Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Богдан Білецький: «Ми розуміємо, що наші кроки будуть непопулярними, але будемо робити все прозоро, відкрито, без «загортання в папірчики»

21 січня, 12:43
Переглядів: 1120

Досвідчений менеджер, добре обізнаний знавець історії України та рідного краю, затятий фанат ігрових видів спорту – таке враження склалося після спілкування з заступником міського голови Калуської територіальної громади Богданом Білецьким.

Разом з Андрієм Найдою та іншими однодумцями вони зуміли перетворити міську організацію Всеукраїнського об’єднання «Свобода» на потужний партійний осередок. Свідченням цього є хоча б результати місцевих виборів, які відбулися 25 жовтня 2020 року: кандидат від «Свободи» став переможцем перегонів на посаду міського голови, а самій партії вдалося набрати найбільше голосів виборців та «завести» до Калуської міської ради 6 депутатів, утворивши одну з найчисельніших фракцій. Про завдання, які ставить перед собою та підлеглими заступник міського голови, поточні проблеми громади та плани на майбутнє Богдан Білецький розповів журналістці «НК».

– Богдане Ігоровичу, розкажіть для початку про себе.

– Народився та виріс в Калуші. Закінчив гімназію в 1996 році й поступив у Національний університет «Львівська політехніка» на факультет економіки та менеджменту, де й закінчив у 2001 році магістратуру. Моя спеціальність – «менеджмент організацій».

У Львові й залишився працювати. Спочатку – в Львівському регіональному державному центрі стандартизації, метрології та сертифікації. Там пройшов шлях від інженера з якості до начальника відділу управління якістю та сертифікації систем менеджменту. Потім деякий час працював керівником відділу маркетингу в футбольному клубі «Карпати» та заступником директора футбольного клубу «Львів».

– То спорт, вочевидь, є вашим захопленням?

– Я займався легкою атлетикою з 5 класу, брав участь у різних змаганнях, звідки повертався з призовими місцями. В університеті продовжував нею займатися ще три роки, виступав за вузівську команду. Взагалі люблю різні ігрові види спорту, відвідую спортивні заходи. Підтримую всі українські клуби, переживаю за український футбол. Можу сказати, що спорт – досить важлива частина мого життя.

 – Перед призначенням на посаду заступника міського голови ви працювали керівником групи маркетингу у ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». Чи важко було змінити місце роботи?

– Після того, як я з сім’єю повернувся зі Львова жити до Калуша, то почав працювати на цьому підприємстві. В «КАРПАТНАФТОХІМі» в той час будувалися нові заводи. Я бачив там перспективи для роботи, тому туди й пішов. В результаті пропрацював на підприємстві 11 років.

Після тривалого простою та відновлення діяльності «КАРПАТНАФТОХІМу» в 2017 році я дещо змінив напрямок діяльності й не помилився. Своєю роботою, нашою командою й атмосферою в колективі я був задоволений.

Що ж до прийнятого рішення стати заступником міського голови, то маю сказати, що наша команда (Калуська «Свобода») доклала багато зусиль для того, щоб Андрій Найда став міським головою. Досить довго думав над пропозицією, зважував все, відчував відповідальність. Взагалі, приймаючи якесь важливе рішення, добре його обдумую. Але якщо вже вибрав, то значить повністю готовий до цього.

– З того комплексу питань, які ви куруєте, яке вважаєте найбільш проблематичним?

– Напевно, КП «Водотеплосервіс». В принципі це ні для кого не секрет. Вирішити питання легко не вдасться, але якийсь напрям руху вже є. Я не розумію попередньої популістської політики щодо цього комунального підприємства. Маю на увазі, насамперед, економічно необґрунтоване заниження тарифів, хоча питання є і щодо підходів до господарської діяльності.

Також дуже негативно вплинуло на стан справ із теплопостачанням масове встановлення індивідуального опалення. Так, зокрема, зараз на центральному опаленні залишилося близько 30 відсотків квартир. Тут, звісно, стоїть питання, чи могла міська влада не давати дозволи на встановлення індивідуального опалення. На нього дуже складно відповісти через низку причин. Але факт залишається фактом: тарифи і на теплопостачання, і на водопостачання та водовідведення були заниженими впродовж останніх років. Такими вони є й зараз.

– Але ви були депутатом міськради минулого скликання. Чому тоді не порушували питання тарифів?

– Ми ніколи не казали, що їх треба піднімати чи не треба. Депутати від фракції «Свобода» завжди виступала за те, що тариф має бути економічно обґрунтованим, бо інакше це може призвести до колапсу на комунальному підприємстві.

– Вирішувати проблемні питання з «Водотеплосервісом», як я розумію, планується різними шляхами. Вже прийнято рішення про створення нового комунального підприємства – «Калуш Вода». Можете розповісти більше про це?

– Кінцевого рішення щодо цього підприємства ще немає, але планується, що воно буде займатися водопостачанням та водовідведенням. Зрозуміло, що створення «Калуш Води» питання боргів не вирішить. Ми просто відокремимо водопостачання та водовідведення від теплопостачання. Це дозволить не блокувати рахунки й ми матимемо змогу забезпечувати місто питною водою.

– Чи будуть у такому випадку підніматися тарифи на водопостачання та водовідведення?

– Тариф на водопостачання не піднімався з 15 листопада 2018 року. Зараз він є одним з найнижчих в області. Судіть самі: в Калуші вартість одного куба води складає 8,53 грн, у Коломиї – 16,56 грн, в Івано-Франківську – 10,6 грн, у Городенці – 23,94 грн, у Долині – 13,9 грн, у Надвірній – 19,19 грн. І всюди його планують переглядати. В нас тариф однаковий для всіх, що є ще однією об’єктивною причиною важкого фінансового становища «Водотеплосервісу». В Долині, приміром, для підприємств тариф – 60 грн. Але в нас дуже мало великих комерційних споживачів. Є втрати, врізки – це теж впливає. Над цим також треба працювати. Ми розуміємо, що наші кроки будуть непопулярними, але готові до цього. Будемо робити все прозоро, відкрито, без «загортання в папірчики». Треба розказати, показати, пояснити, чому саме так.

– А що із реформою системи теплопостачання?

– Державним підприємством «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства» розроблено нову схему теплопостачання міста. Вона розроблена з метою забезпечення економії паливно-енергетичних ресурсів та з урахуванням оптимального поєднання централізованих, децентралізованих і автономних систем теплопостачання споживачів м. Калуша в умовах використання наявного обладнання, джерел і мереж теплопостачання, оптимальних умов впровадження енергозберігаючих технологій та охорони навколишнього середовища. Ця система передбачає відключення всіх багатоквартирних будинків від централізованого теплопостачання й переведення на автономне опалення індивідуальних споживачів, а для бюджетних установ – встановлення модульних газових котелень або твердопаливних котлів. 31 грудня на сайті Калуської міської ради ми вже розмістили повідомлення про те, що очікуємо пропозицій від інвесторів, які готові займатися теплопостачанням у бюджетних установах. Є перелік адрес та всіх бюджетних установ. До 1 лютого чекаємо на ці пропозиції.

З незадовільним станом мереж ми маємо бути готові до того, що їх все одно потрібно буде міняти. Все треба порахувати в комплексі, тоді можна буде приймати рішення. Щоб ми могли якомога більше зробити до наступного опалювального сезону.

Також плануємо продовжувати відключати котельні. Ви знаєте, що ТЕЦ надавало тепло «Водотеплосервісу», а це КП – уже до споживачів. Тепер ТЕЦ уклав прямі договори з абонентами. Відповідно коштів за тепло від теплоелектроцентралі «Водотеплосервіс» не буде отримувати. Наведу такий аргумент: у 2020 році з міського бюджету для «Водотеплосервісу» виділили близько 22 млн грн з метою так званої фінансової підтримки. Якщо залишити все так, як є, то у 2021 році ця сума може скласти 60 млн грн. У цьогорічному бюджеті таких коштів просто не буде. Зараз є менше 6 тис. споживачів, які отримують тепло від ТЕЦ та котелень.

– Але ж не всі жителі мають можливість встановити індивідуальне опалення. Як будете вирішуват це питання?

– Ми точно плануємо виплатити компенсацію соціально незахищеним категоріям. Наші спеціалісти вже мають списки тих, які попадають у цю групу. Тобто робота в цьому напрямі вже ведеться.

– Під вашим керівництвом є ще одне важливе управління – економічного розвитку міста. Які завдання вважаєте для нього пріоритетними?

– Основними напрямками роботи цього управління вважаю розробку стратегії розвитку Калуської міської громади, а також залучення інвестицій та грантів. Привести інвесторів до Калуської громади дуже важливо. Тому, наприклад, зараз двоє працівників займаються суто грантовими заявками. Також розширюємо співпрацю з різними громадськими організаціями.

Важливою зараз роботою є розробка соціальної картки калушанина, яка, крім пільгового проїзду в комунальному транспорті, розширить можливість отримати новий доступ до різних послуг у нашому місті. Також фахівці управління активно займаються новою схемою теплопостачання, в тому числі працюють і з потенційними інвесторами для визначення найбільш оптимального варіанту.

– На ранкових оперативних нарадах керівники управлінь та комунальних підприємств розповідають про виконану роботу. А чи ведеться якийсь контроль за тим, про що вони звітують на нарадах?

– В основному те, про що звітується, вони справді й роблять. Розкажу на прикладі вивозу сміття. Заведено правило, що кожен, хто прибирає, коли приїжджає на місце, фотографує це місце до та після прибирання. Також для контролю за якістю виконаних робіт здійснюємо об’їзди міста. Але є такі місця, де сьогодні прибрали, а вже буквально за день там знову гори сміття. В цьому напрямку ще багато слід зробити.

Зараз ми готуємо документацію для конкурсу на вивезення сміття. Його хочемо провести до квітня. В даний час ми знаходимося в перехідному періоді. Будемо залучати приватних підприємців до вирішення проблеми.

– На вашу думку, чи змінилося ставлення керівників управлінь та комунальних підприємств до роботи?

– Я вважаю, що люди працюють відповідно до тих умов та завдань, які їм ставлять керівники. Є ті, хто адаптовується до нових умов, а є такі, що не можуть або не хочуть щось міняти. Час покаже, хто зможе, а хто не зможе так працювати.

– Зараз у команді заступників міського голови представники різних політичних сил. Чи вдається вам співпрацювати?

– Якщо говорити про виконавчу гілку, зокрема про заступників та керуючого справами, то ми в команді з тими, хто був найближчим для нас за ідеологією та принципами. Ми є послідовниками тих ідей, з якими йшли на вибори, але визначальні принципи всієї команди міського голови у нас однакові.

– А як щодо співпраці з депутатами міської ради? Чи бачите в них розуміння того, що ви робите чи плануєте робити?

– Поки в мене враження хороші від депутатського складу. Я бачу відповідальний підхід, а не політиканство. Всі розуміють, в яких обставинах ми зараз перебуваємо. У складних умовах, що опинилися, від депутатського корпусу є підтримка. Міському голові дали можливість сформувати свою команду, прийняли бюджет, програми. Все відбувається в нормальному робочому режимі. Звичайно, є деякі зауваження, дискусії заради загального блага. Але в переважній більшості моментів я бачу позитив.

– І на завершення, Богдане Ігоровичу, що чекаєте від 2021 року?

– Сподіваюся, що реформи в Калуській громаді «підуть», і вони будуть успішними. Також надіюся на розуміння мешканців міста, що ці речі незворотні, що їх треба робити, бо інакше – це шлях в нікуди. Сподіваюся, що ми нарешті подолаємо пандемію, відкриються можливості для нормального розвитку громади, створення нових робочих місць. Будемо працювати над тим, щоб робота влади міста була завжди прозорою, відкритою та зрозумілою для мешканців нашої громади.

Розмову вела Ірина САВКА.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: