Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Місто має відмовитися від теплопостачання з Калуської ТЕЦ

30 листопада, 09:29
Переглядів: 7903

Таку заяву зробив минулого тижня на засіданні бюджетної комісії Калуської міської ради директор КП «Водотепловсервіс» Ігор Яковина.

До такого висновку керівника комунального підприємтсва спонукало те, йдеться в повідомленні газети «Вікна, що в жовтні тепло від Калуської ТЕЦ місто отримувало, починаючи з 24-го числа. І за тиждень теплоелектроцентраль виставила до оплати 2,1 млн гривень. А КП «Водотеплсоервіс» за цей же період усім споживачам, які одержують тепло від ТЕЦ, нарахував 560 тис. гривень за цю послугу. Директор комунального підприємства констатував: «За шість днів – півтора мільйона збитків».

В той же час збитки від котелень є значно меншими. Причина криється у великих втратах тепла через зношеність мереж. Крім того, втрати збільшує те, що теплоносій від ТЕЦ подається трубами великого діаметру, які свого часу були розраховані на ціле місто. Зараз половина відійшла до котелень, а 60% калушан перейшли на автономне опалення. Тому доцільно відмовитися від послуг ТЕЦ і працювати над тим, щоб бюджетні установи, які отримують тепло від ТЕЦ, мали змогу його отримувати від котелень.

З приводу вищесказаного хотілось би нагадати, що про відмову від теплопостачання від Калуської ТЕЦ ще більше десяти років тому неодноразово заявляв тодішній міський голова Роман Сушко. Саме з його ініціативи було збудовано кілька локальних котелень, які дозволили майже наполовину зменшити залежність міста від роботи Калуської теплоелектроцентралі. Було в планах продовження робіт зі спорудження нових котелень, але цей задум не був реалізований. Водночас пропонувалося ініціювати пільгові проекти, які б спонукали калушан до активнішого встановлення в своїх помешканнях автономного опалення, але й ці плани теж залишилися на папері.

Тож, можливо, нові обставини, нові підходи змусять нашу міську раду знову повернутися до цих проектів.

Степан Василів.

 

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: