Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Калуські «Лицарі Колумба» – спільнота чоловіків віри і благодійної діяльності

04 серпня, 16:04
Переглядів: 1199

Осередок найчисленнішої мирянської католицької організації у світі, яка стоїть на захисті сім’ї, з’явився у Калуші в 2019 році. Подібно до своїх предків, які діяли більше, ніж століття тому, сьогоднішні Лицарі та їх родини стоять пліч-о-пліч у підтримці один одного. Своїми ділами милосердя і прикладами власного життя вони служать всім як свідки Доброї Новини Євангелія.

Детальніше про організацію, її діяльність у нашому місті та плани на майбутнє журналістка «НК» поспілкувалася з головою «Лицарів Колумба» Богданом Пасічником.

– Пане Богдане, розкажіть для початку про те, хто такі Лицарі Колумба?

– Орден був заснований в Америці весною 1882 року отцем Майклом МакГівні, якого цього року причислили до лику блаженних. Головні засади діяльності – благодійність, єдність, братерство, патріотизм. Чому об’єдналися? Тоді на Дикому Заході виходило так, що якщо помирав годувальник в сім’ї, то по суті помирала вся сім’я,  бо дружина і діти просто не могли самі себе забезпечити. Тому на основі братерства було створене таке чоловіче об’єднання для допомоги один одному. Потім вони стали допомагати Церкві. Для цього створювали касу взаємодопомоги. До речі, вона вважається найнадійнішою фінансовою структурою в світі.

– А з часом осередки організації почали створювати й в інших країнах?

– В 2001 році з благословення Івана Павла ІІ Лицарі Колумба почали потужно розвиватися в європейських католицьких державах – Іспанії, Португалії, Польщі. В 2005 році з благословення Любомира Гузара почали діяти в Україні. Зараз у нашій державі вже є 33 Ради Лицарів Колумба.

У Калуші ж осередок з’явився у 2019 році перед пандемією з благословення митрофорного протоієрея Михайла Бігуна. Він так і називається – імені Архистратига Божого Михаїла. Зараз нас є 33 чоловіки. На жаль, нещодавно помер наш найстарший член – брат Терентій Сімків у віці 96 років.

– Чому ви вирішили стати Лицарем Колумба?

– Сам я підприємець і в принципі завжди старався допомагати церкві. Але отець Михайло запропонував надати цьому більш організаційної форми. Так виникла ідея щодо створення осередку Лицарів Колумба і в Калуші.

– Розкажіть, будь ласка, більше про нього.

– Найбільша частина членів – це пенсіонери, люди старшого віку – приблизно від 60 років. Зрозуміло, що основна їхня допомога – це фізична праця. Це ті братчики, які постійно допомагають при церкві і під час ремонтів, і при необхідності. Я, звісно, хочу, щоб стало більше чоловіків середнього віку – від 35 до 55 років. Їх зараз приблизно десятеро. Переважно вони теж є підприємцями. З ними можна думати щодо фінансової підтримки, участі в благодійних програмах, оскільки зрозуміло, що з пенсіонерів брати гроші ніхто не буде.

– Чим займаються теперішні Лицарі Колумба?

Зараз це адресна допомога на потреби Церкви. Щороку на Київ ми переказуємо членські внески від нашого осередку. Цього року, до прикладу, Лицарі Колумба України закупили сікроатобус для «Живого телебачення». Американські ж друзі в час пандемії сприяли в організації онлайн трансляцій божественних літургій з Ватикану під проводом Папи Франциска. У 2021 році багато долучилися до встановлення кисневих станцій у країнах Південної Америки (Аргентині, Бразилії), де від пандемії помирала рекордна кількість людей. Взагалі в організації діє така логіка: ми власними силами щось фінансуємо, пишемо звіт, який подаємо до центральних органів організації, ці кошти нам частково компенсовують і ми знову можемо їх використати для доброї справи. Так діє програма «Віра», відповідно до якої студенти-семінаристи з бідних сімей, які не мають можливості оплатити своє навчання, можуть стати стипендіатами. Така практика є в київських осередках. В Калуші ми посильно долучилися до облаштування панахидної кімнати при церкві Святого Архистратига Михаїла – і фінансово, і фізичною працею.

– А що плануєте найближчим часом?

Будемо допомагати з встановленням теплої підлоги вже у центральній частині храму Архистратига Михаїла. Не хочеться розпорошуватися, тому концентруватимемо свої сили на чомусь одному.

– Наскільки відомо, калуські Лицарі Колумба нещодавно взяли також участь у прощі в Погоні…

– Так, для нас це стало значною подією. 24 липня відбувся перший з’їзд чоловіків до Цариці Покуття в Погоні. Десятки практикуючих християн-чоловіків Івано-Франківської архієпархії спільно помолилися та вислухали науку про Святого Йосифа як приклада чоловіка та батька.

Потім відбулося представлення Лицарів Колумба для присутніх. Як правильно відзначив голова Комісії у справах родин і мирян Івано-Франківської архієпархії отець Юрій Прилепський, у нашій церкві є багато молодіжних, жіночих, родинних спільнот, а от чоловічих бракує. Тому потрібно, щоб такі організації, як Лицарі Колумба, діяли при кожній парафії.

– І наостанок, якою ви бачите організацію в майбутньому?

– Мені хочеться звернутися до чоловіків та хлопців, практикуючих християн нашого міста із закликом долучатися до Лицарів Колумба. Так, наша праця є безкорисливою. Але можна отримати побратимів, людей близьких по духу. Також участь в діяльності організації – це спілкування, моральне задоволення від того, що тут є ваша праця, допомога церкві та спільноті. Нам багато хочеться зробити, але пандемія таки трохи підрізала крила. Тому зараз стараємося активізуватися й запрошуємо всіх небайдужих долучатися.

– Дякую за розмову!

Ірина САВКА.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: