Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Тетеня Кузевич: «Східний танець – це ціла філософія, мистецтво краси та граціозності»

10 березня, 13:31
Переглядів: 11327

За цей час студія «Магія Сходу» під керівництвом активної та цілеспрямованої Тетяни Кузевич здобула чимало нагород, заявила про себе на всю Україну проведенням чемпіонату зі східних танців та участю в телевізійних проектах. При активному сприянні цієї студії в нашому місті навіть встановили світовий рекорд з наймасовішого виконання східного танцю. Чому ж українці нерідко упереджено ставляться до цього мистецтва і для чого жінкам необхідно танцювати танець живота? Відповіді на ці та інші запитання дала Тетяна Кузевич.

– Розкажіть, як ви познайомились з танцями.

– З дитинства я займалася музикою, за освітою – піаністка. Мій батько – заслужений тренер України з гімнастики Ярослав Книщук, тож любов до спорту в мене в генах. Танці подобалися ще від малої, але батьки вирішили, що музика мені більше підходить, тому віддали нас з сестрою до музичної школи. Я не була проти, але в старшому віці знову згадала про своє зацікавлення танцями і прийшла на заняття для дорослих, які викладала тодішній завідувач кафедри хореографії Калуського коледжу культури і мистецтв Марія Ярославівна Ляшкевич. Згодом зрозуміла, що хочу професійно займатися танцями, і вступила на факультет хореографії до філії Київського інституту культури і мистецтв, що діяла при Калуському коледжі культури і мистецтв. Щоправда, я не попрощалася з музикою, а працювала паралельно. Вдень – музичним керівником в дитячому садочку, а ввечері вела зайняття з фітнесу.

Згодом з’явилася студія «Магія Сходу». Спочатку я поєднувала це все, але приділяти час і музиці, і танцям та ще й водночас бути хорошою мамою й дружиною виявилось занадто важко. Тож вирішила, що на роботу музкерівника після виходу з декретної відпустки вже теж не повернуся. Пріоритетними для мене все ж є сім’я, танці і спорт.

А як виникла ідея створити студію східних танців?

– Ідея належить дівчатам, які ходили до мене на фітнес. Якось вони запитали, чому в Івано-Франківську є школа східного танцю, а в Калуші її нема. Тоді я й задумалася над створенням такої школи, тим паче, що східні танці мені завжди подобались. Так і з’явилася «Магія Сходу».

Спочатку я навчала двох дівчат, а зараз їх нас уже майже півтори сотні. Спершу це були заняття для дорослих, тепер навчання проходить у чотирьох вікових групах. Наймолодшій танцівниці 4 рочки, а найстаршій – 50. Звісно, що я сама не можу впоратися із такої кількістю учнів. Дитячі групи зі східної хореографії веде Надія Минай, а сучасної хореографії навчає Марія Лебеда.

– Чомусь побутує думка, що для виконання східних танців не потрібно особливих знань і вмінь. Це насправді так?

– Ні, це нелегко. Східному танцю потрібно навчатися. Не все так просто, як здається з першого погляду. Перш ніж стати викладачем белліденсу я відвідувала і досі відвідую майстер-класи як в Україні, так і закордоном, читаю професійну літературу. Так само й інші викладачі студії «Магія Сходу» мають хореографічну освіту, але постійно продовжують навчання. Адже це така справа, у якій завжди потрібно вдосконалюватися. Основа будь-яких танців – це класична хореографія. Саме тому у нашій школі навчають не лише танцю живота, обов’язковими також є уроки класичного танцю. Слід зрозуміти, що східний танець – це не лише рухи животом і бедрами. Важливу роль в ньому відіграють руки та волосся. Танцівниця ними «розмовляє». А це потрібно вміти.

Тим більше, східний танець не обмежується лише танцем живота, як багато хто думає. Ми танцюємо й видовищні шоу-номери і мікс східного танцю з іншими танцювальними напрямками, а також фольклор. До речі, хореографічні кроки в арабських фольклорних танцях часто перегукуються з українськими.

– Чому українським жінкам варто танцювати танець живота?

– Українки – це жінки, які все беруть на себе. Вони будують кар’єру, але при цьому залишаються добрими господинями, мамами і дружинами. Та часто ця відповідальність не дозволяє їм розслабитися. А танцюючи східний танець вони знову відчувають себе красивими і жіночними, випускають на волю свою енергетику.

Аби танцювати східні танці, не обов’язково мати ідеальну фігуру. Всі її недоліки можна приховати костюмом, а наявність животика в цьому випадку тільки плюс. Тому цей танець не сковує, не примушує комплексувати. Жінки і дівчата розкриваються по-новому, виконуючи такий танець.

Часто до нас приходять сім’ями, танець живота стає спільним інтересом для мами та доньки. Це їх зближує.

– Нещодавно «Магія Сходу» з тріумфом повернулася з чемпіонату зі східних танців, що відбувся в Польщі. Це Ваш перший закордонний досвід?

– Так, ми вперше вийшли на міжнародну арену. Звісно, довго і відповідально годувалися до цієї події. А повернулися з безліччю позитивних вражень і нагород.

Хочу зауважити, що участь нашого колективу в усіх конкурсах та проектах – це величезна заслуга батьків і самих учасників колективу. Бо тільки завдяки їхній фінансовій підтримці та розумінню це стає можливим.

У Польщі нас чудово зустріли. Ми відчули повагу до себе з боку польських глядачів. Цей захід, який, до речі, організувала українка, яка зараз мешкає в Польщі, фінансово підтримала влада міста Білосток, а на гала-концерт прийшла вся місцева інтелігенція. Там наше мистецтво належно оцінили. Ніхто не осуджував східний танець і не прирівнював до стриптизу, як це часто роблять в Україні.

– Як вважаєте, чому в українців таке упереджене ставлення до східних танців?

– Більшість українців не сприймають східний танець як мистецтво. Багато хто вважає його вульгарним. Причина швидше за все в недоінформованості. Люди рідко бачать східні танці в правильній подачі, частіше це непрофесійне виконання, скажімо, в ресторанах.

Цей танець зародився в Середземномор’ї. Жінки з мушлів робила собі пояс, танцюючи навколо свого будинку. Вони вірили, що таким чином відганяють злих духів. Згодом танець живота танцювали і єгипетські жінки. Єгиптянки виконували його на весіллі в молодих дівчат, бажаючи їм здоров’я, краси та легких пологів. А вже пізніше танець живота трасформувався в гаремний, який танцювали для чоловіка.

Насправді східний танець – це не тільки плавні рухи бедрами та животом. Це – ціла філософія, мистецтво краси та граціозності. Але через стереотип, що склався, дуже важко донести це до людей.

– Як, на вашу думку, можна зруйнувати цей стереотип?

– Думаю, що серед українців потрібно більше популяризувати цю культуру. Саме для цього наша студія організовує різні заходи. Так, у червні ми проведемо вже четвертий конкурс східного танцю «Кубок Прикарпаття». Цьогоріч він вже матиме статус міжнародного, адже ми запросили до участі в конкурсі наших польських друзів. Також в його рамках вперше в Україні хочемо організувати конкурс костюмів для східних танців. Адже дуже хочеться відзначити дизайнерів, які без перебільшення створюють шедеври.

Двічі ми організовували цей конкурс в Калуші, але потім вирішили перенести до Івано-Франківська. Туди учасникам, які їдуть до нас з усієї країни, простіше діставатися і взагалі обласний центр більше підходить для проведення такого конкурсу. А в Калуші в травні проведемо звітний концерт «Магії Сходу». Також в планах конкурс «Міні-міс белліденс».

Хочу зауважити, що участь нашого колективу в усіх конкурсах та проектах – це величезна заслуга батьків і самих учасників колективу. Бо тільки завдяки їхній фінансовій підтримці та розумінню це стає можливим.

– У вересні при студії «Магія Сходу» запрацював проект під назвою «Мамамія». Що це за проект і яка його мета?

– Ми розвиваємося і розширюємося. Багатьом з наших учнів вже не достатньо тільки східного танцю, вони хочуть розвиватися і в інших напрямках. Тож ми дали їм таку можливість, створивши студію «Мамамія». Там у дівчат є можливість займатися сучасною хореографією, вивчати акторську майстерність, слухати тренінги на цікаві теми.

– Якою бачите свою студію в майбутньому?

– Хочу, щоб ми досягнули високого професійного рівня в східній хореографії. Хочеться стати зразковим колективом, можливо, відкрити філію в Івано-Франківську. Ну і звісно, більшого сприйняття та підтримки від влади та громади.

– Щиро бажаю вам тільки перемог та найшвидшої реалізації всіх планів.

Розмову вела Уляна ФІРИЧ.

3433 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: