Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Краєзнавці досліджують стародавні підвали калуського староства

21 липня, 09:41
Переглядів: 7368

Завдяки активній краєзнавчій роботі Олександра Коваля і Василя Фіцака Калуш стає привабливим для туристів і цікавим для калушан. Василь працює рятувальником на г. Піп Іван, Олександр – старший майстер відділення цеху хлору та каустичної соди ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». А у вільний від роботи час ці калушани активно займаються краєзнавством. Так триває вже два роки. Розпочалося все з упорядкування старого цвинтаря. Відтак почали досліджувати історичну частину міста.

Зараз щосуботи вони продовжують приводити до ладу поховання на старому кладовищі та вивчати історію людей, які там поховані. Окрім цього, активісти проводять пошуки дзвонів, вилитих на ливарні в Калуші, та дослідження старої замкової криниці і підвалів калуського староства.

– Мій батько Михайло Коваль теж був краєзнавцем, – розповідає
О. Коваль. – Ще коли я був дитиною, в центрі, позаду музичної школи утворилося провалля. Тато знав про те, що Калуш пронизаний підземними ходами, тому його зацікавило це. Втім, за наказом тодішньої влади провалля засипали. 

За словами Олександра, він зажди пам’ятав цю історію і тепер, як тільки трапилася така нагода, разом з однодумцями взявся за дослідження заглибин. Як з’ясувалося, це польські комори, які облаштували на місці стародавніх підвалів калуського староства. 
На думку Василя та Олександра, в майбутньому в цих коморах можна було б облаштували тематичну кав’ярню, але не тільки, щоб попити кави, а й побачити на власні очі цікаву атракцію – виготовлення калуського сувеніру з місцевої солі. До речі, ідея та метод виготовлення такого сувеніру теж належить цим активістам.

– Калуш, хоч і старовинне місце, але на відміну від, наприклад, Львова, мало досліджене, – вважає краєзнавець. – Ми з Василем Фіцаком хочемо це виправити. Я впевнений, що ще не раз здивуємо калушан новими знахідками. 


Зокрема, в планах перетворити калуський цвинтар на аналог Личаківського кладовища у Львові, скласти список відомих особистостей, похованих там, а також каталог дзвонів, вилитих в нашому місті.

977 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: