Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Любов Джуган: «Хочу, щоб наш Центр не був у числі лідерів, а був винятково першим»

06 жовтня, 23:13
Переглядів: 995

З початком нового навчального року перед учнями та їх батьками постає важливе питання: а що робити після уроків? У Калуші, зокрема при Центрі художньої творчості дітей, юнацтва та молоді, функціонує чимало гуртків, де кожен зможе обрати собі заняття до душі, відкрити свій талант чи вдосконалити навики та вміння.

Щоб дізнатися про позашкільні заняття та гуртки, які діють на базі Центру, а також, щоб поспілкуватися з новопризначеним керівником закладу Любов’ю Джуган, журналіст «НК» днями навідалася до нього.

– На базі Центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді наразі функціонує 79 гуртків, – розповідає Л. Джуган. – Більшість із них працює на базі тих чи інших шкіл, адже саме приміщення закладу  маленьке. Крім того, і діткам, і батькам це зручно. Батьки вже не переживають, що діти переходитимуть самостійно дорогу. Є гуртки, в яких вчителі працюють з вихованцями з 14.00 до 18.00, а після цього батьки відразу забирають їх додому. Окрім гуртків, на базі нашого Центру функціонують два відомі колективи. Це, зокрема, зразковий ансамбль народного танцю «Веселі гуцулята» та зразковий театр танцю «Фламінго». Загалом у нас займається 1485 вихованців.

Є в Центрі декілька профілів гуртків: хореографічний, вокальний, театральний, образотворчий, декоративно-ужитковий та краєзнавчий. Кожна дитина може вибрати те, що їй ближче до душі, а наші викладачі, які мають «золоті» руки, з радістю поділяться своїм досвідом з малечею.

Відразу ж хочу наголосити, що заняття у гуртках Центру є безкоштовними. Як на мене, це дуже добре, адже є різні категорії населення й інколи трапляється так, що дитина обдарована, а батьки не мають фінансової можливості віддати її у той чи інший гурток.

Варто також зауважити, що Калуський центр художньої творчості дітей, юнацтва та молоді є найсильнішим в області й одним із лідерів по всій Україні. Підтвердження цьому – досягнення наших вихованців і їх керівників. Мабуть, не потрібна реклама нашим зразковим хореографічним колективам «Фламінго» і «Веселі гуцулята». Про них знають не лише в усій Україні, а й за кордоном.

На досить високому рівні у нас представлені вокальний ансамбль «Веселі нотки», вокально-естрадна студія «Орфей» (керівник Наталія Мещерякова) та гурток вокального мистецтва «Гармонія» (керівник Віталіна Липовська). Вихованці цих колективів є переможцями всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

За останні роки суттєво піднявся вгору і театральний профіль. Приміром, гурток театрального мистецтва «Браво» на початку цього року отримав перше місце і Гран-прі на міжнародному фестивалі-конкурсі «Євро Фест 2018». Також днями вихованці гуртка «Браво» брали участь у всеукраїнському фестивалі «З Україною в серці». У всіх вікових категоріях калушани вибороли перше місце і приз глядацьких симпатій.

Приємно відзначити, що не лише ми шукаємо конкурси, а й організатори таких заходів самі знаходять нас і запрошують до участі. А ми не відмовляємося… Наші вихованці завжди раді представити себе на різних конкурсах та подивитися на інших учасників, хоча вони вже настільки звикли перемагати, що коли інколи друге місце для них щось неприпустиме. Хоча, друге і навіть третє місця – це теж хороші результати, але в нашому Центрі і серед викладачів, і серед дітей панує такий бойових дух, що ми хочемо бути завжди лише лідерами.

До слова, хоча з 15 вересня наші гуртки вже розпочали свою роботу, але всі бажаючі ще можуть приєднуватися. Ми будемо тільки раді новим вихованцям.

– Любове Мирославівно, розкажіть про свою трудову діяльність, яка врешті привела вас до посади директора Центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді.

– Після закінчення Калуського коледжу культури (спеціальність – видовищно-театралізовані заходи) я пішла працювати у тодішній міський центр культури керівником зразкового театру «Чарівник». До слова, приймав мене на роботу попередній директор Центру Володимир Добровольський. Згодом я працювала завідувачем методичного відділу у ПК «Мінерал». Саме там під пильним керівництвом Алли Терещенко в мене й відкрилися всі організаторські здібності. Алла Феліксівна не загортала, як мовиться, нічого у фантики, а навпаки, відразу показала мені всі найскладніші моменти цієї непростої роботи. Саме під час праці в «Мінералі» я зрозуміла, що при потребі сценарій можна написати і за півдня, а не готувати протягом місяця, як цього вчили викладачі (сміється. – Авт.). Завдяки Аллі Терещенко я стала бійцем, почала поступово прокладати свій шлях, знаючи, що якщо наполегливо старатися, то все вийде.

Згодом я певний час працювала зберігачем фондів у виставковій залі, а після здобуття вищої освіти у Київському національному університеті культури і мистецтв мене запросили на роботу викладачем режисерських дисциплін у Калуський коледж культури і мистецтв. Там я працювала аж до 2017 року. Щоправда, вже з 2015 року я за сумісництвом вела гурток у нашому Центрі. І коли я почала працювати з дітками, бачити перші результати своєї роботи, то зрозуміла, що це моє. Здається, що і в коледжі, і в Центрі робота викладача – це одне і те ж, але ні, різниця є колосальна. Студент старається, бо за те кладуть оцінку, яка впливає на стипендію, а діток ти нічим не стримаєш, якщо їм буде не цікаво. Тому потрібно вміти запалити цікавість у їхніх очах, а коли ти сам бачиш цей блиск, то готовий гори звернути. Інколи також потрібна і підтримка батьків у певні переломні моменти, адже через складнощі навіть обдарована дитина може захотіти здатися, але цього не можна допускати.

У Центрі художньої творчості дітей, юнацтва та молоді людиною, від якої я багато чому навчилася, є Володимир Добровольський. Досі пам’ятаю, як він, коли я прийшла працювати керівником гуртка, жартував, що буду його наступницею. Як бачимо, так і сталося…

Щодо того, як я стала директором Центру, то це рішення далося мені не просто. Коли постало питання, що Володимир Васильович іде на заслужений відпочинок, я була вагітна. Вже після того, як народився синочок, чоловік надзвичайно підтримав мене і сказав, щоб я пробувала свої сили, адже такий шанс не завжди випадає. Підтримував мене у цьому рішенні і весь колектив, тому наважилася подати документи на конкурс.

– Яке ваше бачення розвитку Центру?

– Я хочу, щоб Центр художньої творчості дітей, юнацтва та молоді не був у числі лідерів, а був винятково першим, тому робитиму для цього все можливе.

Намагатимуся бути хорошим прикладом для керівників гуртків. Я мама п’ятьох дітей, найменшому з яких лише 4 місяці, керівник гуртка, директор Центру, але це мене не зупиняє, а спонукає дальше працювати і розвиватися. Хочу, щоб усі керівники гуртків були активними, прагнули досягати нових вершин…

Щодо планів на майбутнє, то хотілося б на базі ліцею №2 відкрити вокальний ансамбль хлопчиків. Наразі триває набір і я сподіваюся, що все вдасться. Також у планах – відкриття гуртка хорового мистецтва. Звичайно, потрібно працювати і над зміцненням матеріально-технічної бази, залучати спонсорів. Крім того, хочу активно розвивати наш сайт. На мою думку, це сприятиме популяризації Центру.

Оскільки я вважаю, що людині, щоб вона мала натхнення працювати, обов’язково потрібна похвала, тому хочу відновити традицію з нашими фірмовими подяками та грамотами. Ними ми б нагороджували кращих працівників, щоб вони відчували, як їх цінують і поважають. А нагороджувати у нас, повірте, є кого…

Я захоплююся наполегливістю та фанатизмом до роботи керівників «Фламінго» і «Веселих гуцулят» Тетяни Сабодаш та Людмили Коваль. Їх знають не лише в Україні, а й за кордоном. Своє захоплення їхніми постановками танців висловлював навіть Влад Яма. Наш методист Галина Лагдан нещодавно стала переможцем всеукраїнського конкурсу методистів. Не можна не відзначити і вагомий внесок у розвиток Центру заступника директора з навчально-виховної роботи Ольги Глиняйлюк. Вона все тримає під контролем, співпрацює з усіма керівниками, грамотно веде документацію. З таким заступником, я готова іти вперед, не боячись жодних труднощів.

Загалом я задоволена усім колективом Центру. А оскільки він тепер ще й дещо омолодився, то думаю, що діяльність нашого Центру стане ще більш активною та продуктивною.

– Дякую за розмову. Успіхів вам!

1 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: