Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У Калуші відбувся перший інвестиційний форум

12 вересня, 11:17
Переглядів: 1567

З метою висвітлення інвестиційного та зовнішньоекономічного потенціалу, розвитку економіки, популяризації міста, а також активізації співпраці між суб’єктами господарювання Калуша та міською владою 10-11 вересня у Калуші пройшов інвестиційний форум «Калуш-інвест 2019».

У заході взяло участь більше сотні топ-менеджерів, економічних експертів, засновників бізнес-шкіл та інвесторів. Серед поважних гостей були не лише представники з України, а й з Туреччини, Польщі та Америки.

– Калуш, як і багато інших міст України, зараз відчуває брак інвестицій, тому завдяки цьому форуму ми хочемо популяризувати наше місто, представити широкому загалу його економічні можливості, інвестиційний та зовнішньоекономічний потенціал, – зазначив у вітальному слові міський голова Ігор Матвійчук. – Також ми послухаємо інвесторів, які вже мають вдалий досвід ведення бізнесу в нашому місті. Сподіваюся, що форум буде успішним, нам вдасться налагодити комунікацію з інвесторами і відповідно в майбутньому залучити в наше місто інвестиції.

– У Калуші сприятливий бізнес-клімат і наше місто має ряд переваг над іншими містами в Західній Україні, – додав начальник управління економічного розвитку Калуської міської ради Юрій Соколовський. – Зокрема, це такі, як розвинута інженерно-технічна інфраструктура, широкий спектр вільних земельних ділянок та виробничих майданчиків, наявність митного поста та кваліфікованої робочої сили, одні з найнижчих в області ставки єдиного податку. Крім того, у нас добре налагоджена співпраця місцевої влади та бізнесу та є успішний досвід діяльності підприємств з іноземними інвестиціями.

Презентуючи інвестиційний потенціал Калуша, Юрій Соколовський окремо зупинився на кожному із великих підприємств, які функціонують у місті та розповів про їх специфіку. Опісля цього присутні мали можливість подискутувати на теми розвитку індустріальних міст, інвестиційних можливостей та перспектив в Україні та світі, історії успіху інвесторів у регіоні та ін. Також на форумі відбулося представлення проекту інвестиційного паспорта Калуша, в якому міститься загальна інформація про інфраструктуру міста, характеристика його основних економічних та соціальних показників, перелік вільних земельних ділянок, виробничих майданчиків та ін.

Наступного дня учасники форуму мали можливість взяти участь у екскурсійних поїздках підприємствами Калуша або у презентації спеціальної тестової адаптації кооперативної настільної гри «Світ Громад» для формування спільного бачення розвитку міста й ролі кожного мешканця та організацій в реалізації місцевої стратегії.

 

Повноцінна робота «КАРПАТНАФТОХІМу» важлива не лише для Калуша, а й для України загалом

Розповідаючи про підприємства, які успішно працюють у Калуші десятки років і забезпечують роботою чимало калушан, Юрій Соколовський відзначив «КАРПАТНАФТОХІМ», зауваживши, що це підприємство є єдиним в Україні виробником такої хімічної і нафтохімічної продукції, як етилен, бензол, фракції С9, каустичної соди, а також поліетилену та полівінілхлориду суспензійного. За його словами, робота «КАРПАТНАФТОХІМу» має позитивне значення для економіки України, Прикарпаття і Калуша зокрема.

«КАРПАТНАФТОХІМ» на вищезгаданому інвестиційному форумі представляв заступник генерального директора з економіки та фінансів Ярема Рудик.

– Цей захід, безумовно, потрібний та цікавий для нашого підприємства, – зазначив Я. Рудик. – Справа в тому, що наразі в нас є, так би мовити, не повністю використані потужності очисних споруд та цеху водопостачання і каналізації.

Також у нас є можливість у ролі посередника постачати іншим підприємствам газ та електроенергію. Незважаючи на те, що виробництва «КАРПАТНАФТОХІМу» працюють фактично на максимальних потужностях, певний запас цих ресурсів є.

Крім того, у власності та оренді підприємства перебуває ряд вільних земельних ділянок, на яких можна було б розмістити додаткові виробництва і тим самим вирішити ряд питань ефективного використання земель промислового призначення.

Ну і, звичайно, ми на цьому форумі ще й тому, що маємо успішний досвід ведення бізнесу в Калуші і готові ним поділитися з іншими інвесторами.

Про свої очікування від інвестиційного форуму журналісту «НК» розповіли ще декілька його учасників.

Беньямін Тораман, представник турецької компанії, яка займається виробництвом добрив:

– Наша компанія розташована в Анталії і займається виробництвом хімічних добрив. З інвестиційними пропозиціями, зокрема з наміром створення підприємства, в Україні ми вперше.

На нашу думку, Калуш – це саме те місто, де можна було б створити таке підприємство, адже у вас є кар’єр, солі та ін.

Андрій Найда, директор ТОВ «Калуський трубний завод»:

– Чомусь багато хто думає, що Калуш – це екологічний монстр, де нереально не те, що розвивати бізнес, а й взагалі жити. Але насправді це не так. Сподіваюся, що інвестиційний форум розпочне руйнацію цього міфу і покаже, що Калуш – це індустріально розвинуте місто з вільними земельними ділянками. Спершу буде складно, але, думаю, що в результаті ми все-таки залучимо інвесторів у наше місто.

Юрій Філюк, співзасновник ГО «Тепле місто»:

– Оскільки я живу в Івано-Франківську, то мені небайдужий розвиток цього регіону. Тому я з задоволенням відгукнувся на запрошення взяти участь у форумі, щоб поділитися досвідом тих проектів, якими ми займаємося. Мова, зокрема, йде про організацію взаємодії в трикутнику громадянське суспільство – бізнес – органи місцевого самоврядування. Ми віримо в те, що якщо грамотно об’єднувати зусилля, то можна швидше розвиватися.

Павло Шеремета, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи, колишній президент Київської школи економіки, засновник та директор Школи управління УКУ:

– Потенціал у Калуша є, тому, думаю, що інвестиційний форум посприяє залученню інвестицій у місто. До того ж ініціативна група у вас така, що «мертвого підійме». Мені рідко доводилося бачити, щоб приватна ініціативна група з представників бізнесу була настільки активною. До речі, передусім вона, а не влада виступила за проведення таких заходів. Це дуже добре…

Калуш на правильному шляху, спершу буде нелегко, але слід пам’ятати, що тому, хто стукає, завжди відчиняють.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: