Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

«Галичани – герої Крут»

01 лютого, 09:15
Переглядів: 37314

У Центральній міській бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулося засідання літературно-мистецької вітальні «Дивосвіт пера і пензля», приурочене 100-річчю історичної битви від Крутами. Його учасники переглянули відеосюжет про цю героїчну подію в історії боротьби за нашу незалежну державу, після чого представники творчої інтелігенції міста, зокрема Іван Тимів, Леся Кирилович, Ігор Ільницький, Олег Малярчук, Віктор Павлів, Петро Цюпа, Богдан Сімків, відзначили важливість проведення таких заходів у місті.

А перший заступник міського голови Галина Романко вручила букет квітів калуському краєзнавцеві і досліднику Миколі Когуту, авторові видання, що побачило світ до ювілею битви під Крутами «Галичани – герої Крут». Власне на цьому засідання і була презентована нова книжка краєзнавця, де автор розповів, як виникла ідея взятися за цю непросту роботу. Ще більше 10 років тому в обласній газеті «Галичина» він натрапив на статтю, де йшлося про те, що в бою під Крутами брали участь не тільки наддніпрянці, себто вихідці із центральної частини України, але й галичани. Це Миколу Когута дуже зацікавило. А ще більше додало бажання взятися за досліджувати цю тему повідомлення відомого прикарпатського поета, на жаль, нині уже покійного Василя Олійника про те, що в бою під Крутами брав участь виходець із села Тяпчого, що під Болеховом, Миколи Корпана. Звичайно, дослідник поїхав у Тяпче й дізнався там багато цінного про долю юного героя.

А відтак у записничках краєзнавця з’явилися прізвища багатьох інших молодих людей, наших земляків, які 100 років тому брали участь у нерівному бою з російським вимуштруваним військом: Григорій Піпський, Іван Сорокевич, Іван Шарий, Іван Кушнір, Петро Шкода, Юліан Гіба та інші.

У книзі «Галичани» – герої Крут» є розділ «Герої Крут у творчості поетів Калущини». Видання гарно ілюстроване.

1797 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: