Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Калуський трубний завод запустив унікальне в Україні виробництво труб для теплопостачання

11 червня, 12:28
Переглядів: 833

Часто взимку на вулицях практично будь-якого міста в Україні можна бачиш багато місць, де сніг відразу ж тане. До речі, в Калуші таких ділянок повно від торгового центру «Прометей» до ліце. №10 та в інших місцях.

– Це є місця, де проходять наші морально й фізично застарілі теплові мережі, – говорить депутат Калуської міської ради, директор ТОВ «Калуський трубний завод» Андрій Найда. – Як правило, ці теплотраси складаються з металевої внутрішньої труби, мінвати в якості теплоізолюючого шару й тонкого листа, який покриває мінвату. З часом ця мінвата набирає вологи, лист-покриття ржавіє, через що відбуваються значні тепловтрати в магістралі, що спричиняє збитки громаді міста.

– Андрію Михайловичу, в Калуші вже віддавна говорять про необхідність повної заміни цих старих і ненадійних металевих тепломереж. Чи спроможне ваше підприємство якось допомогти владі міста вирішити цю проблему?

– На Калуському трубному заводі на сьогодні вже освоєно виробництво надійних полімерних труб для теплопостачання. Для цього була проведена дуже велика робота з підбору обладнання, виробником якого стала італійська компанія OLMAS S.L.R, його наладкою та випробовуванням. А 30 травня на підприємстві сталася ця дуже приємна подія. Власне, цього дня колектив заводу випустив перші метри вищезгаданої труби.

– Розкажіть детальніше про цей новий вид товарної продукції вашого заводу.

– У ТОВ «Калуський трубний завод» зупущено унікальне і єдине в Україні виробництво попередньо ізольованих армованих полімерних труб для теплопостачання. Ця труба складається з внутрішньої напірної труби з теплостійкого поліетилену, армованої кевларованими нитками й покритої захисним бар’єрним шаром. Далі йде теплоізоляційний шар на основі вспіненого пінополіуретану, який отримується змішуванням ізоціанату й поліолу. А також на трубу нанесена захисна оболонка з поліетилену. Такі труби випускаємо в діапазоні діаметрів 63-200 м. Вони здатні витримати тиск до 10 бар і температуру до 95°С.

Як ви сказали, технологія виробництва таких труб для теплопостачання є унікальною та єдиною в Україні. На якого споживача нової трубної продукції очікуєте?

– Передусім сподіваємось, що паралельно з заміною зношених мереж для водопостачання й водовідведення громади міст України розпочнуть активну роботу із заміні тепломереж, оскільки збитки, які терпить держава внаслідок тепловтрат, є значними. Наша ж труба значно зменшить ці втрати та дозволить експлуатувати тепломагістралі понад 50 років.

Насамкінець хотілося б відзначити приємну закономірність. З дня створення в Калуші трубного заводу його колектив постійно щось модернізовує і впроваджує. Це дозволяє підприємству залишатись лідером у виробництві полімерних труб в Україні.

Розмову вів Василь ТКАЧУК.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: