Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

До 50-річного ювілею «Юність» причепурили

30 вересня, 14:32
Переглядів: 4976

ПК «Юність» – осередок культури з найбільшим глядацьким залом в нашому місті. Цьогоріч палац відзначає свій півстолітній ювілей. Колектив до свята ретельно готується вже давно. Заходи планують проводити у листопаді-грудні.

Цього року в закладі відбулися суттєві зміни. Як уже повідомлялося, влітку при ПК «Юність» створили госпрозрахунковий відділ з обслуговування театральної та концертної діяльності. Щоправда, на повну потужність він досі не запрацював, адже жодного заходу ще не було організовано.

За словами в.о. директора ПК «Юність» Наталії Малинки, перші заходи відділ запланував на жовтень. Зокрема, вже є домовленості про концерт місцевого гурту «Передзвін» та сестер Тельнюк. Також ведуться переговори й про гастролі інших українських співаків та артистів театру. Загалом планується, що відділ працюватиме на умовах повної самоокупності. Основними його завданнями стануть не лише організація гастрольної діяльності театрально-концертних колективів, а й проведення мистецьких конкурсів і майстер-класів, а також організація показу кінофільмів другого плану.

Готуючись до ювілею, і просто тому, що це вже було на часі, «Юність» причепурили. Розпочали із заміни старих дерев’яних вікон на пластикові, повністю оновили глядацький зал, провели ремонт вбиралень, кімнат, де займаються колективи, гримерок і спортзалу. А завершили ремонтні роботи заміною вхідних дверей та облаштуванням кас при вході.

Зараз при палаці культури працює 15 колективів, 5 з яких мають звання зразкових, а 8 – народних. Втім, багато талантів «Юність» за останні роки втратила. Вакантними зараз залишаються посади керівників хорової капели «Берегиня» та камерного оркестру «Кантабіле».

При палаці культури також діє студія східного та сучасного танцю «Магія сходу» і дитячий колектив «Дикселенд». Проходять там зайняття і приватної студії образотворчого мистецтва «Ракурс» та школи моделей «Ювента +». На базі палацу працює сім любительських об’єднань та клубів за інтересами для дітей і молоді.

Відомо, що українська культура зараз переживає не кращі часи. Відповідно і у ПК «Юність» не без проблем.

– В творчому плані помітний деякий спад, це зумовлено передусім тим, що нам, як і освіті, потрібні реформи і підтримка, – зауважує заступник директора ПК «Юність» Олена Мазур. – Якщо в дитячих колективах відвідуваність висока, то залучити у народний колектив дорослого аматора не просто. Підготовка до виступу передбачає чисельні репетиції, а це – використання власного вільного часу. Тому, користуючись нагодою, хочу подякувати тим людям, які все-таки знаходять час на заняття в наших колективах, дякуємо і тим, хто підтримує нас. Без вас не було б таких прекрасних колективів, які зараз діють при «Юності», а без них – не було б і Палацу культури. Дякую і керівникам, що в непростих умовах продовжують тримають високий професійний рівень.

Тож спільними зусиллями ми активно готуємося до 50-ліття. Святкових заходів буде багато, основні заплановані на початок грудня. Будуть концерти наших колективів. Також організуємо ряд розваг для дітей. Зокрема, готуємо мандрівку палацом культури. Під час неї наші маленькі гості зможуть завітати у хореографічний, музичний зали і навіть на сцену. На кожній локації вони матимуть змогу випробувати свої сили у різних видах мистецтва. Таким чином хочемо показати їм роботу нашого палацу з різних ракурсів. Сподіваємося зацікавити малечу, щоб в майбутньому вони поповнювали гуртки та колективи «Юності». Тож запрошуємо всіх калушан до нас на святкові заходи.

Також ми збираємо інформацію про діяльність палацу і будемо раді допомозі. Хочемо згадати всіх працівників, які творили історію найбільшого закладу культури міста.

Уляна ФІРИЧ. 

1358 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: