Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Близько 60% калушан втратили субсидії

07 липня, 21:17
Переглядів: 1248

Такими є результати перерахунку субсидій на житлово-комунальні послуги на неопалювальний сезон

В одному з попередніх номерів «НК» інформувалося про зміни у призначенні субсидій, які відбулися з 1 травня. Тоді ж зазначалося, що в результаті перерахунку субсидії на житлово-комунальні послуги, її може втратити половина калуських сімей. Фактично так і сталося…

– Наразі управління соціального захисту населення Калуської міської ради вже провело перерахунок субсидій на житлово-комунальні послуги на неопалювальний сезон, – повідомила начальник відділу соціальних допомог цього управління Богдана Галій. – У результаті підраховано, що в неопалювальний сезон субсидію в нашому місті отримуватиме 3264 домогосподарства. Для порівняння минулого року на неопалювальний сезон у Калуші було нараховано 7873 субсидії. До слова, для призначення субсидій на неопалювальний сезон враховуються доходи за два останні квартали попереднього року, а для пенсіонерів – розмір пенсії у квітні поточного року.

За словами Б. Галій, більшість калуських сімей втратили субсидію через нововведення, хоча є й такі, які позбулися її через те, що не подали вчасно необхідні документи.

– Поширеною є ситуація, коли у домогосподарстві є діти, яким виповнилося 14 років, але у декларації відсутні відомості про номер паспорта та ідентифікаційний код, – продовжує Б. Галій. – У такому разі субсидія не може бути призначена. Також багато хто з тих, кому було потрібно подати нову заяву і декларацію не зробив цього. Тому загалом маємо такий результат…

Нагадаємо, що з 1 травня для призначення субсидії враховуються доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства, незалежно від адреси реєстрації їх місця проживання (тобто також у разі, коли їх зареєстроване місце проживання відмінне від адреси домогосподарства). Таким домогосподарствам необхідно подати нові заяви і декларації, зазначивши в них відомості про члена сім’ї, який зареєстрований за іншою адресою.

Крім того, субсидія не призначається у наступних випадках: перевищення встановленої площі житлового приміщення (120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку); наявність транспортних засобів, з дати випуску яких минуло менше 5 років; несплата працездатними особами єдиного соціального внеску; здійснення покупки на суму понад 50 тис. грн (у тому числі набуття права власності); наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (більше 340 грн) та ін.

– Користуючись нагодою звертаюся до орендарів житла; внутрішньо переміщених осіб; осіб, які не мають доходів, або їх середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; тим сім’ям, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства, особам, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають звернутися до управління соціального захисту з відповідними документами, – підсумувала Б. Галій.

Насамкінець варто зауважити, що перерахунок субсидії на опалювальний сезон, враховуючи нововведення, здійснюватиметься у жовтні.

127 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: