Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Для інфекційного відділення міської лікарні задіяли систему централізованої подачі кисню

08 квітня, 14:50
Переглядів: 68

Як уже повідомлялося в одному з попередніх номерів «НК», на початку березня згідно з державною програмою до Калуша для Центральної районної лікарні в Підгірках і Калуської міської лікарні, що на вулиці Каракая, були доставлені дві нові кисневі установки об’ємом відповідно дві і три тисячі літрів. Керівництво лікарень звернулося тоді до товариства «КАРПАТНАФТОХІМ» з проханням, аби його спеціалісти їх змонтували та ввели в експлуатацію.

Повідомлялося також і про те, що з допомогою калуських нафтохіміків вже запрацювала киснева установка з газифікатором у Калуській ЦРЛ і що обговорено з представниками цього підприємства питання монтажу станції на території Калуської міської лікарні.

У коментарі «НК» головний лікар цього медичного закладу Микола Гудим зазначив, що кріогенна ємність з газифікатором (киснева станція) була введена в експлуатацію 5 квітня. Її робота нині забезпечує безперервне постачання кисню в інфекційне відділення лікарні. Тоді як раніше доводилося мало не щогодини міняти 40-літрові балони з киснем, що створювало як технічні незручності, бо часто спостерігався перепад тиску в системі його подачі, так і фізичні навантаження для обслуговуючого персоналу.

– А ще хочу сказати, – наголосив головний лікар, – що в нинішній період дефіциту газифікованого кисню і коли потужності Львівського хімічного заводу та деяких інших виробників кисню виявилися недостатніми, аби забезпечувати ним усі медзаклади регіону, дуже вчасною була допомога з боку товариства «КАРПАТНАФТОХІМ». Завдяки поставці рідкого кисню, яким калуські нафтохіміки благодійно забезпечують наш медзаклад, ми суттєво зменшили споживання газифікованого від Львівського хімзаводу.

Турбує М. Гудима й те, що хоча киснева установка вже працює, але досі не вирішені питання з виготовлення усієї проєктно-кошторисної документації та не проведено розрахунки за неї із заводом-виробником із Дніпра, хоча держава гарантувала це зробити.

Незважаючи на те, що не було урочистого введення в дію системи централізованого постачання кисню в інфекційне відділення міської лікарні, ця подія не залишилася без уваги влади міста. 5 квітня на території цього медичного закладу відбулася виїзна нарада за участю першого заступника міського голови Мирослава Тихого, заступника міського голови Наталії Кінаш та інших посадовців міської ради, де основною темою було питання забезпечення лікарні киснем.

У той же день на сайті Калуської міської ради було оприлюднене з цього приводу офіційне повідомлення, в якому влада міста дякує усім, хто долучився до облаштування системи централізованого постачання кисню в інфекційне відділення міської лікарні. Зокрема, народному депутату України Едуарду Прощуку, який посприяв у тому, щоб у рамках реалізації так званої кисневої субвенції були придбані кисневі установки для Калуської ЦРЛ вартістю 900 тис. гривень і Калуської міської лікарні вартістю 1170 тис. гривень.

Відзначено владою міста  товариство «КАРПАТНАФТОХІМ» та його керівництво за надану благодійну допомогу з виготовлення проєкту ведення монтажних робіт, їх виконання на підключення кисневих установок. Слова подяки з цього приводу висловлені начальнику цеху розділення повітря Михайлу Кизимишину та його спеціалістам, начальнику ремонтного управління Володимиру Хоменку, працівники якого виконали всі основні роботи з монтажу установок, головному інженерові проектного відділу підприємства Роману Долошицькому.

Подяки за працю також були удостоєні колективи приватного підприємства «Кахелина» (керівник Ярослав Чернюк), СП «Будучність» (Роман Павлів), ТДВ «Карпатнафтобуд» (Роман Безрукий), а також приватні підприємці Микола Дутка та Микола Храновський, працівники яких у складних погодних умовах виконали роботи з підготовки місця для встановлення кисневої установки для потреб Калуської міської лікарні.

"Сподіваємось, що спільними зусиллями ми зможемо мінімізувати негативний вплив пандемії коронавірусу на здоров‘я нашої громади", – йдеться у повідомленні .

Степан ВАСИЛІВ.

На знімку: працівники "КАРПАТНАФТОХІМу" біля нової кисневої установки міської лікарні.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: