Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Богдан Пеленичка: «Раджу всім вакцинуватися, адже пандемія знову «прогресує»

06 серпня, 10:02
Переглядів: 280

Як уже повідомлялося на сторінках «НК», на найбільшому підприємстві Калуша – ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» важливе значення його керівництво нині надає як дотриманню працівниками карантинних заходів, так і їх вакцинації від коронавірусної інфекції.

Ось і 4 серпня на щотижневій оперативній нараді під головуванням генерального директора Івана Підсадюка та за участю його заступників, начальників виробництв, управлінь і відділів підприємства було вчергове звернута увага на необхідність щеплення від цієї небезпечної хвороби.

За словами генерального директора, кількість вакцинованих працівників від коронавірусу сьогодні становить лише 25 відсотків, а тому присутнім на нараді керівникам, начальникам усіх підрозділів підприємства слід приділити цьому питанню більшу увагу та віднайти задля цього необхідні аргументи для своїх працівників.

– Ми повинні зробити все можливе для того, – наголошував Іван Михайлович, – аби створити на підприємстві колективний імунітет від цієї хвороби. А задля цього мають провакцинуватися щонайменше 80 відсотків наших працівників.

Про важливість проведення щеплення від коронавірусу як у колективах промислових підприємств, бюджетних установ та організацій, так, зрештою, для всіх мешканців регіону і загалом планети журналісту «НК» розповів начальник Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Богдан Пеленичка.

– Розпочалося проведення вже п’ятого етапу вакцинації від COVID-19 наявними вакцинами AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer, Coronavac, Moderna, і цю можливість я раджу використати всі тим калушанам, які ще не вакцинувалися, – наголошував Богдан Зіновійович. – Спалахи, епідемії чи пандемії тоді згасають, коли стає неможливим передати збудника інфекції через шляхи їх передачі або коли більше не залишилося сприйнятливих до неї осіб.

Інфекція не зможе передаватися тоді, коли люди між собою не контактують, тобто або сидять вдома, носять маски чи бодай дотримаються фізичної дистанції. Саме останнє намагалися запровадити в Україні та країнах світу упродовж останнього часу, але це відбувалося не дуже успішно. Але сидіти далі на повному карантині, якого не всі й так дотримуються, теж неможливо.

Кількість осіб, які схильні до захворювання на коронавірус, зменшується тоді, коли всі або перехворіли і здобули стійкий імунітет проти хвороби, або коли всі вакцинувалися і вони також мають імунітет. Перехворіти всім – дуже поганий варіант. Адже хворобу переживуть не всі і жодна медична система не витримає геометричної прогресії поширення захворюваності, про що всім нам вже добре відомо.

Тому, шановні краяни, найкращий вихід у ситуації, що склалася, – вакцинуватися і тим самим зупинити поширення цієї небезпечної хвороби. Саме таким методом у свій час були викоріненні такі захворювання, як натуральна віспа, поліомієліт.

Експерти із Ізраїлю засвідчують, що вакцинація зменшила кількість важких випадків на 92 відсотки, а госпіталізацій – на 87 відсотків. Ще раніше британські спеціалісти свідчали, що вакцина зменшує кількість госпіталізацій на 80%.

Вакцинація в нашій державі розпочалася 24 лютого 2021 року. Вона продовжується й нині. Її ефективність у значній мірі залежить від свідомості і розуміння ситуації кожним українцем.

З огляду на ситуацію, коли ще в трудових колективах, серед пересічних громадян існує думка, що вакцинація є необов’язковою, я хочу категорично це заперечити і радити всім щепитися від цієї небезпечної хвороби, адже вона останнім часом знову стала «прогресувати». За добу 3 серпня в Україні знову зафіксували майже тисячу нових підтверджених випадків захворюваності на коронавірусну хворобу. При цьому зросла і кількість померлих, а загалом за час пандемії з березня 2020 року було зафіксовано в нашій державі 53024 летальних випадків.

На завершення скажу, коли ми хочемо вберегтися самі від цієї хвороби, а також запобігти її поширення на наших рідних, близьких, сусідів і просто знайомих, – вакцинуймося! Тож з цього приводу можу лише привітати та підтримати адміністрацію підприємства «КАРПАТНАФТОХІМ», де питанню вакцинації працівників приділяється така підвищена увага.

Записав Анатолій ГАЙОВИЙ.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: