Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Невдовзі частина калуських багатоповерхівок отримає управителя

18 січня, 11:29
Переглядів: 32407

Ще в 2015 році набрав чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», згідно з яким у багатоквартирному будинку може бути лише три форми правління: безпосередньо співвласники, об’єднання співвласників та управитель.

До липня 2016 року люди могли відмовитися від послуг ЖЕО, створити ОСББ, знайти управителя та ін. Але більшість калушан не поспішала приймати з цього приводу жодних рішень. Відтак виконавчий комітет Калуської міської ради мав на конкурсних засадах сам визначити кожному будинку управителя, але цього також зроблено не було. Чому? Бо питання відносин між управителем та співвласниками багатоквартирних будинків не було врегульоване вищезгаданим законом. Ці питання врегулював закон, який був прийнятий лише наприкінці минулого року.

Тож у Калуші розпочалася підготовка до конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку. Було затверджений перелік багатоквартирних будинків, де не створено ОСББ і співвласники яких не прийняли рішення щодо форми управління. Згодом була створена комісія, якій доручили розробити конкурсну документації, графік проведення конкурсу та подати їх на затвердження виконавчому комітету.

Днями секретар конкурсної комісії з призначення управителя багатоквартирного будинку, головний спеціаліст – юрист управління житлово-комунального господарства Тарас Захарія повідомив, що підготовка документації для проведення конкурсу перебуває на фінальній стадії. Таким чином, вже невдовзі частина калуських багатоповерхівок отримає управителя.

– У Калуші створено лише 23 ОСББ, – відзначає Т. Захарія. – Не визначена форма управління у 255 калуських багатоповерхівках. З них 110 перебувають на балансі ЖЕО №1, решта – на балансі ЖЕО №4. На перший конкурс з призначення управителя попередньо планувалося виставити чотири лоти: 163 будинки (21 – ЖЕО №1, 142 – ЖЕО №4). Але є варіант розглянути лише два лоти. Остаточне рішення з цього приводу прийме виконавчий комітет Калуської міської ради. Варто зауважити, що управитель визначатиметься не для кожного будинку окремо, а для групи будинків.

Щодо потенційних управителів, то в Калуші, наскільки мені відомо, не зареєстровано жодної компанії, яка б могла взяти участь у такому конкурсі. Але тут варто відразу ж зауважити, що управителями можуть бути і калуські ЖЕО, які, до слова, мають бажання взяти участь у конкурсі на призначення управителя у багатоповерхівках Калуша. Крім того, є фірми й з інших міст, які також цікавляться нашим конкурсом. Варто зазначити, що управителем може бути як юридична особа, так і фізична особа-підприємець.

Головним критерієм відбору буде ціна послуги з управління будинком, наявність необхідної техніки та працівників.

Насамкінець варто зауважити, що договір з тим чи іншим управителем укладатиметься на один рік. Але якщо управитель не впорається із покладеними на нього обов’язками, то співвласники можуть розірвати договір, попередивши його про це за два місяці. Також законодавством не забороняється створювати ОСББ навіть тоді, коли вже призначений управитель.

До слова, після того, як будинок отримає управителя, міська рада не зможе впливати на тариф.

P. S. Цього року у Калуші продовжує діяти Програма стимулювання створення та підтримки ОСББ, згідно з якою будинки, в яких створено ОСББ, можуть розраховувати на фінансову допомогу з міського бюджету під час проведення тих чи інших ремонтних робіт.

2345 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: