Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Мирослав ТИХИЙ: «В нас є дуже великі ресурси для того, щоб громада мала додаткові доходи»

13 жовтня, 10:06
Переглядів: 223

У бюджеті Калуської міської територіальної громади на 2021 рік передбачалося, що доходи з плати за право оренди земель комунальної власності складуть 9 млн грн. Проте вже станом на 1 вересня сума грошових надходжень за цією статтею склала понад 12 млн грн, а до кінця року, очевидно, ця цифра ще збільшиться. Також до міського бюджету за результатами виграшних судових справ щодо безпідставно збережених коштів через використання земель комунальної власності надійде більше 2 млн грн.

Такі цифри в інтерв’ю журналістці «НК» озвучив перший заступник міського голови Мирослав Тихий. Також під час розмови з ним йшлося про затвердження Генерального плану Калуша, процес інвентаризації земель та можливе використання незадіяних промислових площ, які є на території громади.

– Мирославе Васильовичу, розкажіть для початку про те, на якому етапі ведеться  робота щодо затвердження Генерального плану Калуша.

– Ви знаєте, що складовою Генерального плану є історико-архітектурний опорний план міста. Ми його відправили на експертизу до архітектурно-містобудівної ради при управлінні містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА. Були певні зауваження, які занесли в протокол. Розробники мають внести правки після отримання протоколу.

Щодо зауважень, то вони стосувалися висотності забудов в центрі міста, меж історичного ареалу та ін. Зараз по алгоритму Генплан має розглянути Технічна рада Міністерства культури, яка буде затверджувати його після внесення правок. А вже потім відбуватиметься розгляд Генплану Державною експертизою. Коли ці всі етапи будуть пройдені, питання про затвердження нового Генерального плану міста винесемо на сесію Калуської міської ради. Я очікую, що до кінця року ми б мали його мати.

  – Мабуть, одним із найгостріших питань є висотність майбутньої забудови на місці колишнього кінотеатру «Відродження». Якою вона є в остаточному варіанті?

Згідно з зауваженнями, які зробили на містобудівній раді, які, до речі, десь співпали і з позицією влади міста, можливу висотність забудови зменшили.

– А взагалі наскільки активно калушани брали участь в обговорення проєктів?

До нас офіційно надійшли зауваження тільки від Івано-Франківської обласної організації Національної спілки архітекторів України щодо проєкту історико-архітектурного опорного плану міста. А щоб хтось дав конкретні пропозиції по Генеральному чи опорному плану, то такого фактично не було. Дехто привик, не вивчаючи технічні нюанси питання, не розуміючи, так би мовити, про що йде мова, накручувати ситуацію, передусім у соціальних мережах. Потім, коли сідають і розглядають питання, то бачать, що все не так. Ми це вже проходили неодноразово. Насправді ніхто нічиї інтереси не лобіює. Ми чітко йдемо у правовому полі, проходячи всі необхідні для затвердження плану експертизи.

– Чи планується розробити загальний генеральний план для всієї Калуської громади?

– Подекуди у старостинських округах вже є затверджені генеральні плани. Але в цьому напрямку ми теж працюємо. Не думаю, що буде доцільно робити загальний генеральний план для громади, бо це ж немалі додаткові витрати. Поки будемо іти поступово, крок за кроком.

– Зараз активно ведеться робота з  інвентаризації земель громади. Чому така увага цьому питанню?

– На жаль, коли тільки наша команда приступила до виконання обов’язків, я відразу зрозумів, що потрібно шукати додаткові кошти для наповнення бюджету. І таким важливим джерелом є рентна плата, а також, коли люди довший час не сплачували гроші за використання земель комунальної власності, міська влада має право вимагати їх повернення, оскільки, згідно з чинним законодавством, вони вважаються безпідставно збереженими коштами внаслідок користування землями комунальної власності. Тому ми й розпочали інвентаризацію земель громади.

Якщо ви проїдетеся країнами Європи, то побачите, що кожен клаптик землі там оброблений та доглянутий. І з цього є дохід – чи безпосередньо для власника землі, чи для громади. У нас все не так. І ми можемо тільки задаватися питанням, чому там багато земель знаходяться в дуже занедбаному стані.

Хочу сказати, що перша наша поїздка по селах дала зрозуміти, що в нас є дуже великі ресурси для того, щоб громада мала додаткові доходи. Наприклад, зараз ми доінвентаризували 37 га, які вже в принципі можна передавати в оренду. Якщо говорити про Калуш, то почали інтенсивно працювати з тими, хто безпідставно зберіг кошти. Адже є багато земельних ділянок, де були виробничі площі, а орендна плата роками не сплачувалася. Зараз ми інвентаризуємо ці ділянки, присвоюємо кадастрові номера. Якщо не йдуть на контакт власники об’єктів нерухомості, які знаходяться на цих ділянках, то ми подаємо до суду. На початок року за планом надходження від сплати за оренду землі від юридичних осіб у бюджеті на 2021 рік було передбачено дохід в сумі 45,3 млн грн, а потім уточненим – 54,3 млн грн, то станом на 1 вересня вже отримали майже 53 млн грн. Тобто ми вже бачимо, що на кінець року в нас буде суттєве перевиконання за цією статтею доходів бюджету громади.  

–  І це є наслідком вже проробленої роботи?

Так, в основному це завдяки вже проведеній інвентаризації. Хто не платив, ми це побачили, почали звертатися письмово. Якщо не хотіли сплачувати добровільно, то ми зверталися до суду.

– Як зараз проходить процес інвентаризації земель?

Ми об’їхали всі старостинські округи. Для того, щоб спростити нашу роботу, модернізували наше комунальне підприємство «Земельно-кадастрове госпрозрахункове бюро». Закупили квадрокоптер, оскільки були ситуації, коли нас просто не допускали до земельних ділянок, мотивуючи це тим, що вони знаходяться у приватній власності. Тепер ми, так би мовити, маємо можливість подивитися на все зверху та оцінити ситуацію. Ми створили комісію з самоврядного контролю. Вона виїжджає, напрацьовує певні моменти, а акти з виконання їхньої роботи ми затверджуємо на сесії міськради. Також поліпшили програмне забезпечення. У планах ще закупити АРМ (автоматизоване робоче місце).

Чи плануєте створити у відкритому доступі таку собі інвентаризаційну карту?

– Електронна база у нас вже є. У вільному доступі зараз, згідно із законодавством, знаходяться кадастрові карти. Для того, щоб дати доступ до нашого АРМу, потрібні відповідні дозволи. А це ще одне додаткове робоче. Але зв’язати оцю кадастрову карту і ті технічні можливості, які ми маємо, щоб вносити зміни, думаю можливо. Адже процес інвентаризації має проводитися постійно. І зрозуміло, що 8 людей, які працюють в управлінні земельних відносин, всю роботу просто фізично не зможуть виконати. А внаслідок приєднання сіл, то роботи їм ще додалося. Зараз з’явився новий закон про ринок землі, є зміни в Земельному кодексі, тому всі кинулися оформляти документи на землю.

– У Калуші створили перший приватний індустріальний парк. Але на території громади ще є багато незадіяних промислових площ. Які на них є плани?

– Ті земельні ділянки, які колись нам повернув «КАРПАТНАФТОХІМ» у комунальну власність, ми однозначно розглядаємо як перспективні для створення там ще одного промислового майданчика. Можливо, там можна буде створити навіть не один, а два індустріальні парки. На жаль, для того, щоб вони мали комунальну форму власності, нам потрібно буде витратити надзвичайно велику кількість коштів з бюджету громади, яких в нас сьогодні просто немає. Тому більш реальним, звісно, є варіант із створенням нових приватних індустріальних парків. Треба шукати інвесторів, які б захотіли на паритетних умовах зайти, вкласти кошти передусім у інфраструктуру і створити індустріальний парк.

– Якою в такому випадку бачите співпрацю з ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ»?

– «КАРПАТНАФТОХІМ» був і залишається одним із бюджетоутворюючих підприємств для нашого міста і громади. Ми розуміємо те, що окремі виробництва, напевне, потребуватимуть модернізації. Поряд із порівняно нещодавно відкритими сучасними установками там є ще і олефінове виробництво, виробництва хлористого вінілу, для оновлення яких очевидно потрібні будуть капіталовкладення. Тому якщо будуть необхідні додаткові земельні ділянки, щоб модернізувати підприємство, або якщо власникам «КАРПАТНАФТОХІМу» буде цікаво вкласти кошти в індустріальний парк, то ми будемо сприяти цьому всіма силами.

– Дякую за розмову!

 Ірина САВКА.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: