Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Міська влада визнає жалюгідний стан приміщення дитячої поліклініки

10 квітня, 08:07
Переглядів: 37312

Проблема дитячої поліклініки в Калуші не нова, "Нафтохімік-Калуш"  та інші місцеві ЗМІ не раз про це писали, але видимого результату поки що домогтись не вдалося.  Довгі черги до кабінетів, плач малечі, що втомилася чекати на і без того неприємні процедури,  жахливий стан приміщення – все без змін. Журналісти «НК» переконалися в цьому на власні очі, днями навідавшись в заклад.

Можливість нагади владі напряму про наболіле тепер є у всіх калушан особисто за допомогою петицій, які кожен охочий може написати на відповідному сайті. І люди цим користуються, бо батькам маленьких калушан вже несила терпіти.  29 березня там з’явилася вже друга петиція, що стосується цієї теми.

«Пропоную міському голові та депутатам міської ради віднайти місце для нового будівництва дитячої лікарні та поліклініки (наприклад, поблизу каменю Незалежності), або перепрофілювати інше існуюче приміщення для дитячої лікарні та поліклініки (наприклад, «інженерний корпус» на вул. Євшана)», – пише автор петиції Михайло Якимчук.

Його звернення ще очікує необхідної кількості підписантів, щоб потрапити на розгляд до міської влади.  

А от інший калушанин, який скаржився на постійні черги в цьому закладі, вже дочекався відповіді на свою петицію. Проблема зумовлена непристосованим приміщенням, в якому розташована дитяча поліклініка, – визнають посадовці, відписуючи автору, та запевняють, що шукають можливості для переселення установи.

Щодо черг до лікарських кабінетів, то у відповіді пояснюється, що передусім це стосується  лікаря-отоларинголога. Адже один такий лікар зараз перебуває у декретній відпустці, а інший працює лише на півставки. Влада звітує, що щось таки робить для вирішення проблеми:

«Лікар-отоларинголог дитячої поліклініки Калуської ЦРЛ Шульженко В.В. тимчасово виведена зі складу бригади лікарів, які по графіку оглядають шкільно-дошкільні заклади з метою диспансеризації; відділом кадрів Калуської ЦРЛ направлено запит у департамент охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації з метою скерування спеціаліста з дитячої отоларингології в дитячу поліклініку Калуської ЦРЛ». 

Що ж до петиції Михайла Якимчука, то ми вирішили не чекати на збір необхідної кількості підписів під нею та офіційної «відписки» міської влади. Журналіст «НК» попросила детальніше розповісти про плани влади щодо вирішення цієї давно наболілої для калушан проблеми профільного заступника міського голови Наталію Табачук.

– Проблема ця нам відома і ми намагаємося її вирішити. Більше того, це є першочергове завдання для влади, – запевняє Наталія Титівна, – Те, що дитячу поліклініку потрібно пересилити звідти, де вона розташована зараз – це однозначно. Бо те приміщення непридатне для такого закладу. Саме тому там і не робиться ремонт.

Я уже не раз говорила, що ми мали намір домовитися з районною владою про переселення дитячої поліклініки в приміщення Калуської районної лікарні на вул. Каракая. Це найкращий варіант, оскільки приміщення спеціалізоване,  з обладнанням, яке можна було б використовувати як для потреб райлікарні, так і для дитячої поліклініки.

 Але зараз переговорний процес призупинився у зв’язку із невирішеним питанням про передачу субвенції від районної влади на утримання спільного комунального закладу «Калуська ЦРЛ». Та, думаю, діалог з районом все ж вдасться відновити. Однак ми шукаємо й альтернативні варіанти. Один з них  – будівля Калуської ОДПІ, бо, ймовірно, це приміщення вивільнятиметься. Але ця будівля є власністю держави. Аби переселити туди поліклініку, потрібно вирішити чимало організаційних питань. 

Та, як розповіла Наталя Табачук, затримка не лише в цьому. 

Також ми зіткнулися зі ще однією проблемою організаційного плану, адже Україна в очікуванні реформування медичної галузі. На даний час дитяча поліклініка є структурним підрозділом Калуської ЦРЛ, комунального закладу, що має двох власників – міську та районну ради. Але, якщо реформа буде впроваджена, то  до кінця року ЦРЛ  мала б стати Центром госпітального округу. Він об’єднає медичні заклади вторинної допомоги. Тож дитяча поліклініка, що належить до первинної ланки, туди вже не входитиме. Її доведеться приєднувати до Центру первинної медико-санітарної допомоги (міської поліклініки. – Авт.). Відповідно дитяча поліклініка стане міською, тож невідомо, чи в такому разі район погодиться прийняти в приміщенні своєї лікарні міський заклад.

Оскільки всі ці питання залишаються відкритими, ми не можемо  зараз робити остаточних кроків з вирішення цієї проблеми.  Але, я думаю, що за літо проблему з переселенням вдасться вирішити. У нас вже навіть є заплановані кошти для проведення першочергових робіт в новому приміщенні.

Уляна ФІРИЧ.

1984 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: