Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Калуський політехнічний коледж налагоджує зв’язки з фірмою «Сіменс»

24 січня, 09:43
Переглядів: 82

«КАРПАТНАФТОХІМ» зацікавлений у співпраці закладу з відомим розробником сучасних автоматизованих систем

17 січня відбулася екскурсійна поїздка студентів Калуського політехнічного коледжу відділення «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» та його викладачів до міста Львова, де вони побували в Інституті енергетики ти систем керування Національного університету «Львівська політехніка» та в регіональному представництві «Західне» підприємства «Сіменс Україна».

Як повідомила завідувачка відділення, кандидат технічних наук доцент Романа Лещій, така поїздка студентів та викладачів була передбачена резолюцією науково-практичної студентської конференції, яка відбулася у грудні минулого року і де мова велася про роль спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» у вирішенні проблем, сформульованих у стратегії світового розвитку.

– Сприяла реалізації цього задуму і безпосередня участь як у проведенні самої конференції, так і у вирішенні багатьох інших  важливих питань у діяльності коледжу спеціалістів та керівників товариства «КАРПАТНАФТОХІМ». Зрештою, саме це базове для нас підприємство й надало нашій групі в кількості 50 осіб автобус для поїздки у Львів, – говорить Романна Михайлівна. – Що стосується безпосередньо нашого перебування у стінах «Львівської політехніки» та представництві фірми «Сіменс України», то, як мовиться, наші надії виправдалися у повній мірі. Адже студенти і викладачі коледжу мали змогу ознайомитися з найсучаснішою лабораторією промислових контролерів («Siemens Ingenuity for life»), які використовуються в цифровому виробництві, автоматизації, безперервних процесах і приводах. А ще ми також отримали масу корисної інформації стосовно сучасних пристроїв для вирішення питань цифровізації автоматизованого виробництва, енергоефективності та енергозбереження. Конструктивними були розмови з директором Інституту енергетики та систем керування, доктором технічних наук професором Андрієм Лозинським, проректором університету, доктором технічних наук професором Романом Коржем, завідувачами профільних кафедр, в ході яких були обумовлені подальші кроки  нашої  співпраці.

А керівник регіонального представництва ДП «Сіменс Україна» Ігор Горбковий презентував основні напрямки роботи фірми, зокрема ознайомив присутніх з навчальним центром для підвищення кваліфікації з автоматизації та ІТ-технологій. Наступним кроком у наших стосунках має стати тристороння зустріч представників цього підприємства, товариства «КАРПАТНАФТОХІМ» і  ДВНЗ «Калуський політехнічний коледж», яку планується провести наприкінці лютого 2020 року в нашому навчальному закладі, де очікується підписати протокол намірів та, можливо, й угоду про співпрацю.

Безпосередню участь у цій поїздці студентів та викладачів Калуського політехнічного коледжу взяв провідний фахівець з автоматизації виробництв ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Роман Бучинський, який охоче погодився поділитися враженнями від відвідин навчальної лабораторії «Львівської політехніки» та офісу регіонального представництва «Сіменс Україна».

– Студенти коледжу під час перебування в Національному університеті, зокрема у подарованій фірмою «Сіменс» сучасній лабораторії, могли ознайомитися з останніми її розробками – контролерами, приводами й іншим обладнанням. Одночасно ця екскурсія була корисна й для викладачів закладу, яких цікавили ті сучасні технології, які нині затребувані на ринку, – розповідає Роман Григорович. – Для «КАРПАТНАФТОХІМУ» такі екскурсії та знайомство з розробками фірми «Сіменс» цікаві тим, що наші нові установки з виробництва хлору і каустичної соди мембранним методом та полівінілхлориду суспензійного обладнані автоматичними системами управління виробництва саме цієї фірми. А частина студентів коледжу чи відразу після його закінчення, чи після навчання у ВНЗ стає працівниками нашого підприємства.

Дирекція калуського коледжу має інтерес до знайомства з розробками «Сіменс» ще з тої причини, що хоче організувати на базі регіонального представництва фірми навчання для викладачів відділення «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології». Адже наявність сертифіката про проходження  такого курсу навчання за участю спеціалістів знаної на весь світ фірми підвищить рейтинг закладу.

– А ще ці перші практичні кроки співпраці засвідчили про можливість того, – приєднується до розмови директор Калуського політехнічного коледжу Петро Гринькевич, – щоб з часом сучасна навчальна лабораторія фірми «Сіменс» з`явилася і в стінах коледжу. – Адже сьогодні його викладачі навчають студентів новітніх автоматизованих технологій здебільшого на приладах установок товариства «КАРПАТНАФТОХІМ», які з тих чи інших причин були демонтовані. Ми, звичайно, дуже вдячні керівництву нафтохімічного підприємства, що воно всіляко допомагає нам як у забезпеченні необхідним для навчання обладнанням, так і у вирішенні інших питань, але, як ми бачимо, вже під час навчання в коледжі студенти повинні розуміти та освоювати найсучасніші технології. Цього можна досягти завдяки співпраці з їх розробниками. А наявність у місті сучасних нафтохімічних виробництв, де експлуатується обладнання провідних фірм світу, є ще одним вагомим аргументом для співпраці коледжу, фірми «Сіменс» та підприємства «КАРПАТНАФТОХІМ».

Записав Анатолій ГАЙОВИЙ.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: