Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Калуш обрав шлях розвитку, або Андрій Найда – нова сторінка для Калуської ОТГ

30 жовтня, 11:06
Переглядів: 1422

І нехай не ображаються мешканці тих сіл району, що увійшли до складу новоствореної Калуської об’єднаної територіальної громади, але саме місто на останніх виборах до місцевих рад визначало, яким шляхом слід рухатися ОТГ. Старим, який 12 років громаді Калуша визначав її лідер Ігор Насалик, в тому числі й ті останні чотири, коли він перебував спочатку в стінах парламенту, а потім і в кріслі міністра, чи новим, який так наполегливо окреслював кандидат на посаду міського голови Андрій Найда.

Калушани разом із мешканцями навколишніх сіл зробили свій вибір, який, як влучно підмітив у соцмережі «Фейсбук» Зіновій Когутяк, визначає «шлях інновацій та розвитку замість балабольства і паразитування на кредитах».

Про це сьогодні, знаючи результати голосування, легко говорити, але в день виборів далеко не всі вірили в перемогу Андрія Найди. І цьому були причини.

Мені особисто за день до голосування довелося почути від одного в минулому авторитетного керівника, а нині пенсіонера про те, що без Насалика в Калуші занепаде медицина, як і ще багато з того, чого йому вдалося досягти… І хоча він не уточнив, що малося на увазі «все те…», але такий настрій представника тієї частини калуської громади, яка обов’яково прийде на виборчу дільницю, змушував засумніватися у перемозі хоч когось із його опонентів.

Як не застерігали виборців прихильники Найди та деяких інших кандидатів, аби вони не вірили в чергові обіцянки Насалика на кшталт 25-відсоткових  доплат за проживання в зоні екологічного лиха, передачі громаді майна Калуської ТЕЦ й інші, але дехто знову на них купився. Прозвучали ці обіцянки з вуст Ігоря Степановича під час інтерв’ю на Калуському міському телебаченні буквально за кілька днів до виборів.

І хоча тоді ще в кандидата на міського голову Андрія Найди був час на те, щоб назвати речі своїми іменами, і навіть були пропозиції, як краще це зробити, але, як з цього приводу повідомив представник його команди, він категорично відмовився від такої ідеї, чим багатьох здивував, однак тільки не своїх друзів та колег, бо  не в його характері відповідати на чорний піар чи на те, що, як мовиться в народі, і кінь зрозуміє.

А сказати й навести контраргументи стосовно чергових грандіозних і нездійсненних планів Насалика таки можна було. Зокрема, щодо «революції» в медичному забезпеченні калушан. Завдяки її впровадженню вже через 3-5 років тривалість життя калушан мала б зрости на 10-12 років. Це ж за якою такою програмою цього можна досягти і чи про таке взагалі можна говорити? Адже люди старшого віку, хворі, немічні можуть і справді повірити в таке «диво»!

Не можна обійти увагою тему вивезення з Калуша гексахлорбензолу. У тому ж таки телеінтерв’ю Насалик авторитетно заявив, що якщо б його не забрали з міста, то Калуша… не було б.

З цього приводу можна лише всім нагадати, що після афери з вивезенням цього хімічного продукту в усіх газетах, на телеканалах прозвучала інформація, що такий продукт за межі України не вивозився, хоча мав бути утилізований аж у Великобританії. І всім тоді стало зрозуміло, що хтось  «нагрів» на цій спецоперації руки, відмивши близько одного мільярда гривень.

Що стосується вивезення цього продукту, то було забрано з території захоронення тільки його певну частину, а решта й далі знаходиться в Калуші і створює тепер значно більшу загрозу місту і селам району. Свідченням цих слів є тодішні запевнення і науковців, і колишніх хіміків, які працювали в той час, що не треба було той ГХБ  чіпати, бо він був належно утилізований і не створював небезпеки.

Але, мабуть, і справді досить про те, що могло б бути, якби… Адже ми сьогодні маємо нового міського голову, з яким більшість калушан, особливо молодь, незважаючи на те, що саме вона знову була найменш активною на виборах, пов’язують майбутнє міста та його розвиток.

Користувачі соціальних мереж, а це здебільшого молоде покоління міста, вітаючи Андрія Найду, висловлюють пропозиції, що він мав би першочергово зробити та чого остерігатися. Звучать серед інших і слова про залучення до управління міста молодих і кваліфікованих кадрів, які не обтяжені бізнесовими чи партійними зобов’язаннями та інтересами. На частину із цих побажань новообраний голова об’єднаної громади відповідає, що радує його прихильників.

Щодо тих кандидатів на посаду міського голови, про кого ми ще не згадували, то напрошується висновок, що присутність їх прізвищ у бюлетені була лише на користь Ігорю Насалику. Бо переважаюча більшість представників демократичних сил забрала голоси саме в Андрія Найди. Цілком логічне і правильне рішення прийняли троє із десяти кандидатів, закликавши за тиждень до виборів своїх прихильників голосувати за А. Найду, але це вже було дещо запізно, бо їхні прізвища залишилися в бюлетені.

…Буквально через кілька тижнів Андрій Найда зайде в будівлю калуської мерії як повноцінний голова Калуської ОТГ, а разом із ним – нова команда керівництва містом, його всією господаркою. Сьогодні через різні канали спілкування друзі, знайомі радять йому, з чого починати. Але вирішувати ці питання має саме він – Андрій Найда. Бо бути радниками – то одне, а зовсім інше взяти відповідальність як за свої дії, так і тих, хто працюватиме в структурах ОТГ.

За кілька тижнів до виборів на сторінках «НК» було опубліковане інтерв’ю з настоятелем храму Всіх Святих Землі Української о. Григорієм Морозом. Висловлюючи свою думку стосовно того, яким має бути майбутній міський голова, він зазначив, що це має бути людина, яка здатна на великі пожертви заради громади. А ще він має бути готовим стати у неї наймитом, бо працюватиме задля блага та добра людей…

Бажаємо Андрію Михайловичу успішно витримати всі випробування та виправдати довір’я калуської громади.

Степан ВАСИЛІВ.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: