Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Для дітей і дорослих. Калуська ЦРЛ купила новий апарат штучної вентиляції легень

07 липня, 14:53
Переглядів: 142

В електронній системі державних закупівель Прозоро оприлюднено договір від 26 червня, який Калуська ЦРЛ уклала з підприємцем Станіславом Колодницьким з Києва на закупівлю апарату штучної вентиляції легенів ЮВЕНТ-А (з візком, капнографом, зволожувачем дихальної суміші і компресором).

Апарат ШВЛ – українського виробництва і призначений для інтенсивної терапії як дітей з моменту народження, так і дорослих. Вартість апарату становить 649,3 тис. гривень.

Поставки апарату ШВЛ очікують з дня на день. За словами заступника міського голови Наталії Табачук, обладнання буде встановлене у відділенні інтенсивної терапії (реанімації), повідомляє «НК» з посиланням на «Вікна».

Між тим, це перший новий апарат ШВЛ, який отримає Калуська ЦРЛ від початку епідемії. Нагадаємо, ще в березні лікарні з міського бюджету виділили 615 тис. гривень на закупівлю апарату ШВЛ. Тоді швидко знайшли постачальника і повідомлялося, що станом на 13 березня апарат вже закупили і він у дорозі. Проте згодом з’ясувалося, що купити потрібне обладнання не вийде: держава заблокувала закупівлю. Йшлося про те, що апарати ШВЛ будуть розподіляти централізовано. Проте станом на початок липня Калуська ЦРЛ в рамках централізованих поставок не отримала жодного апарату ШВЛ. А тепер з’явилася можливість його купити самостійно і нею скористалися.

Нагадаємо, досі лікарня в Підгірках мала у своєму арсеналі 16 апаратів ШВЛ. З них шість – у відділенні інтенсивної терапії, решту – в операційному блоці, дитячій лікарні та пологовому будинку. Щоправда, всі вони старі і часто вимагають ремонту.

У березні лікарня готувалася до гіршого сценарію – значного напливу хворих на COVID-19, які потребуватимуть інтенсивної терапії, в тому числі і підключення до апарату ШВЛ. Проте станом на липень наявного обладнання і потужностей вистачає. Але це не скасовує потреби в оновлені обладнання і збільшенні кількості апаратів ШВЛ, адже невідомо як розвиватиметься епідемічна ситуація восени.

Уже зараз у лікарні суттєво побільшало хворих з підозрами на коронавірус: з 1 липня в Калуську ЦРЛ госпіталізуються пацієнтів з пневмоніями та підозрою з обласного центу, де лікарні заповнені, та інших районів. Станом на 7 липня з 35-ти хворих із пневмоніями у лікарні 12 – іногородні. А загалом в Калуській ЦРЛ для лікування пацієнтів COVID-19 є 55 ліжкомісць, із яких зараз заповнені більше половини. Тож, тут уже почали обмежувати планову госпіталізацію.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: