Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Травень – місяць вшанування Пречистої Діви Марії

06 травня, 11:53
Переглядів: 419

Кожна пора року по-своєму гарна. Та найкраща пора року – весна. Особливо травень. У цей час природа знову оживає. Птахи повертаються з вирію та будують свої гнізда. Земля вкривається килимом різноманітніх квітів. Зацвітають білим цвітом сади. Особливий місяць травень тому, що це місяць особливого вшанування Пречистої Діви Марії. Із дуже давніх часів вірні різних народів світу присвячували цю пору посиленій молитві до Божої Матері. Всюди в цей час співають на її честь величальні гімни і духовні пісні. Перед її іконами стоять на колінах мільйони віруючих, зі щирим жалем і каяттям промовляють свої ревні молитви вдячності за отримані ласки, численні оздоровлення. Вона залишила чудотворні джерела, до яких постійно будуть протоптувати стежину нескінченні потоки прочан і будуть одержувати зцілення від душевних і тілесних недуг.

Коли серед вірних заходить мова про Пресвяту Богородицю, то в їхній уяві постає сніжно-біла жіноча постать, окрилена вічною славою, осяяна променями небесної краси, оточена легіонами ангельських хорів, мільйонами святих Божих угодників, які за своє побожне життя на землі після своєї смерті одержали в нагороду почесне місце в небі.
Святе Письмо характеризує її як Невісту, одягнену в сонце, короновану зорями, під ногами Якої знаходиться місяць і переможений Нею пекельний змій. Святі Отці прирівнюють Її до золотої кадильниці і називають ковчегом Нового Завіту. У вченні Церкви Вона звеличується як Владичиця видимого і невидимого світу, Цариця ангелів і поразка диявола, Діва Непорочно Зачата, і неосквернена голубка і Мати предвічної любові.

Тепер зупинімося на мить у наших роздумах, полиньмо думкою у прожите життя і запитаймо у своєї совісті чи ми свідомо не ображали Пречисту Діву Марію, не принижували Її святу гідність, не розпинали її Сина своїми грішними вчинками? Чи задумувались ми коли-небудь, що кожне погане слово, котре виходить з наших уст, зла думка, необдуманий вчинок - це рани на обличчі нашої Небесної Неньки. Чи пам'ятаємо коли останній раз сповідалися, чи впевнені, що наша сповідь була щирою, чи була вона прийнятою Богом. А скільки разів у своїй життєвій мандрівці ми залишали Богородицю одинокою під хрестом Її Сина, обминали місце Його страти і поверталися до грішного життя? Проте Богородиця не гнівається на нас, а навпаки співчуває нам і шукає нагоди, щоб зустрітися з нами. Вона вибрала місяць травень для спільної молитви, щоб дати нам час на роздуми і заохотити до життя з Богом.

Пообіцяймо Небесній Неньці, що від сьогодні станемо іншими. Станьмо на коліна перед її іконою й розкажімо про свої труднощі. Повірте, Вона не забариться з допомогою й покаже нам кращу стежку до Бога, навчить нас мужності у боротьбі за Царство Боже, а після смерті поєднає з Сином навіки.

Не будьмо ліниві до наших християнських обов'язків, кожного дня протягом травня спішімо до храму на молебень до Матері Божої. Вона зійшла з неба, щоб керувати нашим життям, зціляти наші тілесні і духовні рани, оберігати від злого духа, дати можливість спілкуватися з Нею й просити поради у Неї у всіх наших справах. Повірмо у її присутність, відкриймо їй наше серце, розмовляймо з Нею, як із рідною Матір'ю. Розкажімо Їй про своїх родичів, дітей і онуків, братів і сестер і всю родину. Чого ми б хотіли для них? Розмовляймо з Нею про зажурених і хворих, вбогих і багатих, грішників, яким бажаємо навернення, і праведників, які стоять на шляху до святості. Молімося за зміцнення Церкви в Україні, за чесних, здібних і добрих керманичів, за ревні покликання до священичого стану, за нашу молодь, побожність нашого народу. Молімося за дар молитви і любові, мужності у стражданнях. Молімося за своїх померлих родичів і всіх тих, хто душею полинув у вічність, за щасливу смерть тих, які знаходяться поруч із нами, і щасливу вічність нашої душі.

Закінчуючи роздуми про Царицю травня, хочу побажати усім нам щасливих і радісних зустрічей із Пресвятою Богородицею, щоб травень був для нас не тільки місяцем весни, а й місяцем нашого духовного збагачення, щоб Пресвята Богородиця була постійним охоронцем нашої душі і провідницею до вічного життя.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: