Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Андрій Найда: «Перемога гурту додасть чимало позитиву Калушу»

20 травня, 09:34
Переглядів: 48

Хоча жорстока війна з росією перекреслює чимало наших намірів та мрій, а все ж перемога гурту Kalush Orchestra на Євробаченні 2022 дає нам привід радіти цій справді історичній події, а також ще більшу надію, що ми обов’язково переможемо нашого ворога.

Завдяки хлопцям гурту і насамперед їх лідеру, нашому земляку Олегу Псюку про Калуш нині говорять не тільки як про визначальний промисловий центр Прикарпаття, а й культурний.

Уже чимало оприлюднено інформації про перемогу українського гурту. Завдяки синові популярною стала і його мама Стефанія, інші члени їх родини, а також місто Калуш.

Про що думає з цього приводу і як оцінює перемогу гурту Kalush Orchestra ми поцікавилися у голови Калуської громади Андрія Найди.

– Це, безперечно, один із найважливіших успіхів в історії нашого міста за часів незалежності України, – говорить Андрій Михайлович. – І хоча за всіма прогнозами букмекерів Калуш мав перемагати, бо чи не вперше в історії проведення Євробачення один із виконавців чи гурт мав такий високий рейтинг, а все ж хвилювання було.

Особисто я переконаний, що пісня «Стефанія», яку виконали хлопці з Kalush Orchestra, потужна як за змістом, так і музичним супроводом. Пісню про маму стали тепер виконувати чи не в усіх країнах Європи і світу. Вона, як мовиться, зайшла й стала справжнім хітом. І хоча не всі мешканці інших держав розуміли її зміст, але стали наспівувати мелодію. Я особисто порівнюю це з тими хітами іноземних виконавців, які в свій час були дуже популярними. І «Стефанія» теж стала сьогодні таким хітом.

Зрозуміло також і те, що війна в Україні, через яку гинуть нині мирні люди, підсилила увагу до виступу нашого гурту. Сприяло популяризації його виступу також перебування в країнах Європи українських біженців. Їх активна позиція, розповіді про події в Україні теж допомогли такій переконливій перемозі гурту Kalush Orchestra.

– Яке значення, на вашу думку, матиме ця перемога для Калуської громади?

– Для всієї громади це справді має веике позитивне значення. Бо коли користувачі Інтернету раніше заходили у Вікіпедію, то в багатьох, як мовиться, могло волосся дибом стати. Бо там є інформація про визнання міста зоною екологічного лиха й т. п. Але ж насправді в цій інформації є багато надуманого. Наш Калуш – прекрасне промислове місто з величезною історією, культурою та традиціями.

Існують у його життєдіяльності й труднощі, але вони є в кожному місті нашої держави. І в нас вони вже не настільки вражаючі, як нам нагадують. Часто вони перебільшуються, бо хтось на цьому ще й заробив. Вигідно було, аби про наш Калуш говорили як про екологічного монстра. Натомість місто розвивається, має перспективи, і перемога гурту, його лідера і нашого земляка Олега Псюка додасть чимало позитиву Калушу.

– Щодо Олега, то він у свій час говорив, що якщо Kalush Orchestra переможе, то Євробачення 2023 відбудеться в Калуші. Чи таке можливе?

– Таку ідею він справді висловлював. Коли б це був мирний час, то вона, безперечно, розглядалася б. Адже можливості для цього у нас є. Можемо, зокрема, виділити відповідну земельну ділянку, на якій за кошти та сприяння європейських держав можна було б збудувати арену з відповідною інфраструктурою. А близькість таких міст як Львів та Івано-Франківськ, сприяла б поселенню в їх готелях учасників та гостей цього європейського пісенного конкурсу.

Про те, що цей проєкт можна впровадити в Калуші, засвідчує знову ж таки історія Євробачення. Адже були в ній такі випадки, коли фінал конкурсу  відбувався в містах із населенням півтора тисячі осіб. Тому я десь розумію Олега Псюка, який мріє, аби таке культурне дійство відбулося в його рідному Калуші. Але, повторю, на жаль, таких можливостей сьогодні немає, тому ми повинні радіти з того, що наш український гурт здобув таку потрібну усім українцям перемогу.

– Чи планується якась загальноміська зустріч з Олегом в Калуші?

– Ми хочемо організувати таку зустріч і я вже мав з Олегом із цього приводу розмову. І хоча він сам не виявляє великого бажання щодо такої публічності й хотів би більше побути в родинному колі, відпочити, але, швидше всього, така зустріч відбудеться. Хоча можна десь і Олега зрозуміти, бо увага до їх гурту є нині надзвичайною, а графік різноманітних заходів дуже напружений. Попереду на них очікує вже афішоване турне Європою. Але Калуш обов’язково зустріне свого земляка, який зі своїм гуртом Kalush Orchestra здобув таку неймовірну перемогу.

З цього приводу скажу й таке, що на наступну сесію Калуської міськради буде винесено питання про присвоєння Олегу Псюку звання Почесного громадянина Калуша. Думаю, що депутати підтримають цю ініціативу, адже він за всіма критеріами заслуговує такого визнання.

Записав Анатолій Гетьманчук.

На знімку:Олег Псюк та Андрій Найда в одному з освітніх закладів Калуша.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: