Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

«Бойківська сіль»: у Калуші, Долині та Новиці можуть створити новий туристичний маршрут

14 січня, 11:00
Переглядів: 187

Спеціалісти трьох територіальних громад – Калуської, Долинської та Новицької – з кінця минулого року працюють над створенням нового туристичного маршруту, який матиме назву «Бойківська сіль». Для цього планують взяти участь у конкурсі від Українського культурного фонду, який 1 грудня 2020 року розпочав прийом заявок для 3 лотів, серед яких «Культурно-туристичний маршрут».

Як розповів один із членів робочої групи, головний спеціаліст з розвитку туризму управління економічного розвитку міста Калуської міської ради Віктор Павлів, ідея створити такий маршрут у нього виникла ще декілька років назад:

– Тепер, коли Калуш та Долина входять до одного Калуського району нам відкриваються нові перспективи для співпраці. У Долині, наскільки я знав, також працюють над популяризацією історії солевидобування в місті. Тому й вирішили співпрацювати з представниками інших територіальних громад для створення цікавого туристичного маршруту.

Поки відбулося вже декілька виїзних засідань робочої групи, зокрема, у місті Долина, де оглянули соляні копальні, солевиварювальний комбінат (солеварню). Також представники робочої групи відвідали замулене озеро в селі Голинь, криницю у селі Новиця, шанці, засолену свердловину у лісі, походження якої наразі встановлюється.

В.Павлів пояснив, що цей туристичний маршрут буде автомобільним та велосипедним. У Калуші він розпочнеться з народного музею історії і трудової слави ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» і ПрАТ «Лукор», який знаходиться у палаці культурі «Мінера». Потім він проляже вулицею Чорновола до ратуші калійного комбінату.

– За кошти гранту ми хотіли б облагородити всі точки на маршруті, наприклад, криниця в Новиці знаходиться у дуже поганому стані. Також плануємо встановити відповідні вказівні знаки та таблички, промаркувати сам маршрут, розробити відповідні інформаційні матеріали. Можливо вдасться також частково покращити зупинку біля калійного заводу і зробити так, щоб з неї можна була ввійти до ратуші напряму. Для цього можливо вдасться укласти договір з «Оріана-Еко», – пояснює В.Павлів.

Радує те, що до роботи над створенням туристичного маршруту «Бойківська сіль» вже долучилися і місцеві краєзнавці. Зокрема, Василь Фіцак, який є головою громадської організації «Карпатські стежки», вже наніс орієнтовний маршрут на карту. За словами Віктора Павліва, найближчим часом вони планують його повністю проїхати на велосипедах.

Ірина САВКА.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: