Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Ігор Сметанський: «Ця виборча кампанія відрізнялася від попередніх інтенсивністю процесу»

19 листопада, 15:45
Переглядів: 379

Відомим є вислів: «Короля робить свита». Адаптуючи його до наших реалій, можна сказати, що лідер багато в чому залежить від власної команди. У цьому контексті показовими для нашої громади стали результати останніх місцевих виборів. Зокрема, перемогу у виборчій гонці за посаду міського голови здобув висуванець Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Андрій Найда, а сама партія отримала найбільшу підтримку виборців і змогла «завести» до складу Калуської міської ради шість депутатів.

Одним із активних членів команди «Свободи» є Ігор Сметанський, який зараз є заступником голови Калуської міської організації партії. На місцевих виборах він був довіреною особою Андрія Найди. Про перебіг виборчого процесу, особисті враження та очікування від новообраних депутатів і міського голови він розповів журналістці «НК».

– Ігоре Васильовичу, для початку розкажіть про себе.

– Я є заступником голови міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода», членом громадської організації «Просвіта» та історичного клубу «Холодний Яр». До речі, в Калуші є тільки три члени цього клубу: Степан Петраш, Ігор Семак і я. Майже двадцять років працював на «Орісілі» (тоді цех з виробництва аеросилу), де пройшов шлях від апаратника до начальника цеху, тому з «хімією» добре знайомий.

– Чому Ви вирішили стати довіреною особою Андрія Найди на виборах?

– З ним, як і з Богданом Білецьким, ми познайомилися, коли вони вступили до партії. Спочатку я поставився до них з деякою осторогою, але хлопці показали себе тільки з хорошого боку. Андрій зарекомендувався як освічена людина, професіонал своєї справи, патріот. Мав можливість спілкуватися з ним і в неформальній обстановці, наприклад, під час якихось поїздок. І завжди було приємно з ним порозмовляти на різні теми. Мені подобається те, наскільки виважено і обдумано Андрій Михайлович викладає свої думки з того чи іншого питання, він ніколи не поспішає. Вже потім, буваючи на трубному заводі, я бачив порядок, організацію виробничого процесу й розумів, що в цьому всьому значна заслуга є насамперед вимогливого керівника.

Для мене важливим є те, що в Андрія хороше стратегічне мислення. За більше, ніж десять років знайомства, я зрозумів, що в нього є всі задатки стати хорошим керівником громади. Тому й вирішив всіма силами допомогти йому здобути перемогу.

– Як загалом оцінюєте цьогорічний виборчий процес?

– Наша команда була оригінальною, працювали злагоджено. Ми об’їздили всі села, й це стало новим досвідом.

Якщо говорити про агітацію за нашого кандидата на посаду міського голови, то ми розуміли, що в місті Андрій Найда є досить відомою людиною, а в селах ж про нього майже нічого не знали. Ситуації бували різні, сприймали по-різному. Для мене важливим було те, що на зустрічах наша команда нічого не обіцяла – ми пропонували план того, як покращити життя людей, своє бачення.

Загалом ця виборча кампанія значно відрізнялася від попередніх, передусім інтенсивністю процесу. Було вкладено багато праці. Ми зробили ставку на «живе» спілкування з виборцями, а не просто роздавали газети. Як бачимо, це дало свої результати. Але ейфорія від перемоги швидко проходить, тепер треба засукати рукава й працювати.

– Що очікуєте від Андрія Найди як від міського голови?

– Думаю, що пріоритетом має стати покращення економічної сфери нашої громади. Це якщо широко. На даний час потрібно сконцентрувати сили на бюджеті, що в принципі вже й почали робити. Насправді в новобраних депутатів буде досить мало часу для того, щоб попрацювати з бюджетом. Є багато нюансів, оскільки це вже бюджет об’єднаної територіальної громади. Але приємно, що Андрій Михайлович почав працювати над ним ще до офіційного вступу на посаду, що знову ж таки свідчить про його стратегічне мислення.

Вважаю важливим проведення аудиту діяльності виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств. Також термінового вирішення очікують екологічні питання. Але всьому свій час. І це треба розуміти.

– А що скажете про заступників, яких він пропонує? Чи вдалий вибір, на вашу думку?

– Тут, я вважаю, Андрій Михайлович вже підтвердив свої слова вчинками. Як пам’ятаєте, під час виборчого процесу неодноразово заявляв, що у випадку перемоги він не стане мером однієї політичної партії. Так і сталося: серед кандидатів на посаду заступників і керуючого справами виконкому є представники й інших політичних сил – «Європейської Солідарності» та Народного Руху України. Всі перемовини і консультації щодо кадрових призначень з лідерами партій, які пройшли до міської ради, відбуваються досить прозоро, навіть з присутністю представників засобів масової інформації. А це вже дещо нове для нашого міста. Тому я вважаю, що вибір правильний. Загалом в мене досить оптимістичний настрій. Надіюся, їм вдасться втілити все заплановане.

– Дякую за розмову.

Ірина САВКА.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: