Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Ігор Матвійчук: «Система водовідведення в Калуші потребує експертизи»

06 червня, 12:27
Переглядів: 185

Вже минуло близько тижня з часу останніх проливних дощів з градом, але наслідки негоди досі є в центрі уваги мешканців Калуша, його відповідних служб, влади міста.

Оприлюднені були в місцевих ЗМІ та соціальних мережах і коментарі з приводу надзвичайної події керівників міста, зокрема міського голови Ігоря Матвійчука, який 28 травня саме в час стихії повертався з Івано-Франківська.

Відразу наступного дня на позачерговому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міський голова так висловився з приводу побаченого:

«Такого природного катаклізму я ще не бачив… Це була негода не лише з проливним дощем і градом, а й зі шквальним вітром і навіть смерчем, зокрема в Підгірках. Як наслідок – повалені дерева, пошкоджені лінії електропередач, зірвані покрівлі. У житлових мікрорайонах Загір’я, Підгірки, Хотінь і Височанка подвір’я мешканців були вкриті білою бруківкою (градом до 15 см. – Ред.)».

Ще більше калушан, жителів Прикарпаття та України вразили відеосюжети про наслідки стихії в Калуші.

Як місто нині оговтується від стихії, що вже зроблено в цьому плані, хто допомагатиме громаді, журналіст «НК» поцікавився в Ігоря Матвійчука у понеділок, 3 червня.

– Проливні дощі з 18 по 28 травня чотири рази призводили до підтоплень будинків калушан, їх присадибних ділянок та окремих об’єктів соціальної сфери. Місту одноосібно дуже важко і навіть неможливо подолати існуючі нині проблеми. Особливо боляче за тих калушан, яким стихія підтопила будинки, інші будівлі, городи, господарства. Таких в Калуші зареєстровано 1600 осіб, з яких у 200 дощові води були в будинках.

З метою надання матеріальної підтримки таким постраждалим місту буде виплачена допомога у межах 250-300 тис. гривень з боку обласної влади. Також надіємося на їх допомогу у відновленні роботи каналізаційних насосних станцій й у вирішенні інших питань, зокрема очистки русла ріки Млинівка.

– З приводу берегів цієї річки нині ведеться багато розмов…

– Я підтримую тих, котрі вважають, що такої біди можна було б хоча б частково уникнути, якби окремі мешканці тих же Підгірок, Загір’я, Хотіня не підіймали рівень своїх присадибних ділянок та помешкань, не облаштовували власні берегоукріплення й інше. Адже такі дії в певній мірі теж спричинили негативні наслідки.

– Що планується зробити, аби уникнути цього в майбутньому?

– Хочу ще також поінформувати калушан, що з метою визначення чіткої картини наслідків повені спеціалісти Міністерства з надзвичайних ситуацій, обласного управління ДСНС на гелікоптері оглянули і провели відеозйомку території Калуша та району. За їх висновками та оцінкою наших спеціалістів стихія не завдала великих проблем Домбровському кар’єру, але призвела до часткових негативних змін на хвостосховищах.

Необхідність у цих та інших дослідженнях виникла після засідання Кабміну, яке відбулося 22 травня. Саме тоді було доручено міністрам Геннадію Зубку, Ігорю Насалику й іншим високопосадовцям визначити, якої шкоди завдала недавня стихія Прикарпаттю й Калушу зокрема. Так що будемо надіятися на допомогу в подоланні наслідків повені з боку держави.

Що стосується безпосередньо затоплень будинків калушан, а це в основному ті, що знаходяться неподалік русла Млинівки,то знову ж таки з рекомендації Ігоря Насалика ми вже маємо домовленість з Харківським науково-дослідним інститутом на проведення експертизи стану системи водовідведення у житлових масивах Підгірки, Загір’я, Хотінь, яка має стати основою нашої роботи з вирішення цього питання в майбутньому.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: