Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Роман Созанський: «Ми вже поволі створюємо умови, щоб розпочати пуск цеху з виробництва хлорвінілу»

25 листопада, 10:46
Переглядів: 15917

У понеділок, 19 листопада, на оперативній нараді з виконання зупинкового ремонту на майданчику виробництва ПХВСС і КС, що проходила під головуванням генерального директора ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Івана Підсадюка і його першого заступника – головного інженера Василя Оленюка, чимало було приділено уваги питанням щодо забезпечення завершення робіт з чистки й ревізії обладнання та його монтажу й випробувань на міцність і щільність (герметичність). Після наради начальник цього виробництва Роман Созанський уточнив: «Ми вже поволі створюємо умови, щоб 1 грудня подати хлор у цех з виробництва хлорвінілу».

– Саме 1 грудня вже мають розпочатися роботи з пуску цього цеху, а 3 грудня ми повинні видати готовий продукт – хлорвініл, – говорить Роман Петрович. – Наразі не бачу якихось причин, які б завадили своєчасно завершити всі основні роботи, передбачені графіком та програмою зупинкового ремонту технологічного обладнання нашого виробництва. Приблизно 70 відсотків обладнання від загального обсягу того, що підлягало ревізії, вже очищено, відремонтовано і ведеться монтаж на позиції різних технологічних стадій.

На трубопроводах демонтована дефектна запірна арматура, деяка після ремонту вже змонтована і випробувана, а чимало опресувальних робіт будуть виконані цього тижня. Також з 22 листопада в цеху з виробництва хлорвінілу розпочнуться інтенсивні випробування колонного обладнання на герметичність, а на колоні зневоднення дихлоретану проводитиметься її повторна опресовка й підготовка до сушки. До цієї дати отримаємо й азот з цеху розділення повітря, який на кілька днів зупинявся на плановий ремонт, що проводиться один раз на два роки.

– Чи достатньо спеціалістів підрядних організацій, щоб охопити та у відповідні терміни завершити роботи із зупинкового ремонту?

– Сторонніх організацій вистачає. Крім того, багато робіт з демонтажу, чистки та ремонту окремого обладнання виконали і ще продовжують виконувати працівники ремонтного управління ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». Також силами технологічного персоналу проводяться чистки ємнісного та колонного обладнання, реакторів, демонтажно-монтажні роботи запірних арматур малих діаметрів. Ним ж під контролем механіків, технологів та інших інженерно-технічних працівників нашого підприємства виконуються всі випробування обладнання, ємностей, трубопроводів.

– Ремонт колон цеху з виробництва хлорвінілу, як десь вже було сказано на одній із нарад, – це один з основних на вашому виробництві під час цього тимчасового призупинення роботи технологічних установок?

– Цей цех найстаріший і технологічно складний, тому, звісно, основні роботи на зупинковий ремонт планувалися і зараз виконуються в ньому. Поліпшенню стану його колонного обладнання насправді зараз приділено значну увагу. Всі роботи, пов’язані з ремонтом колон, було довірено виконати нашим давнім партнерам – ДП «ГСІ- Укрнафтогазбуд» з Одеси. Спеціалісти цього підприємства вже повністю відремонтували і передали для проведення випробувань на герметичність всі вісім колон.

Крім колон, тут так само великі за обсягом та доволі складні роботи виконано на одній з печей піролізу. Вона була зупинена трохи раніше від дня офіційного початку зупинкового ремонту на підприємстві. На цій печі проведено капітальний ремонт з чисткою теплообмінного обладнання та всієї обв’язки. Виконання цих робіт теж забезпечили спеціалісти ДП «ГСІ- Укрнафтогазбуд».

Також я б виокремив складні роботи на двох реакторах оксіхлорування, які провели працівники ремонтного управління нашого підприємства.

– Які з основних ремонтних робіт вже виконані та ще проводитимуться в цехах з виробництва хлору і каустичної соди мембранним методом та з виробництва поліхлорвінілової смоли суспензійної?

– Відразу скажу, що сьогодні скрізь на майданчику виробництва ще продовжуються ремонти, пов’язані із заміною запірної арматури, ремонту трубопроводів а також активно почались проводитись ізоляційні роботи на трубопроводах та обладнанні.

У цеху з виробництва хлору і каустичної соди мембранним методом виконано значний обсяг ремонтних робіт на теплообмінному, колонному обладнанні, ремонт склопластикових трубопроводів, відновлення гумування сатураторів розсолу. На одному з них ще продовжуються роботи з гумування внутрішньої частини ємності.

Також багато робіт вже проведено в цеху з виробництва ПХВСС.

Тут завершено чистку технологічного обладнання, ревізію торцевих ущільнень мішалок на реакторах полімеризації. Силами ремонтного управління активно ведуться роботи з ремонту центрифуг.

Розмову вів Василь ТКАЧУК.

На знімку: в цеху з виробництва ПХВСС ремонтують технологічне обладнання спеціалісти ТОВ «Технолог».

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: