Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Калуш розбудовується… А чи витримають нові навантаження його інженерні мережі?

11 травня, 10:03
Переглядів: 362

У редакцію «НК» кілька днів тому звернувся з таким запитанням, а коли точніше – з вимогою дати на нього кваліфіковану відповідь, колишній працівник заводоуправління ще ВАТ «Оріана», а нині вже багаторічний пенсіонер Василь Якимів.

– Мене дивує, чому розбудова міста ведеться, як на мене, хаотично, без врахування певних геодезичних умов, а також можливостей інженерних мереж, зокрема належного забезпечення новобудов водою, теплом і газом, – розповідає п. Василь. – Я ще пам’ятаю, коли на початку 90-х років минулого століття «Оріана» вела будівництво багатоповерхівок на вулицях Малицької та Драгоманова. Щоденні наради проводив заступник генерального директора підприємства з капбудівництва Георгій Кунєв. Чому, думаєте, біля дев’ятиповерхівок на вул. Малицької на сусідній вул. Драгоманова спорудили п’ятиповерхівки? А тому, що за твердженням спеціалістів діючі інженерні мережі могли не витримати ще більшого навантаження. Якщо хтось бував у цьому житловому масиві, то, мабуть, зауважив уже споруджені фундаменти на нові будинки. Однією із причин нереалізації цих проктів була слабкість діючих систем водо-теплопостачання та водовідведення. До речі, ці житлові будинки були останніми у списку об’єктів, які «хімія» спорудила для Калуша в 60-90-их роках минулого століття…

Інформація, оприлюднена ветераном найбільшого калуського підприємства, заслуговує на увагу, а тому журналіст «НК» спробував дізнатися про її теперішню актуальність у компетентних осіб.

Спочатку ми попросили прокоментувати ситуацію колишнього головного архітектора міста Петра Пострильоного.

– Хвилювання вашого читача я теж у певній мірі розділяю, –розповідає Петро Васильович, – адже інженерні мережі (труби) з водопостачання, каналізаційні розраховані на певну пропускну здатність і їх перевантаження може призводити до частих поривів і виходу з ладу.

Більш детально про деталі стану мереж вам можуть розказати в КП «Водотеплосервіс». Слід врахувати, що за цей період дуже багато змінилося, зокрема було проведено реконструкції на водонасосних станціях, замінено чимало труб й інше. Тому раджу ще звернутися до них. Зі свого боку можу сказати, що мені особисто не подобається те, коли споруджуються в одному мікрорайоні два і більше нових жилових будинків, а про спорудження таких колись обов’язкових об’єктів соціального призначення як дитячий садочок, школа й інше чомусь забувається. Такого раніше не було…

– Проблеми щодо роботи інженерних мереж у районі забудов є, хоча вони не настільки загрозливі, як вважає п. Василь чи можуть припускати деякі інші калушани, – розповідає головний інженер КП «Водотеплосервіс» Ігор Іванів. – Справа в тому, що перед тим, як надавати дозвіл на будівництво нових будинків, проводиться відповідна експертиза, на основі якої й  приймаються рішення. Приміром, перед введенням в експлуатацію будинків на вул. О. Пчілки була проведена заміна частини обладнання, зокрема насосів, труб.

Що стосується новобудов на вул. Малицької, що неподалік центрального речового ринку, то ситуація з водопостачанням там була критичною до тих пір, поки завдяки кредиту Світового банку не була проведена реконструкція водозабору другого підйому в районі вул. Малицької (неподалік вул. Об’їзна). Завдяки реалізації  цього проекту тепер можемо воду подавати двома потоками, що дозволило зменшити навантаження на всю систему водопостачання, суттєво поліпшилася якість питної води, яка ще кілька років тому після паводків була часто непридатною для споживання, а також зменшити число поривів трубопроводів. Тому, користуючись нагодою, хочу заспокоїти калушан і сказати, що нові будинки нині споруджуються з врахуванням можливостей діючих у цьому районі інженерних мереж.

Записав Анатолій ГАЙОВИЙ.

0 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: