Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Газовики попереджають про необхідність виконання «Правил безпеки систем газопостачання»

21 вересня, 16:07
Переглядів: 75

Оприлюднена 19 вересня у місцевих ЗМІ та на сайті Калуської міської ради інформація про те, що калушани, аби не залишитися взимку без газу, повинні до 1 жовтня 2022 року надати в Калуське відділення АТ «Івано-Франківськгаз» акти стану димових і вентиляційних каналів, схвилювала багатьох калушан.

 Частина мешканців нашого міста з офіційної інформації адміністрації відділення не зрозуміла чи не віднайшла відповіді на такі запитання: що вони мають робити, чи їх це стосується і чому в такі мінімальні терміни вони мають надати ці акти?

За роз’ясненням ситуації, що склалася, редакція «НК» звернулася до начальника Калуського відділення АТ «Івано-Франківськгаз» Василя Сагайдака.

– Про необхідність наявності в мешканців квартир у багатоповерхівках та приватних будинків таких актів ми постійно їх інформуємо, це не мало б бути якоюсь для них несподіванкою, – розповідає Василь Васильович. – Тому на якусь раптовість цього повідомлення й стислі терміни щодо виконання вимог «Правил безпеки систем газопостачання», згідно з якими димові та вентиляційні канали підлягають періодичній повірці, калушани не повинні нарікати.

Але, оцінивши ситуацію, що далеко не всі власники квартир і будинків усвідомили важливість цього питання, ми звернулися до влади  міста, щоб через її офіційний сайт попередити калушан.

Що стосується відповідальних осіб за проведення обстеження, чищення димарів та вентиляційних каналів, згідно з якими й оформляється відповідний акт, то в багатоповерхових будинках їх виконують працівники організацій з балансоутримання житлових будинків, зокрема управляючі компанії, ОСББ. У громадських та приватних будинках ці функції покладаються на їх керівників і власників. У багатоквартирних будинках, де відсутній управитель та не створено ОСББ, а таких у Калуші є кілька десятків (це в основному дво-триповерхові будинки), акти повинні надавати самі власники помешкань.

Мешканців таких будинків цікавить таке питання: до кого їм слід звернутися, аби було проведено обстеження їх квартир (будинків) і вони могли отримати відповідний акт?

– У Калуші є підприємці, які мають право на проведення таких робіт. Також спеціалісти з обстеження та очищення димарів і каналізаційних каналів є в калуських управляючих комунальних компаніях.

Тому, користуючись нагодою, хочу закликати калушан відповідально виконати існуючі вимоги «Правил безпеки систем газопостачання», щоб не залишитися взимку без тепла.

На знімку: Василь Сагайдак.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: