Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

До виставки полотен з нагоди Дня художника в Калуші долучилися як місцеві метри, так і молоді художники

18 жовтня, 14:38
Переглядів: 163

У залі цього недільного дня було надзвичайно світло і затишно. На стінах – роботи вже добре відомих і молодих калуських майстрів. Відвідувачі, а їх цього дня зібралося чимало, надовго затримуються біля чудових пейзажів, портретів, натюрмортів…

Хто писав і малював? Богдан Шляхтич, Ярослав Господарчук, Віктор Конів, Йосип Кравець, Ігор Бойкович, Михайло Гребінь, Володимир Романів, Стефан Бака, Орест Костів, Галина Турчик, Володимир Гаталевич та інші. Ці прізвища калушанам багато про що говорять. Але серед них прозвучали імена й молодих і менше знайомих художників. І те, що їх роботи вплелися в твори місцевих метрів, лишень додало виставці змісту…

Власне, було між іншим сказано: відомий іванофранківський художник, колишній директор художнього музею в обласному центрі Михайло Дейнега, коли приїжджав недавно до Калуша, поцікавився, чим калушани можуть похвалитися в художньому плані? І коли почув, що не далі, як у неділю, тут відкривається нова колективна виставка полотен, задоволено мовив: «Це дуже добре!».

Так, виставлені твори майстрів пензля багатьох дуже приємно вразили… Ось картина Віктора Коніва «Кладка». Тече собі річка… А з обидвох її берегів похилилися одна до однієї верби, немовби обнялися. На задньому плані хата, у вікнах якої світиться, бо вже вечоріє.

Ми любовалися якраз картиною Богдана Шляхтича «Вік старого дуба», як підійшов сам автор.

– Де ви знайшли, пане Богдане, такого красеня? – запитуємо. Бо й справді красень, крислатий, зі старими (один – всохлий) конарами… Виявилося, той дуб росте собі в лісочку під Надієвим в селі, де тепер більшу частину року і проживає художник.

Не дають спокою присутнім і графічні картинки Мирослава Гаталевича. Їх кілька. Але як тонко передає автор, минувшину нашого міста! Бруківка. Старе авто і… коні з бричкою.

На виставці серед місцевих знаменитостей і художник з «КАРПАТНАФТОХІМу» Василь Шевчук. Він виставив тут свої дві роботи, які назвав етюдами. Був, каже, з товаришем у місцині неподалік Нового Мізуня, що на Долинщині, і не міг налюбоватися її красою… А й справді гарно!.. Особливо отой, що на першому плані, граб, коріння якого чомусь над землею, ніби хизується дерево своє. міцністю…

Ми запитали Василя Івановича, а до нас під’єдналися і журналісти одного, а потім й іншого каналів телебачення, як йому малюється. Виявляється, на цю стезю його вивів теперішній колега, а колись такий же, як і Василь Шевчук, студент Івано-Франківського інституту ім. Василя Стефаника Володимир Романів. Обидва вчилися на художньо-графічному факультеті, тільки Романів двома курсами вище. І захопився наш Шевчук малюванням всерйоз. Тепер його найлюбиміша тема – релігійний живопис. А ще любить малювати Карпати. Та все таки перевага – релігійній тематиці. Цей мотив йому до душі. Як, приміром, «Нагірна проповідь», яку перемальовує з картини відомого данського художника Карла Генріха Блока – 27 персонажів!..

Так, багата калуська земля на майстрів пензля. Але на виставці красувалися й роботи місцевих скульпторів. Степан Дутчин, приміром, в усій красі показав у гіпсі велич жінки. Ігор Семак – народного героя («Портрет Довбуша»).

Місцева влада нагородила групу художників грамотами і грошовими преміями. А ще пообіцяла й надалі організовувати для них поїздки-пленери. Значить, невдовзі зала знову запахне свіжою фарбою з полотен…

Петро Шевчук.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: