Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Ліцей №10 стане опорним закладом освіти Калуша

26 лютого, 10:29
Переглядів: 81

Напередодні на сторінках «НК» повідомлялося, що в Калуші планують створити опорну школу і відповідно було затверджено рішення «Про умови проведення конкурсу на визначення опорного закладу освіти Калуської міської ради».

У документі серед іншого зазначалося, що конкурс проводиться в рамках проєкту по децентралізації освіти та оптимізації мережі шкіл. Участь у конкурсі мали можливість взяти заклади загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, засновником яких є Калуська міська рада. Тобто практично усі школи міста, за винятком восьмої і дев’ятої, де немає 10-11 класів. Проте, як згодом з’ясувалося, документи на конкурс подав лише ліцей №10, який і став переможцем. До слова, у ліцеї наразі навчається 1240 учнів.

– Опорний заклад освіти – це заклад загальної середньої освіти, що має зручне розташування для підвезення дітей з інших населених пунктів, забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, має сучасну матеріально-технічну і навчально-методичну базу та спроможний забезпечувати на належному рівні здобуття профільної освіти, а філія опорного закладу освіти – це територіально відокремлений структурний підрозділ закладу освіти, що не має статусу юридичної особи, – розповіла у коментарі «НК» начальник управління освіти Калуської міської ради Ірина Люклян. – Щодо філії нашого опорного закладу, то її плануємо створити на базі Мостищенської школи. Справа в тому, що з наступного фінансового року для того, щоб заклад освіти отримував від держави фінансування, в ньому має навчатися мінімум 30 дітей, а в Мостищенській школі налічується 27 учнів. Натомість якщо ця школа стане філією опорної, то субвенція з державного бюджету надходитиме. Це, безумовно, і стало однією з причин проведення конкурсу на визначення опорного закладу освіти в Калуші.

Крім того, уряд вже в цьому році має намір реалізувати проєкт «Плюс 100 шкіл, 100 садочків та 100 стадіонів», згідно з яким опорні навчальні заклади можуть претендувати орієнтовно на 5 млн гривень для проведення ремонту, закупівлі автобусу для підвезення дітей та ін. Якщо ліцею №10 поталанить і вони отримають від держави відповідне фінансування, то зможуть провести капітальні ремонти і покращити матеріально-технічну базу для створення новітнього освітнього середовища.

Також Ірина Люклян зазначила, що визначення освітнього закладу опорним жодним чином не впливає на його статус – ліцей і надалі буде ліцеєм, існуюча в місті гімназія – гімназією та ін.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: