Зокрема, затвердили Порядок надання орендарю згоди орендодавця комунального майна Калуської міської об’єднаної територіальної громади на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого комунального майна та Порядок подання і розгляду заяв на включення об’єктів до переліку об’єктів комунальної власності Калуської міської об’єднаної територіальної громади, що підлягають приватизації.

Як пояснив у коментарі журналістці «НК» начальник управління комунальної власності Калуської міської ради Олександр Челядин ці документи повністю врегульовують процедуру приватизації й надають великі можливості для підприємців.

– Основними завданнями спочатку фонду, а тепер управління комунального майна є надання вільних комунальних приміщень в оренду, а також контроль за процесом приватизації, – говорив Олександр Іванович. – До 2018 року було два шляхи приватизації приміщення – через аукціон або коли орендар вирішив викупити приміщення. Потім прийняли новий Закон України «Про приватизацію державного та комунального майна», який ускладнив цю процедуру. З’явилися певні вимоги до суттєвого покращення приміщення, які, відповідно до прийнятого закону, визначаються як «невід’ємні поліпшення».

О.Челядин зазначає, що впровадити цей закон у частині, яка стосується приватизації комунального майна, не так легко. Управління працювало над цим більше двох років. Так довелося тричі подавати свої пропозиції до Державної регуляторної служби, відповідно щоразу проводити громадські слухання, але великого інтересу як з боку підприємців, так і жителів міста не було. Зараз же все погоджено в Державній регуляторній службі й затверджено на сесії Калуської міської ради.

Отож тепер орендар може звернутися з клопотанням про отримання згоди на здійснення невід’ємних поліпшень, якщо за розрахунками орендаря, підтвердженими висновком будівельної експертизи, його прогнозовані витрати на ремонт об’єкта оренди становитимуть не менш як 25 відсотків ринкової вартості об’єкта оренди, визначеної суб’єктом оціночної діяльності для цілей оренди майна станом на будь-яку дату поточного року. Сама процедура надання згоди включає в себе три етапи: подання орендарем заяви і документів, їх розгляд, прийняття відповідного рішення. Орендар повинен подати орендодавцю, окрім заяви, ще й повний пакет документів, який включає опис поліпшень, що передбачає здійснити і кошторис витрат на їх проведення, інформацію про доцільність здійснення невід’ємних поліпшень орендованого майна, приписи органів пожежного нагляду, охорони праці (за наявності), завірену копію проєктно-кошторисної документації, звіт за результатами експертизи кошторисної частини проєктної документації на здійснення невід’ємних поліпшень.

Згода на здійснення поліпшень надається протягом 30 календарних днів у формі листа орендодавця орендарю, в якому міститься погодження. А протягом 5 днів з моменту подачі документів, вони мають бути оприлюднені в електронній торговій системі.

Викупити об’єкт комунальної власності тепер можна тільки після того, як він буде включений до переліку об’єктів комунальної власності Калуської міської об’єднаної територіальної громади, що підлягають приватизації. Потенційним покупцями, які можуть подавати заяву на включення об’єкта до цього переліку, є фізичні особи – громадяни України, іноземні громадяни, юридичні особи-нерезиденти. У разі відсутності підстав для повернення заяви орган приватизації протягом 30 днів має її розглянути та підготувати відповідний проєкт рішення сесії міської ради.

Відповідно до прийнятих актів, ініціювати приватизацію можуть органи приватизації, уповноважені органи управління, інші суб’єкти управління об’єктами комунальної власності або покупці.

У розмові О.Челядин підкреслив, що зараз місту вигідно продавати деякі об’єкти комунальної власності. Через введення карантинних обмежень у бюджет вже недопоступило 0,5 млн грн тільки через відсутність плати за оренду приміщення. Також у міському бюджеті не завжди є кошти для покращення стану об’єктів. Тому інколи вигідніше продати, щоб наповнити бюджет, хоча, звісно, не можна розпродати все.

Слід також пам’ятати, що іншою процедурою приватизації є проведення аукціонних торгів, які зараз можуть відбуватися тільки через електронну систему «Prozorro». На даний момент управління комунальної власності виставило на продаж нежитлове приміщення за адресою: вул. Грушевського, 25, загальною площею 145,1 кв. м. Стартова ціна об’єкта для продажу без умов – 83 тис. 460 грн. Аукціон відбудеться 28 вересня 2020 року.

Ірина САВКА.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: