Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У планах міськради розроблення нового генплану та робота над вирішенням екологічних проблем

02 грудня, 09:24
Переглядів: 14773

2017-й рік добігає свого завершення, а отже, настав час підсумувати зроблене і згадати, які вагомі проекти у сфері соціально-економічного розвитку Калуша вдалося реалізувати, та які важливі справи заплановано виконати в прийдешньому році.

2017 рік не був легким, мабуть, для більшості українців, адже «лихоманило» не лише економіку країни, а й різні сфери її життєдіяльності. Також нам фактично весь час доводилося чути про необхідність впровадження тих чи інших реформ, затягнення пасків та інше. Як у таких умовах жило та розвивалося наше місто, журналіст «НК» поцікавилася у начальника управління економічного розвитку міста Калуської міської ради Юрія Соколовського.

– Незважаючи на різні складнощі, за 9 місяців цього року до міського бюджету надійшло 241,3 млн грн при плані 234, 6 млн грн, – зазначає Ю. Соколовський. Вагому роль в цьому відіграло те, що багато калуських підприємств наростили обсяги реалізованої продукції. Перш за все, це ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», а також ТзОВ «Таркетт Вінісін», ТзОВ «КарпатСмоли», ДП «Калуська ТЕЦ-НОВА», ПП «Механік», ТОВ «Калуш Карпат-Сервіс» та інші. Загалом промисловими підприємствами Калуша за дев’ять місяців поточного року реалізовано продукції майже на 5 млрд грн. Як мовиться, не пасли задніх і комунальні підприємства. Приміром, ЖЕО протягом року здійснювали у під’їздах калуських багатоповерхівок заміну звичайних ламп на енергозберігаючі, ремонтували двері у підвали та горища, латали покрівлі та ін. КП «Калушавтодор» проводило роботи з утримання та ремонту доріг, очищення зливової каналізації. Всього цим підприємством було виконано робіт на 6,5 млн грн. Виконували роботи для забезпечення життєдіяльності міста, згідно з затвердженим планом, й інші комунальні підприємства. Також хотілося б відзначити, що цього року було відремонтовано багато міжквартальних проїздів, а тротуари в центральній частині міста та на вул. Б. Хмельницького виклали бруківкою.

Що стосується розвитку середнього та малого підприємництва, то Калуш за кількістю діючих малих підприємств значно випереджає середньообласний показник. Станом на 1 жовтня в нашому місті налічувалось 3384 суб’єкти малого та середнього підприємництва. Зважаючи на складну суспільно-політичну ситуацію, коливання курсів валют, інфляцію, в нас дещо зменшилася у порівнянні з попередніми роками кількість малих підприємств, проте кількість середніх залишилася без змін, а фізичних осіб-підприємців навпаки побільшало.

Крім того, з метою розвитку й підтримки підприємницької ініціативи у місті здійснюється комплекс заходів для безробітних, які бажають започаткувати власну справу. Протягом дев’яти місяців цього року зареєстрували підприємницьку діяльність та отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для здійснення підприємницької діяльності чотири особи з числа безробітних.

– Якою є нині ситуація у, так би мовити, гуманітарних галузях міста?

– Якщо говорити про охорону здоров'я, то згідно з регіональною програмою медикаментозного забезпечення, протягом року медичні заклади надавали безкоштовну медичну допомогу населенню міста. За 9 місяців з міського бюджету на ці потреби було освоєно 10,5 млн грн.

Щодо освіти, то в Калуші функціонує вдосталь закладів як середньої і дошкільної, так і позашкільної освіти. За кошти з міського бюджету організовано безкоштовне харчування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування вартістю 17 грн у день. Учні із малозабезпечених сімей, діти із сімей внутрішньо переміщених громадян та із сімей учасників АТО харчуються на 12 грн у день. Також з міської казни виділяються кошти і на гаряче харчування для учнів 1-4 класів вартістю 9 грн в день (в області таке харчування ще організоване лише в м. Бурштині, Городенківському і Галицькому районі).

На достатньо високому рівні в нас і галузь культури. За 9 місяців цього року працівниками закладів культури проведено 669 культурно-мистецьких заходів з нагоди відзначення державних, релігійних та професійних свят. Цьогоріч у Калуші було організовано проведення ІІ Всеукраїнського конкурсу виконавців на духових та ударних інструментах «Концертино-2017» серед учнів спеціалізованих навчальних закладів України, Всеукраїнського фестивалю авторської воєнної пісні «Пісні, народжені в АТО», відкриття криївки та пам’ятного знаку загиблим підпільникам ОУН-УПА в лісовому масиві мікрорайону Підгірки та ін. В меморіальному музеї «Калуська в’язниця», Будинку культури ім. А. Могильницького, глядацькому залі ПК «Мінерал» було здійснено капітальні ремонти.

Що стосується розвитку спорту, то окрім ряду міських спортивних заходів та змагань, за фінансової підтримки міського бюджету організовували та проводили відпочинкові наметові табори для дітей ще й молодіжні громадські організації. Переповнений відвідувачами і басейн «Посейдон», в якому за кошти міського бюджету було проведено ремонтні роботи.

– Що можете сказати про розвиток туристичної галузі?

Наразі туристична галузь міста перебуває на етапі становлення та потребує впровадження дієвих заходів, які б стимулювали її розвиток. Протягом цього року місто відвідало більше двох тисяч туристів, в тому числі 50 іноземців. Також працівниками структурних підрозділів міської ради і громадськими активістами розробляються туристичні маршрути по місту і Калуському району. У вересні була відбудована та відкрита криївка підпільників ОУН у лісовому масиві Підгірки. А ще нині проводяться роботи з пошуку дзвонів, їх опису, реєстру і дослідження з метою створення у місті музею дзвонів. Триває прибирання, пошук та дослідження могил відомих калушан на старому цвинтарі.

– Що можете сказати про виконання соціальних програм?

Протягом 2017 року в Калуші, як і в попередні роки, з міського бюджету виділялися кошти на одноразові матеріальні допомоги на лікування онкологічних хворих мешканців міста, дітям-інвалідам, дітям, хворим на цукровий діабет, та учасникам АТО. За 9 місяців поточного року було видано 260 путівок на санітарно-курортне лікування пільговим категоріям населення. Життям одиноких громадян і їх дозвіллям займається Територіальний центр соціального обслуговування.

Щодо зайнятості населення та рівня оплати праці, то в Калуші середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника у 2 кварталі цього року склала 5761 грн і відповідно в 1,8 раза перевищила рівень мінімальної заробітної плати. На обліку в центрі зайнятості станом на 1 жовтня перебував 361 житель міста.

– Якими виконаними цьогоріч проектами, на вашу думку, Калуш може пишатися?

– Як на мене, для соціально-економічного розвитку міста дуже добре, що міська рада продовжує працювати над розробленням генерального плану забудови Калуша, адже це головний документ у сфері містобудування. На ці потреби цього року у міському бюджеті було передбачено 1,2 млн грн. Другим вагомим досягненням є будівництво водопроводів. Наразі вже завершено роботи з будівництва нових водопроводів на вулицях Лемківській, Пачовського, Крип’якевича, Підлісна. Чимало коштів у поточному році було вкладено і в ремонт об’єктів соціальної сфери. Це, наприклад, облаштування нової легкоатлетичної доріжки на стадіоні «Хімік» та ремонт центрального входу у ПК «Юність». Також за кошти з міського бюджету цього року проведено дослідження з визначення концентрації шкідливих речовин у відходах Домбровського кар’єру та хвостосховищах ДП «Калійний завод» ВАТ «Оріана», проведено роботи з ліквідації провальних воронок у районі вулиць Вітовського, Глібова і Мостиської. Чимало коштів було направлено і на забезпечення навчальних закладів міста комп’ютерними комплексами та меблями.

Загалом станом на 1 жовтня в Калуші діяли 42 регіональні міські цільові програми у відповідних галузях і сферах діяльності.

Які завдання планується виконати в місті у наступному році?

– У 2018 році плануємо завершити роботи з розроблення генерального плану міста. Також спрямовуватимемо максимум зусиль для залучення державних коштів на проведення капремонту вул. Окружної, яка перебуває у жахливому стані. А ще в планах виготовлення проектно-кошторисної документації, що передбачатиме ведення робіт з ліквідації джерел забруднення підземних вод та рекультивації земель на території гірничо-технологічних об’єктів колишнього Калуського калійно-магнієвого виробництва для стабілізації екологічної ситуації. Надалі передбачається продовжувати капремонти мереж вуличного освітлення і реконструкції систем водопостачання.

Окрім всього вищезазначеного, ще планується ведення робіт зі створення госпітального округу на базі Калуської ЦРЛ, відновлення роботи дитсадка «Зірочка», облаштування точок доступу до Wі Fi на міських зупинках громадського транспорту. Але варто відразу ж зазначити, що всі ці пропозиції ще розглядатимуться депутатами, тому можливе внесення певних змін та доповнень. Також багато залежить і від того, чи будуть на державному рівні прийняті зміни до Податкового та Бюджетного кодексів України, адже це в певній мірі впливатиме на наповнення міського бюджету.

– Дякую за розмову.

4005 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: