Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Комунальному підприємству «Водотеплосервіс» можуть припинити газопостачання

26 січня, 17:07
Переглядів: 528

Департамент з комунікацій НАК «Нафтогаз України» оприлюднив на сайті компанії інформацію про те, що газопостачання 37 тепловиків може бути припинене через борги. З 1 лютого ризику не отримати газ підлягають 37 виробників тепла, які не виконують вимоги щодо розрахунків для отримання блакитного палива в межах ПСО.

До списку боржників входить і комунальне підприємство «Водотеплосервіс» Калуської міськради, яке заборгувало майже 20 мільйонів гривень. Аби залишитися з газом, підприємство має сплатити не менше 3 мільйонів боргу.

«Неналежні розрахунки таких підприємств за газ створюють загрозу для теплопостачання споживачів в 30 містах в опалювальний період, – йдеться у повідомленні. – Компанія письмово повідомила ці підприємства про необхідність проведення термінових розрахунків для уникнення припинення газопостачання.

За оперативними даними, станом на 23 січня 2020 р. таким підприємствам теплоенергетики для продовження отримання газу з 1 лютого в рамках ПСО необхідно сплатити понад 454,4 млн гривень (з урахуванням вартості газу, спожитого у грудні 2019 р.). Нагадаємо, що відповідно до умов укладених договорів постачання природного газу, остаточний розрахунок за газ, спожитий у грудні 2019 р., має бути здійснений до 25 січня».

Також в інформації згадується урядова постанова №867, яка передбачає, що обов’язковими умовами постачання газу виробникам тепла є:

підписання договору з Нафтогазом відповідно до законодавства;

виконання хоча б однієї з умов нижче:

– дотримання рівня розрахунків не нижче 90% (без урахування штрафних санкцій); або

– укладення з Нафтогазом та виконання договору про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ у рамках реалізації Закону України від 3 листопада 2016 року №1730-VIII «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії»; або

– погодження з Нафтогазом та виконавчим органом місцевої ради графіка погашення заборгованості до 2021 року, його дотримання та сплата поточних платежів.

У всіх інших випадках Нафтогаз не має правових підстав для постачання газу тепловиробникам та підписання з ними актів передачі-приймання газу на пільгових умовах.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: