Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Передбачені для Калуша «екологічні» кошти освоюватиме… офшорна фірма?

13 травня, 00:09
Переглядів: 605

10 травня управління будівництва та розвитку інфраструктури Калуської міської ради та львівська фірма «Інститут гірничо-хімічної промисловості» уклали договір, яким зроблено перший крок для розв’язання найбільшої на Прикарпатті екологічної проблеми – рекультивації території довкола Домбровського кар’єру.

Відповідно до інформації, розміщеної в системі ProZorro, львівське підприємство за 1,85 мільйона гривень займеться виготовленням проектно-кошторисної документації з ліквідації джерел забруднення підземних вод та рекультивації порушених земель на території гірничо-технологічних об’єктів колишнього Калуського калійно-магнієвого виробництва (Домбровського кар’єру), пише Правда іф.

На проведення цих робіт було передбачено 2,7 мільйони гривень, виділених з екологічного спецфонду обласного бюджету. Ще торік для освоєння цих коштів Калуська міська рада двічі оголошувала тендери, але тоді зголосився тільки один учасник, тому торги не відбулися. Цього року позмагатися за право виконати їх вирішили відразу п’ять учасників, кожен з яких був доволі активним під час аукціону. Завдяки жвавим торгам стартову вартість вдалося зменшити майже на мільйон (!) гривень.

Найкращу ціну на виготовлення проектно-кошторисної документації спершу запропонувало стрийське ТОВ «Гафса», яке погодилося виконати роботи всього за 1 мільйон 779 тисяч гривень. Однак під час перевірки поданих фірмою документів виявилася їх невідповідність тендерним вимогам.

Така ж доля спіткала ще два підприємства – «Західноукраїнську геофізичну розвідувальну експедицію» та «Науково-дослідний інститут галургії», документи яких, на думку тендерного комітету, теж містили недоліки. Зрештою, фірма, яка була лише четвертою в переліку найвигідніших пропозицій, стала переможцем торгів.

Науковці ТОВ «Інститут гірничо-хімічної промисловості» добре знайомі з проблемою Домбровського кар’єру. Раніше один зі співробітників «Гірхімпрому», кандидат геолого-мінералогічних наук Анатолій Гайдін навіть пропонував перетворити зону стихійного лиха на рекреаційний об’єкт, затопивши кар’єр прісною водою.

Це львівське підприємство має давню історію і чималий досвід виконання схожих робіт. Свого часу «Гірхімпром» займався розробкою документації щодо ліквідації ДП «Солотвинський солерудник» (Закарпатська область). З 2011 року з цією фірмою було укладено угоду щодо «Солотвинського рудника» на 21,31 млн грн. Скільки коштів на даний момент реально освоєно – невідомо.

До речі, одним із головних (відповідно до внеску до статутного фонду) співвласників ТОВ «Інститут гірничо-хімічної промисловості» є кіпрська компанія «Багмат Трейдінг Лімітед». Як свідчить Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, кінцевим бенефіціарним власником цієї офшорної фірми є відомий український олігарх Дмитро Фірташ.

Виходячи з цього, виникають різні думки щодо долі освоєння «екологічних» коштів, передбачених для Калуша. Зокрема, один із користувачів Інтернет-видання «ПРАВДА.if.ua», прочитавши інформацію про угоду між управлінням будівництва та розвитку інфраструктури Калуської міської ради й львівською фірмою «Інститут гірничо-хімічної промисловості» в коментарі до неї написав, що в 2010 року ВАТ «Гірхімпром» уже розробив проект рекультивації Домбровського кар’єру. Його реалізовувало ТОВ «Фінансово-енергетична корпорація», яке зареєстроване в Києві. Тоді розікрали близько 50 відсотків від виділених на рекультивацію коштів майже 20 млн грн.). Кримінальна справа дотепер розглядається у суді.

– То навіщо розробляти новий проект майже за 2 млн грн., – запитує читач, – як є старий проект, який до кінця не був реалізований? Знову є намір розтратити державні кошти?

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: