Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Хто і який бізнес розвиває на території колишнього «Нафтомашу»?

02 листопада, 09:00
Переглядів: 1192

Калуш як промисловий центр Прикарпаття відомий своїми підприємствами, але з різних причин багато промислових об’єктів міста зараз перебувають у занедбаному стані й не використовуються. Разом з тим деякі «знаходять» нових власників і з забутих об’єктів перетворюються на корисні й прибуткові для громади місця.

Приміром, калушани могли помітити, що промислова зона на вул. Долинській (територія колишнього заводу «Нафтомаш» ВАТ «Карпатнафтомаш») нещодавно отримала друге життя. Нові власники занедбаних потужностей колишнього добре відомого підприємства активно облаштовують свій бізнес на його території. Багато старих аварійних будівель вже знесли, але водночас побудували нові, сучасні споруди і, відповідно, створили робочі місця.

Хоча це, звісно, не відродження колишнього підприємства, але ліпше, ніж руїни, які простоюють десятиліттями. Також приємно здивувало те, що один із власників капітально реконструював адміністративний корпус «Нафтомашу» і навіть відновив старий мурал.

– На цілісний майновий комплекс вищезгаданого підприємства свого часу був проведений аукціон, – розповідає заступник начальника управління економічного розвитку Калуської міської ради Юрій Тимків. – Згідно з результатами аукціону, всі приміщення викупила одна фірма, але згодом вона розпродала все по частинах більше двадцяти новим власникам.

Оскільки підприємство не перебувало у комунальній власності міста, то депутати міської ради лише дали винятково дозвіл на поділ і затвердили схему заїздів і виїздів.

Наскільки мені відомо, наразі там є майданчики, на яких вже здійснюється той чи інший вид діяльності, а є площі, де ще ведеться пошук потенційного інвестора. Що там буде – залежить лише від підприємців, адже це вже приватна власність і відповідно кожен власник може або розвивати свій бізнес, або здати приміщення в оренду, або перепродати... До слова, декілька ділянок (приміщень) із цієї промислової зони змінили вже не одного власника.

На мою думку, хоча це, звичайно, не відродження колишнього потужного підприємства, але все ж розвиток і значно кращий варіант, ніж руйнація занедбаних приміщень.

До слова, на сайті «ОLX» можна знайти оголошення про оренду або продаж цеху та декількох офісних приміщень на території колишнього «Нафтомашу». Журналісту «НК» вдалося поспілкуватися з автором одного і з них.

– Я лише один із близько двадцяти власників приміщень у цій промисловій зоні, – розповідає Сергій. – Щодо моїх об’єктів, то всі вони вже здані в оренду або продані. Оскільки це приватна власність, то кожен може розвивати той бізнес, який вважає за потрібне. Відтак єдиного якогось виробництва тут, як це було раніше, немає.

Приміром, велика частина приміщень перебуває у власності меблевої компанії «Миро-Марк». Також тут вже є СТО, магазин фарб, продуктова база та деякі інші об’єкти. Щоправда, є ще й такі приміщення, на які досі шукають інвестора.

На завершення слід відзначити, що в Калуші наразі є ще вдосталь подібних промислових зон, яким би не завадило також знайти нового інвестора і вдихнути в них життя. Це, зокрема, виробничі площі колишніх заводів «Фітон», частково «Діанат», «Техмаш» й інших виробничих підрозділів ВАТ «Оріана».

Питання відновлення занедбаних переважно старих промислових споруд та просторів, індустріальних районів, але не в плані відродження виробництва, а здебільшого шляхом їхньої реорганізації на технологічні підприємства, культурні та туристичні об’єкти є нині дуже актуальним для Калуша.

Довідка «НК»

ВАТ «Карпатнафтомаш» діяло в Калуші з 1950 року до початку 2000-х років. Основним видом його діяльності було виробництво бурового і нафтопромислового обладнання та запчастин до нього, інструменту для ліквідації аварій у свердловинах, а також спеціального технологічного транспорту.

У другій половині 90-х років колектив «Карпатнафтомашу» виготовляв продукції на 20 млн грн. у рік, яку експортували в Азербайджан, Білорусь, Росію та інші країни СНД. Підприємство мало санаторій «Мізунь» у Карпатах та ряд інших соціальних об’єктів.

30 грудня 2004 року, згідно з рішенням Господарського суду Івано-Франківської області, підприємство було оголошено банкротом.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: