Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

«А ми раді тому, що на території комбінату наводять порядок»

06 липня, 09:45
Переглядів: 760

У попередньому номері «НК» був опублікований лист калушанина Д. Перегінця, в якому він висловлював своє обурення тим, що руйнується на очах влади міста та його громади будівля старого калійного комбінату і вже навіть продається цегла із них.

Редакція «НК» у свою чергу обіцяла, що обов’язково розслідує те, кому належать нині ці приміщення, і хто, зрештою, їх продає у виді будівельних матеріалів.

Поки що більшою інформацією, окрім тої, що була вже оприлюднена, ми ще не володіємо, хоча арбітражний керуючий (ліквідатор) ТОВ «Боксана», в чиїй власності перебували будівлі старого калійного комбінату, пообіцяв її нам надати.

В той же час наше звернення до читачів з приводу такої ситуації викликало реакцію, на яку, чесно кажучи, ми й не сподівалися. Адже всі ті, хто звернувся до нас з даного питання, висловлювали задоволення з того, що нарешті хтось взявся за наведення порядку як у будівлях старого калійного комбінату, так і на території, що навколо нього.

Ось, приміром, що сказала з цього приводу мешканка однієї з наближених до будівель комбінату вулиць Стефанія Дідошак:

«Якщо б хтось із тих, хто вважає за краще зберегти ці будівлі, жив неподалік, то в нього не було б такого бажання. Бо хіба може бути приємно постійно дивитися на розвалюхи, які можливо побачити тільки після якихось воєнних дій чи стихійного лиха. Ми завжди боялися за своїх спочатку дітей, а пізніше – внуків, коли вони знаходилися біля будівель комбінату або заходили в якесь його приміщення. Чого там тільки не було.

Критикувати, пропонувати – то одне, а ось на ділі щось зробити корисне і потрібне людям то зовсім інше. Тому я від себе і від імені своїх сусідів хочу висловити задоволення від того, що напівзруйновані будівлі старого калійного нині розбираються, а його територія поступово набирає належного вигляду. Хочеться сподіватися, що ці роботи не будуть припинені і цей куточок нашого Калуша радуватиме зір його мешканців та гостей міста.

Що таке можливе ми можемо побачити на прикладі того, як на місці колишньої теплоелектростанції нині збудований комплекс «Саліна», де розміщені різні заклади. А ще я б порадила тим, хто хотів би зберегти ці бідівлі, аби вони свої сили та енергію направили на збереження в місті кінотеатру «Відродження», а не розвалюх 18 чи 19 століття. Хіба можна було колись подумати, що в Калуші не буде жодного кінотеатру».

Можна в чомусь не погоджуватися з представницею великої родини Дідошаків (так висловилася сама п. Стефанія – Авт.), але очевидним є те, що зволікання з боку нинішньої та попередньої влади щодо наведення порядку як у будівлі, так на території старого калійного комбінату призвели до зневіри людей у їх можливість поліпшення тут стану справ.

Як буде далі? Важко нині передбачити, чи щось залишиться калушанам на згадку від старого калійного комбінату, який, по суті, започаткував серйозне промислове виробництво в Калуші. Ймовірніше всього, відбуватиметься все за планом нинішніх власників будівель, хоча влада і громада міста теж мали б бути зацікавлені в тому, що на цій землі буде в майбутньому.

Підготував Анатолій ГАЙОВИЙ.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: