Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Для понад сотні калушан пенсія зросте на 5 тис. гривень

13 жовтня, 10:24
Переглядів: 905

В одному з попередніх номерів «НК» інформувалося про те, що слід чекати пенсіонерам після впровадження пенсійної реформи. Минулого тижня народні обранці розглянули це питання та проголосували за впровадження реформи, а відтак Калуське об’єднане управління ПФУ в Івано-Франківській області у тестовому режимі вже провело перерахунок пенсій.

За словами в. о. начальника Калуського об’єднаного управління Степана Різника, на жовтень потреба в коштах на виплату пенсій по Калушу і Калуському району зросте на 19 млн грн або на понад 30%. Зокрема, якщо до впровадження пенсійної реформи на виплату пенсій потрібно було 62,5 млн грн, то тепер – 81,5 млн грн.

– Загалом у Калуші та Калуському районі є 36301 пенсіонер, – зауважив С. Різник. – З них у 2500 пенсія не зміниться жодним чином, адже не підлягає перерахунку. Це, зокрема, стосується людей, пенсії яким були призначені в останні роки, адже показники, на підставі яких їм розраховували пенсію, ще не встигли «застаріти».

Для 111 пенсіонерів пенсія зросте на 5000 грн. Таке підвищення отримають здебільшого колишні працівники «Оріани», які вийшли на пенсію до 2008 року. Їхні пенсії зростуть майже вдвічі через те, що реформою передбачається зняття обмежень щодо стажу роботи. Тобто пенсія колишніх працівників «Оріани» може становити 90% від заробітної плати.

Ще майже 2000 пенсіонерів отримають надбавку у розмірі від 2000 до 5000 грн. Для близько 14 тис. пенсіонерів пенсія зросте від 200 до 3000 грн. Найбільша кількість пенсіонерів, а це 18 тис., отримає надбавку від 50 до 200 грн.

До речі, судячи з попередніх підрахунків, середній розмір пенсії по Калушу і Калуському району зріс з 1724 грн до 2248 грн, тобто на 30%.– Серед усіх районів, які обслуговує наше управління ПФУ, у Калуші спостерігається найбільш суттєве підвищення пенсії, – відзначає Степан Васильович. – Для порівняння, у Рожнятові розмір середньої пенсії зріс на 19%, у Долині – на 26%, у Болехові – на 21%.

Також Степан Різник запевнив, що жодних проблем із виплатою підвищених пенсій не буде. Після того, як закон вступить у силу, в банківські установи та поштові відділення будуть передані відомості з оновленими розмірами пенсій.

– Виплата пенсій за жовтень розпочалася з 4 числа, тому тим пенсіонерам, які вже отримали чи отримають пенсію в найближчі дні, підвищення додамо окремою відомістю або ж виплатимо разом із пенсією за листопад, – акцентує С. Різник. – Кому встигнемо, то дамо оновлені пенсії ще й цього місяця.

P.S. Коли матеріал був підготовлений до друку, стало відомо, що з 11 жовтня пенсіонери отримують вже перераховану пенсію, крім тих, для кого доплата становить менше 140 гривень. Ці пенсіонери доплату отримають вже в листопаді.

0 коментарiв

Залишити коментар

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: