Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

«Пісні, народжені в АТО» звучатимуть у Калуші

09 жовтня, 15:31
Переглядів: 19090

У День захисника України в Калуші пройде концерт всеукраїнського фестивалю «Пісні, народженні в АТО»

Війна – це не лише бої та втрати, а й звичайні будні, які наповнені, зокрема, відпочинком та творчістю. Саме в такі моменти, коли настає затишшя, народжуються поетичні рядки та музика, якими потім діляться з мирним населенням ті, хто пройшов пекло на сході України.

Вперше такий фестиваль відбувся в травні 2016 року в Дніпрі. Ініціаторами його проведення стали самі атовці, їх намір підтримали у Дніпропетровській ОДА. Тепер цей захід не просто став традиційним, а перетворився в глобальний всеукраїнський проект і є вагомою складовою музичного військово-патріотичного руху. У його рамках проходять концертні тури Україною учасників фестивалю, записано вже два альбоми, які стали першими в історії незалежної України платівками військових пісень.

Серед учасників фестивалю – представники чи не з усіх куточків України. Всі вони з різними званнями та військовими спеціальностями, але всі були в епіцентрі антитерористичної операції. Серед них і мешканець с. Верхня Калуського району, завідувач сектору культури Верхнянської ОТГ Іван Статієнко, який, до речі, є лауреатом цього фестивалю.

У розмові зі мною Іван Стратієнко розповів, що любить музику з дитинства. До початку воєнних дій працював у районному будинку культури с. Верхня, був активним учасником вокальних ансамблів, писав і співав жартівливі пісні. Війна його змінила, але заняття улюбленою справою не залишив. Він, так би мовити, став кращим музикантом серед військових і кращим військовим серед музикантів.

– Пісні, народженні в АТО, це – як сповідь душі, – зізнається І. Стратієнко. – Більшість з тих, хто почав писати вірші на війні – дуже мовчазні люди, але саме через творчість вони висловлюють свої емоції від пережитого. Я й сам до АТО не писав текстів на серйозні теми, а там народилася перша пісня в такому форматі під назвою «Сльози серця», пізніше – «Сивий туман». А в суботу, під час концерту в Калуші, відбудеться прем’єра третьої пісні, яку я присвятив усім загиблим героям України.

Щодо самого концертного заходу в Калуші, то, за словами Івана Стратієнка, він відбудеться 14 жовтня о 17.00 в ПК «Юність». Очікується, що свої пісні для калушан заспівають більше 20 співаків-атовців.

– Ми з учасниками фестивалю даємо концерти в різних містах України, тож якось в мене виникла думка запросити побратимів на Прикарпаття, – Продовжує І. Стратієнко. – Спершу планували організувати концерт у Івано-Франківську, але учасники висловили бажання побувати в музеї Степана Бандери, тому й вирішили провести концерт у Калуші. Наступного дня плануємо поїздку в Старий Угринів, де проведемо й прес-конференцію. До речі, серед учасників концерту будуть й такі бійці, які ще ніколи не перетинали Дніпро, тому будуть разом із жінками та дітьми, щоб показати їм Західну Україну, край Степана Бандери.

Концерт хотіли провести у вересні, проте згодом вирішили об’єднати його із відзначенням Дня захисника України та 75-річницею створення УПА. Хочу зауважити, що під час організації заходу отримуємо вагому підтримку від місцевої влади та депутатів. Ніхто, до кого б я не звернувся, нам не відмовляли.

За словами ініціатора проведення концерту в Калуші, учасники фестивалю «Пісні, народженні в АТО» через свої пісні хочуть не лише розказати про наболіле, а й таким чином подякувати мирним мешканцям за допомогу та підтримку бійців в зоні АТО.

На концерті в нашому місті очікують і поважних гостей, зокрема,  приїхати на захід виявило бажання командування славетної 72 бригади ім. Чорних Запорожців, у лавах якої 15 місяців служив і Іван Стратієнко.

– Ці люди від перших днів війни перебувають в зоні бойових дій, – зауважив І. Стратієнко. – Це саме ті командири, які варті безмежної поваги. Розумію, що їм буде нелегко відірватися від військових буднів, втім маємо надію зустріти їх в Калуші. Якщо їм вийде приїхати, з цієї нагоди я презентую ще одну патріотичну пісню на слова майора Андрія Кириченка.

Уляна ФІРИЧ.

3986 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: