Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Очікується зміна у керівництві КП «Водотеплосервіс»

16 січня, 12:42
Переглядів: 54

Мова справді йде про директора КП «Водотеплосервіс» Ігоря Яковину, який більше десяти останніх років очолював одне з найважливіших комунальних підприємств Калуша.

Інформацію про зміни в керівництві «Водотеплосервісу» 12 січня на щоденній оперативній нараді оприлюднив Калуський міський голова Андрій Найда. Він також додав, що 99 відсотків або й на всі 100 новим керівником КП «Водотеплосервіс» буде Петро Шевчук, який уже нині тимчасово виконує його обов’язки.

Як повідомив «НК» заступник міського голови Богдан Білецький, Петро Шевчук донедавна очолював юридичний відділ комунального підприємства. І хоча він не є фахівцем з комунального господарства, але тим не менше саме на нього керівники Калуської громади розраховують при виведенні підприємства з кризового становища, в якому нині перебуває.

Що стосується Ігоря Яковини, то в середині лютого в нього закінчується контракт і, м’яко кажучи, влада міста не наполягає на його продовжені.

Нагадаємо, що Ігор Яковина був призначений керівником КП «Водотеплосервіс» у той період, коли міським головою був Ігор Насалик, а в останні п’ять років з ним контракт укладав міський голова Ігор Матвійчук. Саме при управлінні містом зазначеними вище керівниками борги «Водотеплосервісу» перед партнерами виросли до астрономічної суми – 530 млн грн (є неофіційна інформація, що й ця сума занижена – Авт.), з яких 285 млн грн становить борг перед ДП «Калуська ТЕЦ-НОВА», 14 млн грн – перед НАК «Нафтогаз Україна», а ще більше 62 млн грн комунальне підприємство заборгувало ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» за очищення побутових стоків. Окрім цього, «Водотеплосервіс» має ще сплатити кредит Міжнародному банку в розмірі 9,6 млн грн. та пеню за нього, яка сягнула 29 млн грн і яку Міністерство фінансів вимагало сплатити до кінця 2020 року.

Як бачимо, ситуація на «Водотеплосервісі» вражає як сумою заборгованості, так і тим, як його керівник не без відома тодішньої міської влади таке допустив.

З цього приводу згадалися всі ті перепитії, які мали місце в минулі часи між керівництвом «Водотеплосервісу» і владою міста з одного боку та адміністраціями Калуської ТЕЦ і «КАРПАТНАФТОХІМу» з іншого. Адже в очільників міста та комунпідприємства завжди були виправдання щодо боргів на кшталт того, що вони не відповідають дійсності, бо не враховують ті чи інші обставини. І хоча промислові підприємства доводили законність своїх вимог часто і в судовому порядку, але це не допомагало хоча б частково зменшити цю заборгованість.

Ці факти пригадалися зовсім не тому, що, судячи з усього, буде змінений очільник «Водотеплосервісу», хоча його роль у нинішньому плачевному стані КП теж очевидна. Але ж як новому керівництву комунального підприємства, так і обраній буквально два з половиною місяці тому владі міста доведеться вирішувати проблемні питання його роботи дуже непопулярним серед людей методом – підняттям тарифів. Тому дуже важливо в цій ситуацій знайти і зрозуміти те, звідки, як мовиться, ростуть ноги.

Багаторічний керівник багатьох комунальних підприємств міста, а в період 1999-2003 років міський голова Калуша Степан Різник у коментарі «НК» зазначив, що питання стану КП «Водотеплосервіс» та його перспектив надзвичайно складне.

– Я б не звинувачував в усіх існуючих проблемах одного лише керівника Ігоря Яковину, – відзначав Степан Васильович. – Винне насамперед керівництво міської ради, яке часто не керувалося напрацюваннями та здобутками своїх попередників, а пропонувало щось своє, яке заперечувало вже існуюче. Так, приміром, було із будівництвом локальних котелень. Спочатку за Романа Сушка їх активно будували у новій частині міста, а вже нині вони, судячи з усього, стали місту невигідні. Така політика є, на моє переконання, помилковою, бо ті ж котельні, якби до їх експлуатації, транспортування тепла була в свій час приділена належна увага, то й сьогодні всі працювали б.

Що стосується нинішнього стану нашого основного комунального підприємства, то я пропонував міському голові й іншим керівникам міста, або вони ініціювали з цього приводу розширену нараду за участю знаних у Калуші спеціалістів комунального господарства, науковців, влади міста й інших зацікавлених осіб. Бо, повторю ще раз, питання роботи визначального для міста підприємства є непростим і потребує детального аналізу та зважених рішень

Не будемо коментувати сказане вище, адже ситуація нині на КП «Водотеплосервіс» така, що одним лише підвищенням тарифів її справді не розв’язати. Зрештою, і мешканці Калуша не повинні й не можуть відповідати за ситуацію, що склалася на цьому підприємстві.

Підготував Анатолій ГАЙОВИЙ.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: