Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Музей «калуської хімії» – один з привабливих туристичних об’єктів міста

21 січня, 11:21
Переглядів: 68

Як ми інформували раніше, у Калуші, Долині та Новиці можуть створити локації нового туристичного маршруту «Бойківська сіль». Над відповідною грантовою заявкою вже працюють спеціалісти трьох територіальних громад. Відомо також, що маршрут розпочинатиметься у Калуші з оглядів експонатів Народного музею історії і трудової слави ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», який уже тривалий час функціонує в приміщенні Палацу культури «Мінерал».

– Бажання трудового колективу підприємства вшанувати працю своїх попередників, передати знання про минуле, зокрема й щодо зародження промислового виробництва в Калуші, спонукало створити цей музей, – розповідає його директор Юрій Безуглий. – Наявність історичних документів, книг, світлини про минуле та історію зародження солеварень у Калуші та бажання ентузіастів це зберегти для нащадків дали змогу в березні 1976 року відкрити такий музей. У 1978 році він уже отримав статус народного, а в 2013 році вчергове його було підтверджено.

Експозиції музею розташовані в чотирьох залах і присвячені історії розвитку гірничої, хімічної й нафтохімічної промисловості в Калуші, діяльності основного й визначального для міста підприємства та розвитку соціальної інфраструктури навколо нього. Є тут чимало інформації про кращих працівників підприємства, його керівників.

Найбільшу цінність з історичної точки зору, за словами Юрія Павловича, складають книги та публікації минулого століття, в яких йдеться про те, хто і коли відвідував видобувні шахти міста, фотографії тих часів, а також світлини і навіть макети оригінального обладнання, яке тоді використовувалося. Оглянути можна й зразки калійних руд, продукції, яка вироблялася в різні періоди діяльності підприємства.

Музей упродовж багатьох років виконує також важливі культурні та соціальну функції, оскільки є центром діяльності Ради ветеранів підприємства.

– Тут мають змогу зустрітися та поспілкуватися ті, хто працював на підприємстві, – розповідає Ю.Безуглий. – В нас вже є свої традиції, наприклад, ми разом відзначаємо такі важливі дати, як День виведення військ з Афганістану, вшановуючи таким чином воїнів-інтернаціоналістів, свято Покрови, коли віддаємо шану тим, хто боровся і бореться за незалежність нашої держави. Також часто в нашому музеї проводяться різноманітні виставки працівників підприємства, презентуються книги, авторами яких є працівники «КАРПАТНАФТОХІМу» й мешканці міста. На жаль, минулого року в зв’язку з карантинними обмеженнями такі заходи ми не могли проводити, але надіємося, що з часом ситуація зміниться.

Слід зазначити, що працівники музею, а це разом з Юрієм Павловичем ще один ветеран «калуської хімії» Володимир Гудзоватий, постійно займаються оновленням експозицій музею.

– Як тільки нам приносять щось цікаве, ми відразу готуємо ці експонати до виставлення на широкий загал. Відомо, що зараз впроваджується в ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» нові установки, тож ми вже думаємо над тим, де помістимо інформацію про них. Доведеться щось переміщувати в одному із залів. Також плануємо додати додаткову інформацію щодо історії солеваріння в місті, щоб вона вписувалася в концепцію маршруту «Бойківська сіль». Для цього потрібно буде попрацювати з історичними документами, – ділиться планами на майбутнє директор Народного музею історії і трудової слави підприємства.

Частими відвідувачами музею є учні шкіл, студенти політехнічного коледжу, працівники підприємства, калушани та гості міста. Тож його включення у цікавий туристичний маршрут може позитивно вплинути на розвиток музею і привернути до нього більшу увагу краян.

Ірина САВКА.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: