Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Іван Красійчук: «Акція підтримки з боку калушан дуже усіх нас, медиків, зворушила…»

23 вересня, 15:45
Переглядів: 95

Приводом до чергової зустрічі з генеральним директором КНП «Центральна районна лікарня Калуської міської та районної рад Івано-Франківської області» Іваном Красійчуком стало те, що чи не вперше за останні кілька тижнів 22 вересня (протягом доби) на території міста та сіл району було підтверджено лише два нових випадки коронавірусної інфекції.

І хоча за словами мого співрозмовника цей показник у повній мірі не відображає загальної картини рівня захворюваності на COVID-19 в регіоні, але все ж певного оптимізму додає.

– Нас нині більше радує те, – продовжує Іван Олексійович, – що поступово зменшується число хворих на коронавірус у лікарні. – Адже станом на 09:00 22 вересня тут перебувало 84 таких хворих, коли ще зовсім недавно у пульмонологічному та реанімаційному відділеннях таких було більше 135-139 і всі з підтвердженим діагнозом коронавірусної хвороби або ж з ознаками підозри на неї.

– Приміщення ще яких відділень, окрім вищеназваних, задіяні для лікування хворих на COVID-19?

– Сьогодні хворих з приводу COVID-19 ми лікуємо також у приміщеннях пологового будинку (на одному з двох поверхів), дитячій лікарні (на одному з двох поверхів), нейрохірургічному, ендокринологічному відділеннях. В останніх, зокрема, надає допомогу хворим медперсонал тих відділень, які не задіяні для лікування хворих на COVID-19.

Хвилює людей, що все-таки зростає число померлих від коронавірусної інфекції. Їх уже на Калущині 47 зафіксовано?

– Така ситуація також засмучує і нас, медиків. Як видно з цієї сумної статистики, летальні випадки стаються здебільшого із людьми старшого віку і тими, хто мав супутні серйозні захворювання.

– Наскільки КНП «Калуська ЦРЛ» забезпечене нині всім необхідним для лікування хворих на COVID-19?

Що стосується медичних препаратів, то майже всі із них, зокрема й дороговартісні антибіотики, ми маємо. Інше питання, що частина хворих, поступаючи до нас на стаціонарне лікування, до цього або в домашніх умовах, або в інших медзакладах приймала ліки, яких у нас немає. Тоді за рекомендацією лікаря пацієнт продовжує розпочатий курс лікування цими ж препаратами, які купляє в аптеці, або змінює їх на ті, які є в наявності.

Хочу з цього приводу сказати, що кошти для придбання необхідних ліків та медичних засобів стабільно надходять на рахунок лікарні від Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Їх, щоправда, не завжди можна віднайти на ринку, але ми вже пристосувалися до такої ситуації і знаходимо різні варіанти вирішення цього питання.

Проблему із додатковим забезпеченням пульмонологічного відділення лікарями після того, як тут суттєво зросла кількість хворих, ми вирішили за рахунок тимчасового переведення лікарів з інших відділень лікарні, зокрема педіатричного, кардіологічного і ендокринологічного.

Нещодавно роботу нашого медичного закладу перевіряла на відповідність лікування хворих на COVID-19 комісія Міністерства охорони здоров’я та НСЗУ, яка підтвердила правильність наших дій щодо лікування цієї патології.

Що стосується забезпечення лікарні медпрацівниками середньої ланки, тобто медсестрами, в чому ми певний час відчували труднощі, то зараз це питання теж вирішене. Додатково у новосформоване ще одне реанімаційне відділення, яке розмістили безпосередньо в операційному блоці медзакладу, було прийнято п’ять медичних сестер.

– Відомо, що з метою поліпшення ситуації з забезпеченням киснем палат із хворими на COVID-19 у лікарні впроваджується відповідний проєкт?

– Роботи з реконструкції діючої системи подачі кисню вже фактично завершено. 10-міліметрові трубки подачі кисню в палати хворих замінено на 18-міліметрові. Це дозволить підвищити тиск кисню в системі і тим самим поліпшити роботу апаратів ШВЛ та забезпечити хворих киснем у відділеннях.

Що б ще хотіли сказати, Іване Олексійовичу?

– Хочу щиро подякувати за щоденну працю нашим медичним працівникам. Вони справді заслуговують у людей поваги і добрих слів.

Був нещодавно, як і весь наш медперсонал, приємно вражений акцією підтримки медиків з боку групи молодих небайдужих калушан у боротьбі з коронавірусною інфекцією.

Шкода, що про цей добрий вчинок ми дізналися вже тоді, коли ця приємна для нас подія завершувалася, бо й ми б долучилися до неї, але тим не менше, це було дуже і дуже зворушливо…

Дякуємо вам, друзі!

Розмову записав Анатолій ГАЙОВИЙ.

На знімку: учасники акції біля Калуської ЦРЛ.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: