Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Хто придумав зрівнялівку? Мешканці будинку проти пропорційного розподілу газу

14 лютого, 16:44
Переглядів: 207

На електронну адресу редакції «НК» надійшов лист від Яреми Білецького, який мешкає на пр. Лесі Українки, 14. І ось що він пише:

«У нашому будинку нещодавно встановили будинковий газовий лічильник, – йдеться в повідомленні нашого читача. – Тепер розхід газу газовики нараховують на одного проживаючого в квартирі більше як 20 м куб. у місяць.

Хоча ми маємо у квартирі (на двох чол.) електричний бойлер, нам списують 40-50 м куб. газу, так ніби ми гріємо на газовій плиті шість тонн води в місяць до температури 70 градусів. Хочеться запитати:  чи довго будуть знущатися газовики над людьми? Можливо, є витікання газу, тоді чекаємо вибуху…

Перший поверх будинку зайнятий комерційними структурами, а комерсанти є комерсанти. Вони й на воді шукають сметану. Частина людей відмовляється від опалення, а тому, мабуть, гріються газом, який потім списується пропорційно на всіх проживаючих…»

А далі п. Ярема пропонує калуським газовикам дописувати на платіжках, що така сума з’явилася через те, що сусід краде газ, який вони списують на всіх.

І якщо цю пропозицію читача впровадити насправді складно і фактично неможливо, то його висновок щодо вирішення цієї проблеми заслуговує на увагу.

«Вихід один: щоб припинити грабіж, доведеться нам за свій рахунок встановлювати лічильник у квартирі», –  пропонує калушанин.

Чи справді доведеться це робити п. Яремі й іншим мешканцям як цього будинку, так і тих, де теж встановили загальнобудинкові газові лічильники, ми поцікавилися у керуючого Калуським відділенням ПАТ «Івано-Франківськгаз» Василя Сагайдака:

– Про ситуацію в цьому будинку і подібну ще в шістьох калуських багатоповерхівках, де також встановлені загальнобудинкові лічильники обліку, мені відомо. І хоча згідно з рішенням уряду до кінця 2021 року у квартирах усіх українців мають бути встановлені безкоштовно газові лічильники, на ті будинки, де є загальні лічильники, це рішення не поширюється.

Але ситуація, як мовиться, не безнадійна. У даний час вирішується питання, щоб тим мешканцям будинків, які встановлять у своїх квартирах індивідуальні газові лічильники, їх вартість газопостачальне підприємство повертало у вигляді плати за використаний газ.

А ще я маю надію, що до кінця року ситуація зміниться і ми зможемо безкоштовно встановити індивідуальні газові лічильники в усіх без винятку житлових будинках Калуша. З цього приводу, наскільки мені відомо, урядом будуть внесені зміни в нині діючі положення.

– Люди хочуть знати, Василю Васильовичу, за якими критеріями обиралися будинки на встановлення загальних лічильників?

– Рішення з цього приводу приймала Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Судячи з усього, до уваги бралася кількість уже встановлених у квартирах будинку газових лічильників. До слова, в Івано-Франківську таких будинків є близько 100, у Галичі – 5 і т. д.

Підготував Степан ВАСИЛІВ

1 коментарiв

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: