Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Як на форумі в Києві представляли «КАРПАТНАФТОХІМ»

28 квітня, 10:41
Переглядів: 4741

Слова з відомого твору Ільфа і Петрова «Лед тронулся…» у повній мірі відповідають тому, що відбувалася 19 квітня в Києві під час презентаційної конференції «КАРПАТНАФТОХІМ-2017: нові можливості для технологій та бізнесу».

Важливість цієї події підтверджувала кількість учасників конференції, її поважних гостей і, зрештою, сама організація цього заходу. Представники з майже 200 підприємств України, Польщі, Туреччини, Чехії, Угорщини, Румунії, Росії та Білорусі взяли участь у роботі конференції.

А ще в залі готелю «Інтерконтиненталь» у цей день були представники уряду України, інших державних структур, спеціалісти-аналітики, науковці і журналісти.

Що говорили міністр, генеральний директор і голова Союзу хіміків

Присутність і виступ на такому представницькому форумі міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика очікувалися. Адже кому, як не йому, міському голові Калуша двох попередніх скликань, а в минулому ще й народному депутату від калуської громади краще відомо про стан справ на підприємстві та в місті.

Свій виступ Ігор Степанович розпочав з інформації про важливість повноцінної роботи підприємства для міста Калуша та Івано-Франківщини.

– Тут у свій час вироблялося більше 50 відсотків усієї продукції області, а внесок підприємства в бюджет міста Калуша навіть важко оцінити, – розповідав міністр. – Добре відомо про значимість «КАРПАТНАФТОХІМу»  для економіки регіону, України й в уряді держави. Ось і нині, коли проходить засідання Кабміну, прем’єр-міністр Володимир Гройсман відрядив мене на конференцію, аби я привітав її учасників і зпросив  до співпраці з Калушем, його найбільшим підприємством.

Продовжуючи розповідь про місто, І. Насалик наголосив, що воно стало для нього малою дитиною, яку він плекав і де було реалізовано багато його планів. Це, зокрема, запровадження для його мешканців безкоштовного медичного обслуговування.

Що стосується «КАРПАТНАФТОХІМу», то урядом вже зроблені реальні кроки, аби підприємство запрацювало. Перш за все на законодавчому рівні відмінено акцизи на ввезення для потреб підприємства газової сировини, впроваджені заходи, аби Калуська ТЕЦ могла належно забезпечувати нафтохіміків енергоресурсами. Є й інші плани, реалізація яких сприятиме стабільній роботі цього колективу.

– Тому хочу звернути увагу присутніх на конференції керівників підприємств, бізнесменів, аби вони співпрацювали з калуським підприємством, а також взяли участь у відновленні виробництва калійних добрив у Калуші, а з часом, можливо, і магнію, адже наявна інфраструктура в місті сприяє цьому, – наголосив Ігор Насалик.

На завершення свого виступу міністр енергетики та вугільної промисловості запевнив, що після пуску основних виробництв «КАРПАТНАФТОХІМу» його обов`язково відвідає прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Вітаючи учасників конференції, генеральний директор калуського підприємства Володимир Шулиндін сказав: «Дуже надіюся, що наша співпраця буде плідною, адже всі передумови для цього є. Бо маємо сьогодні підтримку з боку держави в особі уряду України, а також сприятливу для нас ситуацію на ринку нафтохімічної продукції. У свою чергу хочу запевнити, що завдання з пуску установок ми вирішимо, незважаючи на тривалий їх простій.

Не торкаючись питань, пов’язаних з діючими нині на виробництвах технологіями, різновидами продукції, логістикою, бо, як відзначив виступаючий, у порядку денному конференції передбачені з цього приводу виступи спеціалістів підприємства, Володимир Володимирович звернув увагу присутніх на його унікальність.

Полягає вона преедусім у вигідному розташуванні підприємства між двома нафтопереробними заводами – Надвірнянським і Дрогобицьким, які, щоправда, нині ще не працюють.

Додає привабливості підприємству наявність етиленопроводу з Тисайським хімкомбінатом (Угорщина), що дає можливість як поставляти етилен за кордон, так і його звідти імпортувати.

Унікальною є нині технологічна конфігурація «КАРПАТНАФТОХІМу», яка дозволяє збалансувати матеріальні та енергетичні потоки щодо переробки вуглеводневої сировини, виробництва етилену та його переробки в полімери – поліетилен та полівінілхлорид суспензійний.

В останні роки на підприємстві була впроваджена нова бізнес-модель, в результаті чого в його структурі залишилися лише підрозділи, які забезпечують технологічний процес і відвантаження продукції споживачам. Всі інші були виведені на так званий аутсорцинг. Нині вони є самостійними підприємствами, що надають відповідні послуги як «КАРПАТНАФТОХІМу», так й іншим підприємствам.

Важливе значення для підприємства також має сама історія міста хіміків. Адже промислове виробництво в Калуші на основі наявних тут соляних родовищ започатковане ще в XVI столітті. Відтоді розвиток виробництва в місті постійно вдосконалювався і таким чином склалася сподковість поколінь, коли батьки передавали свої знання, досвід синам, внукам.

Унікальним «КАРПАТНАФТОХІМ» є щодо системи підготовки кадрів, адже базовими навчальними закладами з посиленого вивчення хімії, фізики є в місті одна із шкіл, гімназія, а також Калуський політехнічний коледж, де здобувають знання майбутні нафтохіміки. З метою підготовки більш кваліфікованих кадрів укладені договори з національним університетом «Львівська політехніка» та Івано-Франківським Національним технічним університетом нафти і газу.

На завершення свого виступу Володими Шулиндін закликав керівників підприємств-партнерів до співпраці, до укладення довготривалих договорів, зауваживши, що нинішня конференція є першим кроком до співпраці підприємства з виробниками полімерної продукції.

– Хочу нагадати якою була хімічна галузь України 25 років тому, – наголошував у своєму виступі голова Союзу хіміків України Олексій Голубов. Становила вона в цілому 25 відсотків всієї хімії СРСР. – Але сьогодні, на жаль, не працюють вісім із дев’яти нафтопереробних заводів, сім із дев’яти підприємств з виробництва хімічного волокна. І такі невтішні цифри можна продовжити. Вони, як ніщо інше, підтверджують нинішній плачевний стан хімічної галузі України.

Одним із найпотужніших підприємств Союзу був у свій час і Калуський концерн «Оріана», де працювало 17 тисяч працівників. Причин того, чому це підприємство не збереглося як цілісний майновий комплекс, є чимало і вони об’єктивні. Це, зокрема, застарілість діючих технологій, втрата ринків на окремі види продукції й ін. Але тим не менше промисловий розвиток у минулі роки в Калуші не був зупинений, а те, що сьогодні відбувається конференція з приводу пуску «КАРПАТНАФТОХІМу», – добра ознака, і за це слід подякувати нинішньому керівникові уряду України Володимиру Гройсману. Чого не можна сказати про попередній уряд, діяльність якого розвалила промисловість, адже в цей період, чомусь було вигідно закуповувати продукцію за кордоном у той час, як вітчизняні підприємства простоювали.

Тому я дуже надіюся, що пуск виробництв «КАРПАТНАФТОХІМу» стимулюватиме відродження нафтохімічної галузі України і дасть можливість для роботи багатьом іншим українським підприємствам, – наголосив О. Голубов.

Пуск заводу економічно вигідний споживачам його продукції

Судячи із численної кількості запитань, що надходили на адресу начальника технічного відділу Едуарда Маслова, який презентував на конференції технологію виробництва полівінілхлориду суспензійного та сфери його застосування, заступника генерального директора Олександра Болецького, чий виступ був присвячений виробництву поліетилену та головного інженера калуського підприємства Івана Підсадюка, який акцентував увагу присутніх на виробництві соди каустичної та її використанні в різних галузях промисловості, то учасники конфренції заздалегідь готувалися до зустрічі з керівниками і спеціалістами «КАРПАТНАФТОХІМу». Тож часто разом із виступаючими доводилося давати відповідь на окремі з них і генеральному директору підприємства Володимиру Шулиндіну.

Так, зокрема, присутніх у залі насамперед цікавило, коли запрацює підприємство.

Відповідь: «Наприкінці травня проходитиме поетапний пуск установок». Конкретними були запитання і безпосередньо до Е. Маслова, О. Болецького та І. Підсадюка, що стосувалися збільшення різновидів тої продукції, яку вони презентували, схем її доставки споживачам й інше.

Належно був сприйнятий учасниками конфренції і виступ директора ТОВ «Калуський трубний завод» Андрія Найди. У запитаннях до нього, вони, приміром, цікавилися, чи буде задоволений їх колектив, що запрацює «КАРПАТНАФТОХІМ».

– Цього ми з нетерпінням чекаємо, – відповідав Андрій Михайлович, – адже це дозволить поліпшити економіку підприємства. І, думаю, не тільки нашого.

На конференції також виступили спеціаліст аналітичного агентства «Маркет Репорт» Сергій Карайчинцев, який дав оцінку українському ринку полімерної продукції, та директор Черкаського наукового дослідного інституту Тетяна Ковеня, яка окреслила перспективи розвитку нафтохімічного ринку України.

Слід також відзначити, що жваві розмови та дискусії велися навіть у перервах коференції. Особливо багато питань у цей період було до заступникагнерального директора з комерційниїх питань Євгена Шахова, начальника відділу з поставок і логістики Романа Псюка та перекладачів підприємства Марії Завзятої та Олександри Федорів.

«Розконсервовуємо грамонтно законсервований завод»

Виступ генерального директора підприємства «Техінсервіс» Ігоря Щуцького, який є нині одним із інвесторів «КАРПАТНАФТОХІМу», був заздалегідь рекламований ведучими конференції, адже, за їх словами, у ньому будуть відображені напрямки діяльності підприємства в найближчій перспективі.

А розпочав свій виступ І.Щуцький з екскурсу в історію зародження та розвитку в Калуші саме нафтохімічної промисловості. Першими такими установками були цехи заводу хлору і каустику, сировиною  для яких стала продукція працюючого тоді заводу калійних добрив. Потім були введені в дію установки з виробництва хлористого вінілу, олефінів, дещо пізніше – поліетилену, а вже у 2010-2011 роках за участю компанії «ЛУКОЙЛ» – сучасні виробництва хлору і каустичної соди та полівінілхлориду суспензійного.

– Економічно вигідним в цей період було і впровадження інвестпроектів з гідрування фракцій С4-С5 та введення в дію схеми переробки у виді основної сировини піролізу на установці етилену газової сировини, – наголошував Ігор Валентинович. – І ще  в 2012 році наше підприємство пропонувало інвестору та керівництву «КАРПАТНАФТОХІМу» дещо іншу схему переробки продукції етиленової установки. Наші наміри були належно сприйняті, та через об’єктивні причини завод тоді був зупинений, але в нас залишилися добрі й дружні стосунки.

Далі керівник підприємства «Техінсервіс» окреслив на основі існуючого нині ринку нафтохімічної продукції та передумов його розвитку схему роботи підприємства, наголосивши, що основною сировиною для виробництва продукції має стати прямогонний бензин.

Наприкінці свого виступу Ігор Щуцький від імені акціонерів товариства «КАРПАТНАФТОХІМ» висловив колективу підприємства подяку (дослівно. – Авт.) «за можливість розконсервути грамотно законсервований завод».

На завершення хотілося б сказати, як мовиться, дав би Бог, аби всі надії нафтохіміків та їх інвесторів виправдалися.

Анатолій ГЕТЬМАНЧУК.

 

2 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: