Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

«Ми потерпіли через те, що щиро повірили в реформу і позитивні зміни»

12 жовтня, 11:34
Переглядів: 1802

Актуальність питання реформування медичної галузі, зокрема її первинної ланки, до якої в містах належать поліклініки, а в селах – амбулаторії та ФАПи, нині не лише не спадає, а набирає ще більшої гостроти. У повній мірі це відчув колектив Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД), який вважався лідером не лише в нашій області, а й в Україні з впровадження медреформи, але вже буквально в липні виникли в його роботі труднощі, яких ніхто не очікував.

Справа в тому, що в керівництва Національної служби здоров’я України виник сумнів щодо достовірності внесення за короткий термін калуським медичним закладом 44 тисяч декларацій. І хоча голова НСЗУ Олег Петренко не заперечив того, що внесення декларацій може відбуватися як через SMS-повідомлення, так і за документами, які засвідчують особу, що й було зроблено колективом Калуської поліклініки, але в кінцевому результаті саме така форма внесення декларацій стала тривожним сигналом для Нацслужби здоров’я. Відповідно це спричинило призупинення грошових виплат закладу до з’ясування ситуації та проведення перевірок.

Таке рішення столичного медичного органу викликало неабияке розчарування у медичних працівників поліклініки. Вони не могли повірити, що ініціатори, автори реформи можуть змінити свою позицію з тих питань, які на місцях вже стали реалізовуватися.

З метою з’ясування ситуації, яка є нині в колективі медичного закладу, журналіст «НК» нещодавно побував там і зустрівся з його головним лікарем Михайлом Гаврилишиним.

– Почну з того, що сьогодні, згідно із зауваженнями НСЗУ, ми знову уклали декларації з 39 тисячами калушан, – розповідає Михайло Богданович. – У паперових носіях їх було більше. Хоча я передбачаю, що до кінця жовтня ми будемо орієнтовно мати 47 тисяч декларацій калушан і мешканців району вже за новим зразком.

Я добре в цій ситуації розумію людей, які просто вже втомилися від усіх цих перереєстрацій, але просимо їх з розумінням сприймати наші нові вимоги. Адже по суті ми стали заручниками недопрацювань Міністерства охорони здоров’я і НСЗУ.

– Що маєте на увазі?

– Я особисто вважав і вважаю, що більш точнішої індентифікації людини, ніж надання нею оригінала паспорта та індентифікаційного коду, просто не існує. І пріоритетність повідомлень через мобільні телефони в скорім часі може призвести до серйозних порушень, зокрема нецільового використання бюджетних коштів. Адже вже є непоодинокими випадки, коли декларації набираються на «липові» телефонні номери. Зафіксовані факти, коли їх (декларацій) на один номер припадає кілька сотень. Це дуже легко перевірити. Бо якщо на один телефонний номер є більше шести декларацій, то це мало б викликати якусь недовіру щодо достовірності таких даних.

Подібні підозрілі моменти мають місце і на Калущині, зокрема в селах Голинь, Верхня, Кропивник, а також вищих навчальних закладах нашого обласного центру. Нещодавно, зокрема, працівниця нашої поліклініки розповіла, що не може зареєструвати декларацію до обраного лікаря своєї дочки, яка навчається в Івано-Франківську. Зафіксовані в sms-повідомленні дані чомусь передаються не обраному лікарю, а на зовсім інший номер. Повідомили про таку ситуацію в Київ і з’ясувалося, що це є номер медичного працівника одного з ВНЗ обласного центру, який без відома пацієнта підписав із ним декларацію. Але це ще не все. Тепер уже є очевидним, що через нині діючу систему вже не можна цю декларацію перереєструвати, і таким чином людина втрачає надане їй право вибору лікаря. Бо механізму перереєстрації пацієнтів від одного лікаря до іншого просто не існує.

З такою ж проблемою зіткнуться й ті особи, які з якихось причин змінюють свій номер телефону. Адже їх декларації теж втратять чинність. Таким чином напрошується висновок, що вимога Національної служби здоров’я України реєструвати декларації з лікарями тільки через sms-повідомлення фактично узаконює існуючі нині помилки, через які потерпатимуть пересічні українці.

– Чому таке відбувається, хто винен, що реформа впроваджується з такими суттєвими недоліками?

– Ваше запитання я б переадресував Міністерству охорони здоров’я, НСЗУ та всім тим, хто брав участь у формуванні положень медичної реформи. Адже, приміром, неможливість перереєстрації декларації є свідченням недосконалості комп’ютерної програми, яка дозволяє «гамузом» зараховувати пацієнтів на один номер мобільного телефону, а виправити якусь помилку – зась.

– Якими виявилися результати роботи комісії НСЗУ?

– Я тепер думаю, що головною причиною невизнання наших декларацій на паперових носіях була неготовність столичних чиновників сприйняти те, що медзаклад провінційного Калуша може зібрати таку велику їх кількість на письмових носіях. У зв’язку з цим є певна підозра, що хтось «допоміг» їм звернути на нас увагу. Але тим не менше, не виявивши якихось махінацій та фальсифікацій, представники НСЗУ змусили нас внести декларації в електронному режимі. І цього вони від нас вимагали після того, як в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун ще на початку липня запевняла, що людям не треба буде йти і переукладати декларації, хоча на практиці все вийшло по-іншому. Зрештою, ми не особливо й апелювали до перевіряючих, адже були перш за все зацікавлені в тому, щоб ці митарства якомога швидше завершилися і закладу сповна виділялися кошти.

– У кінцевому результаті через усі ці, як ви сказали, митарства, ваш медичний заклад недоотримав чимало коштів. Про яку суму йдеться?

– Недофінансовані з боку НСЗУ кошти ніхто нам тепер не поверне. І я вважаю, що уряд України недодав їх не поліклінічному закладу, а територіальній громаді міста. У цілому наш заклад за період з липня по вересень поточного року був недофінансований на 5 млн гривень. Сума чимала, зважаючи на те, що місячний фонд зарплати колективу поліклініки становить близько 2 млн гривень. І це, як для мене, так і для всіх наших медичних працівників дуже образливо, адже по суті ми потерпіли через те, що повірили в реформу, в ті позитивні зміни, які вона принесе, а не зовсім так…

– Що б хотіли, Михайле Богдановичу, сказати пацієнтам вашого закладу, калушанам?

– Перш за все скажу, що неочікуванні труднощі жодним чином не позначилися на роботі  закладу. Колектив працював в звичному режимі, надаючи хворим усі послуги. За це хочу висловити подяку міському голові Ігорю Матвійчуку, депутатам і працівникам міської ради, які в цей непростий період не залишили нас наодинці з цими проблемами. Дякую також калуській громаді, тим людям, які з розумінням поставилися до несподіваних змін з укладання декларацій і сприйняли це належно.

Користуючись нагодою, хочу звернутися до тих калушан, хто з тих чи інших причин ще не побував у свого терапевта чи педіатра і не переуклав декларації, аби вони обов’язково це зробили найближчим часом. Адже тим самим ми назавжди позбавимо чиновників бажання говорити, що в нас були якісь порушення чи фальсифікації.

А ще я дуже надіюся, що наше Міністерство охорони здоров’я, Національна служба здоров’я будуть у майбутньому більш ретельними у впровадженні наступних етапів медичної реформи і недопускатимуть таких суттєвих помилок.

Записав Анатолій ГАЙОВИЙ.

44 коментарiв
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  eij3fQ Muchos Gracias for your blog article. Great.

  13.10.2018 о 14:11
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  KJTNQm Really informative blog post.Thanks Again. Really Great.

  13.10.2018 о 15:12
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  N6Au0c Wonderful work! That is the type of info that are supposed to be shared across the web. Disgrace on Google for not positioning this submit higher! Come on over and consult with my site. Thanks =)

  13.10.2018 о 15:21
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  ChYgND I really liked your blog post.Really looking forward to read more. Really Great.

  13.10.2018 о 15:22
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  HPko6V Well I sincerely liked reading it. This subject offered by you is very effective for correct planning.

  13.10.2018 о 15:45
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  oAJ6JE Very often I go to see this blog. It very much is pleasant to me. Thanks the author

  13.10.2018 о 15:54
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  nqLpD6 It'а†s really a nice and helpful piece of info. I am glad that you just shared this useful info with us. Please keep us informed like this. Thank you for sharing.

  13.10.2018 о 16:03
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  ERG0px SACS LANCEL ??????30????????????????5??????????????? | ????????

  13.10.2018 о 16:03
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  GxUlwY Perfect work you have done, this site is really cool with good information.

  13.10.2018 о 16:39
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  BM1GXX Really appreciate you sharing this post.Thanks Again. Much obliged.

  13.10.2018 о 16:57
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  oBmoh6 Im no pro, but I imagine you just crafted the best point. You definitely know what youre talking about, and I can really get behind that. Thanks for staying so upfront and so sincere.

  13.10.2018 о 17:00
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  Dskvej Just Browsing While I was browsing today I saw a excellent article about

  13.10.2018 о 17:03
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  aqV4OB Wow, great article.Much thanks again. Great.

  13.10.2018 о 17:14
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  UzU0eq tout est dans la formation video ! < Liked it!

  13.10.2018 о 17:29
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  BQjApr Really informative article post.Really thank you! Really Great.

  13.10.2018 о 17:39
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  HzNafN Very nice article, exactly what I wanted to find.

  13.10.2018 о 18:14
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  IG6rzp You completed certain good points there. I did a search on the theme and found the majority of persons will have the same opinion with your blog.

  13.10.2018 о 18:20
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  jNSEd9 I simply could not go away your website prior to suggesting that I extremely enjoyed the usual info a person provide for your visitors? Is gonna be again steadily to check out new posts.

  13.10.2018 о 18:37
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  mfDhkv Touche. Great arguments. Keep up the great effort.

  13.10.2018 о 19:14
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  lU9QYc You have brought up a very great points, thanks for the post.

  13.10.2018 о 19:16
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  4iqiwV Im thankful for the article.Thanks Again. Great.

  13.10.2018 о 19:18
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  HyceYU Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your site is great, let alone the content!

  13.10.2018 о 19:20
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  F11yo6 This unique blog is no doubt cool as well as informative. I have picked up helluva helpful stuff out of this amazing blog. I ad love to return over and over again. Thanks a lot!

  13.10.2018 о 19:33
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  LjzXBa Is it only me or do a few of the responses look as if they are written by

  13.10.2018 о 19:35
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  x4rMCc Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your web site is magnificent, let alone the content!

  13.10.2018 о 19:38
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  bXWh40 Well I truly liked reading it. This post procured by you is very practical for accurate planning.

  13.10.2018 о 20:03
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  1ah3ZO wow, awesome blog article.Really looking forward to read more. Will read on

  13.10.2018 о 20:14
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  QbTmgO Your style is unique in comparison to other folks I have read stuff from. I appreciate you for posting when you have the opportunity, Guess I will just bookmark this blog.

  13.10.2018 о 20:15
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  qhnSDW This really answered the downside, thank you!

  13.10.2018 о 20:35
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  mJIC46 Im grateful for the article post.Really thank you! Awesome.

  13.10.2018 о 20:46
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  qKtd0Q Very good post. I certainly appreciate this website. Continue the good work!

  13.10.2018 о 21:00
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  PF4L0D on this subject? I ad be very grateful if you could elaborate a little bit further. Many thanks!

  13.10.2018 о 21:04
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  1dEJp6 There is obviously a lot to realize about this. I feel you made some good points in features also.

  13.10.2018 о 21:42
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  sT5jMA This rather good phrase is necessary just by the way

  13.10.2018 о 22:06
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  2BQaBn The text is promising, will place the site to my favorites..!

  13.10.2018 о 22:56
 • https://www.suba.me/ https://www.suba.me/

  Anjsny Pretty! This was a really wonderful post. Many thanks for providing this info.

  13.10.2018 о 23:21
 • https://www.youtube.com/watch?v=yBvJU16l454 https://www.youtube.com/watch?v=yBvJU16l454

  Say, you got a nice article post.Much thanks again. Really Great.

  15.10.2018 о 09:23
 • https://www.youtube.com/watch?v=wt3ijxXafUM https://www.youtube.com/watch?v=wt3ijxXafUM

  You made some good points there. I did a search on the issue and found most individuals will go along with with your site.

  15.10.2018 о 11:07
 • https://pastebin.com/u/dmark3071 https://pastebin.com/u/dmark3071

  Wow, wonderful blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your site is excellent, as well as the content!

  15.10.2018 о 13:23
 • http://creolamarchionem0r.contentteamonline.com/wicker-furniture-can-also-be-decoy-is-more-than-just-furnishings http://creolamarchionem0r.contentteamonline.com/wicker-furniture-can-also-be-decoy-is-more-than-just-furnishings

  Very good blog article.Really looking forward to read more.

  15.10.2018 о 13:42
 • http://daren5891xc.journalwebdir.com/organisation-is-key-its-all-about-creating-order-canter-the-other-way-so-you-have-a-way-to-fold-the-whole-thing-in-half http://daren5891xc.journalwebdir.com/organisation-is-key-its-all-about-creating-order-canter-the-other-way-so-you-have-a-way-to-fold-the-whole-thing-in-half

  Remarkable! Its actually amazing paragraph, I have got much clear idea concerning from this article.

  15.10.2018 о 15:23
 • https://www.acusmatica.net/cursos-produccion-musical/modulos-profesionales/curso-tecnico-de-sonido/ https://www.acusmatica.net/cursos-produccion-musical/modulos-profesionales/curso-tecnico-de-sonido/

  It as not that I want to replicate your web site, but I really like the style. Could you tell me which theme are you using? Or was it custom made?

  15.10.2018 о 17:13
 • https://www.youtube.com/watch?v=5yOm3v5ZY7k https://www.youtube.com/watch?v=5yOm3v5ZY7k

  we came across a cool website which you could appreciate. Take a look for those who want

  15.10.2018 о 17:31
 • http://nfpebenefitssolutions.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=katalogmedik.ru%2Fuser%2FCharmainLofstead%2F/ http://nfpebenefitssolutions.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=katalogmedik.ru%2Fuser%2FCharmainLofstead%2F/

  several months back. аАТ’аЂа‹For our business it as an incredibly difficult time,аАТ’аЂа› he was quoted saying.

  15.10.2018 о 19:27

Залишити коментар

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: