Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Петро Гринькевич: «Такаго набору в наш заклад не було з 2016 року»

06 серпня, 16:10
Переглядів: 85

Цьогорічна вступна кампанія у вищі навчальні заклади України різного рівня акредитації є особливою, адже проходить в умовах таких карантинних вимог, яких ще не знала сучасна Україна. Але тим не менше у коледжах вона вже завершилася, і на даний час вже відомі всі ті, хто навчатиметься на стаціонарній формі у ВНЗ І і ІІ рівня акредитації.

Про те, як проходив цьогорічний вступ у Калуський політехнічний коледж, журналіст «НК» поцікавився у директора закладу Петра Гринькевича.

– Почну з того, – розповідає Петро Петрович, – що цьогорічний набір, активність молодих людей щодо здобуття освіти в нашому коледжі мене і весь колектив викладачів приємно здивували. Такого набору в наш заклад не було з 2016 року. Скажу більше, в попередні роки ми відчували проблеми із заповненістю навчальних груп.

На які спеціальності був найбільший конкурс, а на які менший?

– Загалом заяв на вступ у наш заклад було майже 200, тоді як згідно з ліцензійованим обсягом регіонального замовлення ми мали право на прийом 160 осіб.

Найбільшою популярністю серед вступників користувалася спеціальність «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», де на одне місце претендувало два бажаючих. загалом на перший курс цього відділення зараховано 55 вступників, з яких чотири на платну основу.

Був також у нас конкурс на такі спеціальності, як «Фінанси, банківська справа та страхування» і на «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Повністю виконали також замовлення на спеціальності «Облік і оподаткування», «Галузеве машинобудування», а ось на спеціальність «Хімічні технології та інженерія» замість двох навчальних груп буде, швидше за все, сформована лише одна.

Як оцінюєте рівень знань вступників, зважаючи, що впродовж трьох місяців вони навчалися самостійно?

– Рівень їх знань з різних спеціальностей теж різний. Вищим, зокрема, він був у тих, хто прагнув стати спеціалістом фінансово-банківської справи, автоматизованих комп’ютерних технологій. Але в цілому як рівень знань вступників, так і їх бажання навчатися у коледжі були на високому рівні.

– Чи буде цього року проводитися набір на заочну форму навчання?

– За сприяння керівництва нашого базового промислового підприємства, яким є товариство «КАРПАТНАФТОХІМ», ми минулого року сформували таку групу із числа представників робітничих професій із різних підрозділів підприємства. Тож і тепер дуже надіємося, що на оголошений навчальним закладом прийом вступників на заочну форму будуть бажаючі. Адже на відміну від попереднього року прийом заяв на заочну форму навчання проводиться без ЗНО і практично на всі спеціальності, яких навчають у коледжі на стаціонарній формі. Прийом таких заяв, нагадаю, триватиме з 20 серпня по 24 вересня 2020 року.

– У якому режимі планується розпочати новий навчальний рік?

– Як відомо, карантинні обмеження уряд продовжив до 31 серпня 2020 року. Тож за попередніми прогнозами, 1 вересня навчання в школах та закладах освіти вищих навчальних закладах розпочнеться. Але це при умові, що регіон, де вони знаходяться, не перебуватиме в так званій «червоній» зоні щодо захворюваності на коронавірус. Тож залишається надіятися, що інфекція не перешкодить повноцінному навчанню учнів та студентів як у Калуші, так і інших містах та селах України.

Записав Анатолій Гайовий.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: