Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Ігор Ільницький: «Приємно, коли ти займаєшся улюбленою справою та ще й отримуєш за це нагороду»

09 жовтня, 08:46
Переглядів: 221

До Дня працівника освіти Президент України Володимир Зеленський відзначив державними нагородами працівників галузі. Зокрема, за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм державні відзнаки отримали і четверо прикарпатців. Найвищу нагороду – орден «За заслуги» ІІІ ступеня отримав кандидат історичних наук, викладач-методист Державного вищого навчального закладу «Калуський політехнічний коледж» Ігор Ільницький.

8 жовтня адміністрація та викладачі коледжу привітали колегу та побажали йому подальших успіхів.

– Ця державна нагорода вручається не багатьом і лише за справді вагомі досягнення в тій чи іншій галузі, – акцентував директор навчального закладу Петро Гринькевич. – Спостерігаючи за тим, як ви сповна віддаєтеся науково-дослідницькій праці та дослідженню рідного краю, ми не сумнівалися, що ваша праця буде належно оцінена. Тож бажаємо творчих успіхів, здоров’я, щастя, добра і всіх земних благ.

Після інших вітань від друзів та колег журналіст «НК» поспілкувалася з Ігорем Ільницьким, щоб більш детально дізнатися про його науково-дослідницьку працю та плани на майбутнє.

– Ще під час першого в історії України Майдану, який відбувся в жовтні 1990 року, студенти почали залучати мене до активної участі у громадському житті, – розповідає Ігор Васильович. – Таким чином, у нас поступово сформувалося потужне громадянське середовище. Зокрема, діяла волонтерська служба, яка допомагала людям похилого віку, дебатний клуб та інше. Згодом я брав активну участь у Помаранчевій революції та Революції гідності, був членом Громадського комітету «Штаб супротиву Калущини», а відтак з активістів Майдану було сформовано громадську організацію «Український націоналістичний рух», яка успішно працює вже другий рік поспіль. В цій організації кожна людина представляє якусь партію або громадську організацію.

Об’єднавшись із ще декількома однодумцями, у 2017 році ми випустили книгу «Калуш на давній поштівці та фотографії». У виданні зібрано найбільш вартісні поштівки і фотографії про Калуш, показано титульну й зворотну сторону пам’яток із усіма написами й поштовими марками та штемпелями. А потім ми вирішили, що видання книжок – це, звичайно, добре, але наразі краще займатися, так би мовити, «живою», а не теоретичною роботою.

– Чому наразі, на вашу думку, людей більше цікавить прикладна, а не теоретична історія?

– Якби в Україні не було війни, то можна було б займатися винятково науковими конференціями, але зараз потрібно вивчати та відновлювати ті форми організації українців, які діяли давно, адже завдяки цьому можна вибудувати стратегію як перемогти ворога. Кожен із нас повинен пам’ятати про тих, хто на фронті, і робити на своєму місці те, що він може і вміє найкраще.

Світ зараз стрімко розвивається. Наука відстає від нього, а освіта відповідно від науки. Коли ми обговорюємо на наукових конференціях ті чи інші проблемні питання, то це далі наукових журналів фактично не поширюється. Людям же цікавий прикладний рівень історії, коли через представників тих чи інших сімей та родин ми їх знайомимо з історією краю. Наша громадська організація якраз працює над тим, щоб до всіх прийшло усвідомлення того, що в нас є чим і ким гордитися.

– Розкажіть, будь ласка, детальніше про свою громадську діяльність.

– Як я вже казав, після виходу книги ми вирішили займатися «живою» роботою і почали відшукувати видатних людей Калущини, які з різних причин не були вшановані. Зокрема, з нашої ініціативи минулого року пам’ятні дошки було встановлено доктору економіки Любомиру Макарушці у Сівці-Войнилівській та старшому десятнику дивізії СС «Галичина» Роману Рудому у Войнилові. Цього року схожі дошки було встановлено Миколі Тимчишину в Негівцях та Михайлу Хом’яку в Верхні.

Також з нашої ініціативи відбулося відновлення криївки «Черемош» в лісовому масиві Підгірки. До речі, невдовзі там має бути встановлена ще одна пам’ятна плита із іменами 28 загиблих.

Доклалися активісти нашої громадської організації і до оновлення пам’ятного знаку розстріляним учням торговельної школи. Варто зауважити, що нам вдалося знайти родичів всіх загиблих і вручити їм пам’ятні медалі.

Загалом у нашій організації кожен має свою, так би мовити, нішу в нашій спільній справі. На мені, приміром, вся науково-історична частина роботи. Відомий скульптор Ігор Семак робить проєкти меморіальних дощок і т.д. Також хотілося б відзначити, що влада міста підтримує та сприяє нам у реалізації подібних проєктів.

– Чи очікували, що ваша праця буде оцінена державною нагородою?

– Я, безумовно, вдячний за таку високу нагороду, але вона мені не додає і не віднімає у мене планів на майбутнє. Адже незалежно від нагород, я б займався цією справою і надалі, бо мені подобається те, що я роблю. Приємно, коли ти займаєшся улюбленою справою та ще й за це отримуєш нагороду.

До речі, щодо, так би мовити, теоретичної історії, то її я теж не покинув. Наразі неспішно працюю над докторською дисертацією. Також наприкінці минулого року я був офіційним опонентом на захисті дисертації в Академії наук.

– Які плани на майбутнє?

– Нещодавно у Музеї митрополита Андрея Шептицького у Львові ми віднайшли відому метричну книгу Калуша 1694-1785 років. Ми її скопіювали і зараз працюємо над перекладом. Загалом наша мета  дійти в своїх дослідженнях до 1241 року.

Ще одна ніша, якою наразі через брак часу ще не займаємося, це герої АТО. Поки що ними займаються Спілка учасників АТО та калуські заклади освіти, але ми до цього ще теж обов’язково дійдемо.

– Дякую за розмову та бажаю Вам подальших успіхів.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: