Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Лікарка-науковець Світлана Литвак з Києва продовжує співпрацювати з Калуською ЦРЛ

15 вересня, 10:37
Переглядів: 122

Як уже неодноразово повідомлялося на сторінках «НК», ще на початку березня в КНП «Калуська ЦРЛ» було доставлено ангіограф – апарат нового покоління діагностичного обстеження хворих на серцево-судинні, неврологічні та інші захворювання, а також для проведення оперативних втручань у випадку тромбозу судин, інсульту, інфаркту або розриву судин. Ця система багатофункціонального рентгенівського медичного обладнання вартістю майже 9 мільйонів гривень була придбана для медичного закладу за державні кошти.

Подія неабияк порадувала калуських медиків, адже про ангіограф вони вже давно мріяли. Особливо колектив нейрохірургічного відділення лікарні. Але не тільки тому, що цей апарат дуже їм був необхідний у роботі. Саме в цей період війни з російськими окупантами, коли вони наблизилися до столиці нашої держави, в нейрохірургічному відділенні Калуській ЦРЛ почала працювати практичний лікар-нейрохірург, керівниця Інсультного нейрохірургічного Центру інституту ім. академіка А. П. Ромоданова НАМН України, доктор медичних наук Світлана Литвак.

В інтерв’ю тижневику «НК», яке було опубліковано на його сторінках 1 квітня 2022 року, Світлана Олегівна підтвердила, що має намір допомогти своїм колегам-лікарям нейрохірургічного відділення не лише в освоєнні ангіографічної системи, а й провести з її допомогою як діагностичні обстеження, так і операції з нейрохірургічних патологій.

«Такі оперативні втручання ми проводитимемо разом, що в майбутньому дозволить лікарям-нейрохірургам виконувати операції з допомогою ангіографа самостійно», – наголошувала лікарка-науковець.

А ще Світлана Литвак запевнила всіх у тому, що навіть після повернення в Київ на своє постійне місце роботи вона всіляко сприятиме тому, аби лікарі Калуської ЦРЛ, зокрема нейрохірургічного відділення, якомога швидше почали самостійно проводити операції з допомогою ангіографа.

І, як мовиться, свого слова вона дотримала, постійно перебуваючи на зв’язку із лікарями нейрохірургічного відділення й періодично відвідуючи Калуську ЦРЛ.

Ось і минулого тижня Світлана Литвак зі своєю колегою – доктором медичних наук, лікаркою-нейроофтальмологом Вірою Васютою, яка очолює науково-організаційний відділ Інституту нейрохірургії ім. академіка А. П. Ромоданова, провели науково-практичну  школу «Актуальні питання судинної нейрохірургії». Учасниками цього навчання були не тільки лікарі-нейрохірурги Калуської ЦРЛ, а й їх колеги з неврологічного, кардіологічного й інших відділень медзакладу, а також сімейні лікарі.

За словами заступниці міського голови Наталії Кінаш, навчання є одним з підготовчих етапів до запуску ангіографічної системи, завдяки якій у лікарні планується значно поліпшити діагностування патологій судин головного мозку та здійснення вже найближчим часом складних оперативних втручань за участю провідних фахівців Інституту нейрохірургії імені академіка А. П.  Ромоданова.

Своєю чергою в коментарі «НК» Світлана Литвак, яка вже в Києві, запевнила, що як теоретичні навчання лікарів калуської лікарні, так і практичні на ангіографі під час проведення оперативних втручань заплановані й на майбутнє. А що стосується готовності обладнання до безпосереднього використання, то воно вже практично готове.

«Залишилося владнати лише деякі формальні питання», – наголосила вона.

Анатолій ГАЙОВИЙ.

На знімку: Світлана Литвак із завідувачем нейрохірургічного відділення ЦРЛ Денисом Притуляком та лікарем Ігорем Андріївим.

 

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: