Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Калуські краєзнавці завершили вивчення старовинних церковних дзвонів Калущини. На черзі – архітектурні пам’ятки

21 листопада, 11:54
Переглядів: 191

Раніше на сторінках «НК» розповідалося про краєзнавців Олександра Коваля та Василя Фіцака, які досліджували старовинні церковні дзвони в Калуші та районі, щоб згодом видати відповідну книгу. Ці роботи чоловіки вже завершили і нещодавно оголосили про новий проєкт.

«Новим нашим проєктом є вивчення та дослідження архітектурних пам’яток нашого міста. Увагу звертаємо на всі об’єкти, пам’ятки архітектури, особливо інтер’єр, старі двері, вікна, решітки, сходові марші, методи та прийоми будівництва. Побіжно збираємо інформацію про архітекторів будівель, будівничих та відомих калушан, які тут проживали», – йдеться у дописі В. Фіцака у соціальній мережі Facebook.

Краєзнавці запрошують калушан ділитись інформацією про будівлі міста, фотографіями, побутовими легендами.

– В Калуші є ряд будівель, які побудовані ще на початку ХХ століття, але не мають статусу архітектурної пам’ятки, – додає О. Коваль. – Ми ж хочемо провести детальне дослідження всіх історичних будівель: схеми, креслення, технічні параметри, архітектурні фрагменти й їх історію. Із зібраного матеріалу згодом плануємо випустити каталог.

Першими об’єктами дослідження стали концертний зал, колишня будівля польського товариства «Сокіл» та Народний дім.

Ще однією темою дослідження буде вивчення придорожніх пам’ятних хрестів, встановлених в пам’ять історичних подій нашого краю.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: